Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Régi Nokia telefonok: jelkód-b...

Régi Nokia telefonok: jelkód-beállítása a fájlrendszert is titkosította?

Figyelt kérdés

Régi (Symbian alapú) telefonoknál a jelkód beállítása a fájlrendszert is titkosította, vagy csak induláskor kérte a jelkódot és ennyi?

Nem a behelyezett Micro-SD kártyára gondolok, hanem a telefon "belső memóriára", ahonnan az oprendszer futott és ahol az adatok is voltak.



2022. aug. 26. 17:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg csak magát a telefont, az indításkor.
2022. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
8%

Nem titkosított semmit.

A maiak sem teszik.

2022. aug. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
iPhone titkosítja alapból a fájlrendszert és jelkódot is felhasználja erre.
2022. aug. 26. 19:48
 4/29 anonim ***** válasza:
54%
Ugye csak szórakozol... Az iPhone éppen az a készülék, ami a legrészletesebben naplózza -és küldi a felhasználói viselkedést.
2022. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Maga a fájlrendszer a telefonkészüléken belül titkosítva van.

Lehet hogy küldözget ezt-azt felhasználói szokásokról (bekapcsolt állapotban), de ettől még maga a belső memóriában történő adattárolás titkosítva van. Az, hogy "adott esetben ki által hozzáférhető módon" nem tudom, de a titkosítás ténye tudható.

2022. aug. 26. 20:12
 6/29 anonim ***** válasza:
54%

Semmilyen valós titkosítás nincsen.


Nemcsak bekapcsolt állapotban, hanem kikapcsolva is naplóz -és küld. Az akkumulátorát pedig nem lehet kivenni, nem véletlenül...

2022. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Az összeesküvés-elméletek nem igazán érdekelnek, a többi telefonnak se lehet kivenni. Le van írva hogy mit és hogyan titkosít, ezzel foglalkozó blog-ban.


A Nokia volt az eredeti kérdés.

2022. aug. 26. 20:23
 8/29 anonim ***** válasza:
54%

Engem sem, úgyhogy ez közös pont :)


A számítástechnikával viszont úgy hittem megismerkedtél már egy alapvető szinten, ha látogatod ezt a kategóriát...

2022. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

"Engem sem, úgyhogy ez közös pont :)"

Nem én fantáziálok a telefonnal kapcsolatos naplózásról stb.

Egyébként kinek lenne kapacitása "minden telefonnal rendelkezőt figyelni" ebbe nem gondolnak bele az összeesküvéselmélet-gyártók.


"A számítástechnikával viszont úgy hittem megismerkedtél már egy alapvető szinten, ha látogatod ezt a kategóriát..."


Olyan alapvető szinten igen, hogy hangfelvétel készítéséhez nem kevés "munka" kell hardveri részről, ha a telefon ki van kapcsolva, akkor ezt nem tudja csinálni/észre lehetne venni.

2022. aug. 27. 08:59
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Én sem fantáziálok, mindössze van egy alapvető számítástechnikai ismeretem, a saját kézzelfogható tapasztalataimat pedig fel tudom dolgozni megfelelően :)


Hogyne lenne kapacitás... Szimultán megfigyelés alatt áll minden egyes készülék, amelyben van SIM-kártya, vagy bármilyen hálózatra csatlakozik. Hiszen ez onnantól kezdve adat-FORGALOM. (Nézz utána a szó jelentésének...)


Megfelelő algoritmusok valós időben dolgoznak fel minden egyes ilyen továbbított adatot, és listába rendezik őket. Elhiszem, hogy személy szerint rád jelenleg a kutya sem kíváncsi, viszont ha majd teszem azt 25 év múlva elindulsz miniszterelnökjelöltként, és meg is nyered a pozíciót, egy gombnyomással el tudnak majd lehetetleníteni addigi életed bármilyen arra megfelelő "fekete foltjával".


...


A megfigyelés valóban energiaforrás-igényes feladat. Mit gondolsz, miért merülnek a telefonok kikapcsolt állapotban is? :) Az iPhone készülékek meg eleve két–háromszoros sebességgel merülnek más gyártók termékeihez képest.


A kikapcsolt telefon ugyanúgy csatlakozik hálózatra, így ugyanúgy "dolgozik" a háttérben.


Örülök, kedves Proli Birka, hogy abban a hitben élsz, hogy a telefonokat azért hozták létre, hogy az életed szép meg jó legyen, de feltehetően felnőtt emberként úgy hiszem ideje lenne tovább látni az orrodnál, és tudatosabban, tájékozottabban élni.


A tudás ingyen van, miért nem veszel magadhoz egy keveset?

2022. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!