Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ilyet csak az Iphone tud vagy...

Ilyet csak az Iphone tud vagy az androidos telefonok is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! egy olyan kérdésem lenne hogy ugye Iphone-oknál köztudott hogyha gyengül az akku maximális kapacitása akkor minimálisan lentebb vesz a teljesítményből ami akkucserével(azaz 100%-os kapacitással)nyerhető vissza ismét teljes mértékben. Nos arra lennék kíváncsi hogy ilyen az androidos telefonoknál is van? Ha gyengül az akku maximális kapacitása akkor ez is lentebb vesz a max teljesítményből ami szintén csak akkucsere esetén nyerhető vissza 100%-ban? Kíváncsi lennék mert van egy Androidos Huawei készülékem ami már kb. 2éves (anno csúcskategóriás volt!) és észrevettem hogy elkezdett jobban merülni mint eddig,illetve mintha lassabb is lenne. De ha valóban tud az akku problémája ilyet okozni androidnál is akkor lehet hogy hamarosan felkeresek egy szervízt és kicseréltetem!

A segítséget előre is köszönöm!



2022. szept. 4. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Hivatalosan nem tudok róla, mert az Applenél is elég nagy botrány volt ebből, pedig meglehetősen logikus.

Mindenesetre egy elöregedő aksi hajlamos melegedni, magas üzemi hőmérsékleten pedig mindegyik telefon SOC visszafogja a maximum teljesítményét.

2022. szept. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Az androidnak nem kell egy meghibásodott akku hogy belassuljon. Az android ezt anélkül is tudja, vadiúj akksival is! Felteszel rá két appot és bumm, már lassú is! 😂



"az Applenél is elég nagy botrány volt ebből"

Abból volt a botrány, hogy ezt nem jelezte a telefon. Akkor tették be ezt a funkciós az akkumulátorok oldalra, hogy mutatja a %-ot és azt, hogy le tudja-e adni a max teljesítményt.

Erre mit csinál az idióta felhasználó? Percenként nézi az akku %-ot és kiabál hogy ha csökken. De azt nem érti meg, hogy az akku öregedését nem tudja sem ő sem az Apple, sem a Jóisten befolyásolni.

2022. szept. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

"Az androidnak nem kell egy meghibásodott akku hogy belassuljon. Az android ezt anélkül is tudja, vadiúj akksival is! Felteszel rá két appot és bumm, már lassú is! 😂"


Ne legyél már kretén, légy oly rendes. Én nem tudom, miért kell minden retkes kérdéshez ilyen b..romságokat beleugatni.

Van és volt is androidos meg ios-es telefonom is, egy DRÁGA, CSÚCS Androidot használó készülék ugyanúgy évekig gyors és jó telefon marad, mint egy Apple telefon. Az Applenél nem találták fel a spanyol viaszt és máshol is vannak szakképzett mérnökök és szoftverfejlesztők. De azt ne várd már bástya, hogy egy 50 ezer forintos budget telefon olyan legyen, mint egy 350+ ezres Apple...


"Erre mit csinál az idióta felhasználó? Percenként nézi az akku %-ot és kiabál hogy ha csökken. De azt nem érti meg, hogy az akku öregedését nem tudja sem ő sem az Apple, sem a Jóisten befolyásolni."


Ezzel viszont egyetértek. Nem tudom, hogy mi az istenért nézegeti mindenki ezt a százalékot. Ha 100%-os aksival 6 óra üzemidőt hoz a telefon, te meg naponta használod hármat, akkor nap végén 50%-on lesz. Ha 80%-os az aksi (70-80% körül szokták a legtöbben cserélni), akkor 4,8 órát hoz, magyarul a nap végén 37,5%-on lesz. Váó.

2022. szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most néztem és jelenleg a mai nap 4:50perc képernyőidőnél tartok! Reggel 100%-os akkuval indulva és most tart 17%nál!

Nos ez nemtudom mennyire számít jónak vagy éppen rossznak.

Egyébként ha a Beállítások/akkumulátor résznél bekapcsolom a "teljesítmény módot" akkor kb. ugyanolyan gyors lesz mint régebben is volt,viszont cserében jobban is merül. Akkor gondolom csak az akkuval lehet valami vagy rosszul sejtem?

2022. szept. 4. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:
9%

Jó oké, nem kellett volna azonnal bekóstolni a droidot, megvárhattam volna még néhány felsz.pós választ :D De amúgy az igazság az nem baromság!

Nade a lényeg az, hogy biztosan van a droidos kacatokon is olyan megoldás ami figyeli és összehangolja a részegységek működését. Valószinüleg ezt nem is a droid csinálja, hanem a logic boardnak van egy rejtett firmware-je. Mint a számítógépeken a chipset. És ez felügyeli a rendszer működését még akkor is ha a droid még nem töltődött be.

2022. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Az ios-ben van olyan, hogy vissza lehet kapcsolni a maximális teljesítményt gyenge, elhasznált aksi mellett is. De ez nem javasolt, mert akkor alacsony töltésnél nagyobb teljesítmény használat mellett kikapcsolhat a telefon. Úgy tudom ebből volt a botrány, hogy ezt automatikusan a rendszer szabályozta és nem közölték az emberekkel, és akkor nem volt választási lehetőség, hanem visszavett a teljesítményből, mikor elhasználódott az akkumulátor.
2022. szept. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!