Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Olyan dugaljról kérnék ajánlás...

Olyan dugaljról kérnék ajánlásokat,amely felveszi usb-n át az alternatív forrású áramot,és a villás dugaljon át tölti (kimenet) ill.működteti a másik eszközt. Tulajdonképpen usb-s eszközről (napelem, powerbank) tölteném a dugvillás eszközt.Ötletek?

Figyelt kérdés

2022. szept. 4. 07:17
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Ilyesféle megoldást láttam de nem tudom alkalmas-e rá, mivel ebben az esetben a konnektor nem releváns. napelemről vagy aksiról (powerbank) szeretnék dugvillás eszközt tölteni, működtetni [link]
2022. szept. 4. 07:19
 2/34 A kérdező kommentje:
kellene egy dugalj ami átviszi az áramot a napelemből, aksiból a dugvillás eszközbe. minden megoldást, építő javaslatot köszönök h ki miképpen oldja ezt meg, milyen dugaljjal vagy közvetítő eszközzel.
2022. szept. 4. 07:21
 3/34 Szirty ***** válasza:
88%

5V DC forrásból akarsz 230V AC feszültséget?


Inverternek / transzverternek hívják az ilyen eszközt.

De az USB kevés lesz ide áramforrásnak...

2022. szept. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fordítva ülsz a lovon. Az a dugalj, 230V-ból csinál DC 5 V-ot az USB-nek (mellékesen). Te meg azt gondolod, hogy rácsatlakoztatod a powerbankot az USB-n keresztül és megy majd a mosógép. Ha ilyen egyszerű lenne a történet akkor nem lenne munkám. Eleve az USB max 2 A árammal terhelhető, és a legtutibb powerbank sem tud 18 V-nál többet, de az általános az 5 V, vagyis az átvihető teljesítmény legfeljebb 10-36 Watt ami nagyjából arra elég, amire kitalálták, a telefontöltésre, meg az USB-s zseblámpádhoz, stb. Ha komolyabb teljesítmény kell, akkor méretezett inverter a megfelelő akksi pakkal az egyedül járható út.
2022. szept. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Vannak inverterek, amik képesek 5 voltról működni, de remélem azzal tisztában vagy kérdező, hogy P=U*I


Tehát 100W-os 230V-os fogyasztó az 5 V-os akksiból 100/5= 20A-t fog felvenni. 1000W-os már 200A-t. A powerbankok meg 1-2A áramot tudnak leadni...

2022. szept. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Szirty kösz a választ. nem értek a fizikához. én csak azt szeretném, amit leírtam. dugvillás eszközök töltését a powerbank-emről
2022. szept. 4. 08:01
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehetséges az, amit szeretnél
2022. szept. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
solarGyula épp az általad leírt napelemet (Allpowers 2 usb ports 21 solar) és kuala powerbanket vásároltam meg. nem mosógépet stb, hanem apróbb dugvillás eszközöket működtetnék róla áram kimaradás esetén. léteznie kell megoldásnak a napelemek korában!
2022. szept. 4. 08:05
 9/34 anonim ***** válasza:
92%
12V alatti bemenő feszültségű invertert nem gyártanak. Kell egy 5/12V DCDC átalakító. Viszont ennek nem sok értelme lesz, lepkefing méretű teljesítménnyel fog működni.
2022. szept. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Szirty ***** válasza:
81%

"léteznie kell megoldásnak a napelemek korában!"


A napelemek korában sem lehet a fizikát megbaxni!

2022. szept. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!