Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Magyar mobilszámom Németország...

Magyar mobilszámom Németországban miért "nem elérhető" az engem hívóknak, miközben én rendesen tudom használni (telefonálok és mobilnetezek róla)?

Figyelt kérdés

2 hete vagyok kint egy projekmunkán, a csomagom által lehetővé tett EU-n belüli ingyenes roaming miatt a magyar vodafone-os számomat használom továbbra is, viszont pár napja kiderült, hogy se magyar, se német számról nem tudnak felhívni, "a hívott szám nem elérhető" ill. hasonló jelzést kap aki engem keres.


Ami ebben a meglepő, hogy mindeközben én nyugodtan használom, fel tudom hívni akit akarok, illetve mobilnet is működik. Újraindítással próbálkoztam, illetve a voda-nak is jeleztem a problémát, de még nem reagáltak. A német vodafone hálózatra csatlakozik itt a telefonom (iPhone 11 pro).


Valakinek volt már esetleg hasonló tapasztalata? Mi lehet a probléma oka, és milyen megoldás van rá?



2022. szept. 7. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Be van kapcsolva a nemzetközi bejövő hívás tiltása funkció. A szolgáltatónál kérheted a kikapcsolást.
2022. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fura én is Németországban használom a magyar vodás sim kartyámat és semmi gond vele.
2022. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1) csodálatosak ezek a dolgok.én svájcban veszítettem el a kapcsolatot a külvilággal, itthon derült ki hogy központilag volt letiltva holott soha nem kértem semmilyen tiltást.
2022. szept. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég sok dolog keresztbe tehet, például a roaming is le lehet tiltva úgy ahogy van, meg annak bizonyos elemei. Ez az akaratlan roamingdíjak elkerülése miatt van, ami EU-n kívül ugyanúgy hasznos továbbra is. Elvileg amikor kötötted az előfizetést, egy papíron be kellett jelölni hogy mit kérsz és mit nem, én egy éve kötöttem új szerződést és külön rákérdeztek, hogy akarom-e a roamingot.
2022. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"a voda-nak is jeleztem a problémát, de még nem reagáltak."

Ha tudsz hívni, akkor miért nem hívod fel?

+36 70 700 1270

2022. szept. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokszor tiltva van a nemzetközi bejövő hívás mert a legtöbb ember nem is használja, csak a sok spam hívás jön mindenféle számokról.
2022. szept. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!