Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ennyi net használattól 20ezer?

Ennyi net használattól 20ezer?

Figyelt kérdés
Szerbián keresztül utaztunk, ugye az nem Unió, és kb. fél percre bekapcsoltam a netet hogy megnézzem a térképet. 19ezret felszámolt. Yettelnél vagyok, olyan csomagban, hogy külföldi mobilnetem 30Gb. Ezután a fél perces térképnézet után 12GB ment le a 30-ból szóval elvileg még el se fogyott a keretem. Nem értek ehhez, de létezik hogy ennyitől 19ezret felszámoljanak?

2022. szept. 5. 14:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igazából fogalmam sem volt arról, hogy fél percért ennyit le vonnak.. Gondoltam biztos valamennyivel több megy a külföldi adatkeretemből le, mint amennyi simán EU-ban, aztán annyi. Franc se gondolta volna, hogy ez ennyi... :(
2022. szept. 5. 16:15
 12/20 anonim ***** válasza:
Így van, a hívásindítás 300+ Ft, hívásfogadás, SMS küldés 150 Ft. Voltam Szerbiában, felengedtem a telefont a szerb hálózatra, de a roaming funkciót még otthon tiltottam, így költség nem keletkezett. De erre érdemes figyelni, mert a határ közelében simán átmehet a szerb hálózatra, észre se veszed, de be van kapcsolva a roaming, letölt 10 MB-ot és jön a 19.000 Ft-os számla. Szóval mindig, minden körülmények között ki kell kapcsolni a roamingot és csak akkor bekapcsolni ha tudod, hogy használni akarod.
2022. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Gondoltam biztos valamennyivel több megy ma külföldi adatkeretemből le, mint amennyi simán EU-ban, aztán annyi. Franc se gondolta volna, hogy ez ennyi"


Amúgy nyilván a szolgáltató is tudja, hogy a legtöbben így gondolják és nem olvasnak el minden apró részletet. Ezért is számolnak fel ilyen irreálisan magas árat EU-n kívül, igyekeznek annyira lehúzni, amennyire megtehetik.

2022. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"mi ez a szolgáltató..."

Látszik nagyon nem vagy képben a dolgokkal. Képezd magad! Vagy nagyon el vagy kényeztetve...

Régen is ilyen arányban voltak a szolgáltatások díjai, nincs ebben semmi különös. Egy extra szolgáltatást veszel igénybe, pedze hogy drága.


"a külföldi adatkeretemből"

Itt rontonttad el. Nincs külföldi adatkereted, csak EU-s.

Tanulópénz.

Offline térképeket tessék használni!

2022. szept. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
#14 ja, csak míg régen elwapoztál 200 kb-ot, amiért kiszámlázott 420 Ft-ot. Az se volt kevés, de még tűrhető, az ilyen itthon is 100 Ft-nál többe került, nem volt akkora a felár. Azóta viszont az adathasználat megugrott, az otthoni díja jelentősen csökkent, de ezt a roaming díjak nem követték le. Kivéve persze az EU-ban, de az is csak a hatósági ár miatt. De pont ebből élnek a szolgáltatók. Az okos ember úgyse fog roamingolni, aki meg buta az fizessen. Kevesebb bevétele lenne, ha normális roaming díjak lennének (pl 5 Ft/MB már elfogadható lenne) amit mindenki használna. De nem éri meg, mert nem jönne belőle annyi, amennyi így a butákból összejön.
2022. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, azért butának nem nevezném magam, mert nem tudtam az EU-n kívüli internethasználat percdíját, de örülök ha te ebből ítéled meg az emberek intelligenciáját. A kérdésemre megkaptam a választ köszönöm! :)
2022. szept. 5. 17:59
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A 19 ezerből arra tippelek, elérted az 50 eurós adatroaming limitet. A nem eu-s adat rohadt drága, bruttó 3200 Ft/MB táján van. Ha nem lenne az 50 eurós limit, vajon mekkora számlád lett volna?
2022. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amikor a telefonod fellépett a hálózatra SMS-t kellett kapnod, amiben benne van a tarifa. Csak el kellett volna olvasni. Innen még egy lépés az adatroaming bekapcsolása, tehát véletlenül nem jöhetett össze.
2022. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Valóban, elég szájbarágós :)

2022. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 soma9111 válasza:
Atya isten
2022. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!