Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vodafonnál részketfizetéskor...

Vodafonnál részketfizetéskor hány százalékat kell előre kifizetni a készülék árábol?

Figyelt kérdés
Ti vettetek már ott keszuleket? Nem úgy van hogy egyből az első havi reszletet kifizetem? hanem ki kell fizetni a telefon aranak egy bizonyos szazalekat?

2022. szept. 8. 07:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ha ez szamit akkor evek ota vodafoneosok vagyunk, egész család (4)
2022. szept. 8. 07:20
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Vodafone ASZF-ben találtam:

A szolgáltató a részletfizetési

kedvezmény igénybevételét jogosult egyedileg meghatározásra kerülő előleg megfizetéséhez kötni, amelynek

összege három befizetett számlát követően a havi díj összegéből jóváírásra kerül a havi díj mértékéig.

2022. szept. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

"ha ez szamit akkor evek ota vodafoneosok vagyunk, egész család (4)"

Nem számít.

2022. szept. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

A hirdetésekben mindig ki van írva, hogy X Ft kezdőrészlettel elvihető (ez sokszor 0 Ft).

0 Ft kezdőrészletes telefonnál ELVILEG nem kell rögtön fizetned semmit.

De új ügyfélnél, nagyobb értékű készüléknél akár réginél is, mondhatják azt, hogy amolyan biztosítékként bizonyos összeget ki kell fizetned, ami általában 2-6 havi előfizetési díjat (díjcsomag+telefonrészlet) jelent. Ezt túlfizetésként tartják majd számon, tehát akkor X hónapig nem kell utána számlát fizetned.

2022. szept. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ehhez eleg buta vagyok.. 😅 akkor három havi reszletet kell előre fizetni vagy ezt hogy értik?
2022. szept. 8. 07:24
 6/11 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget :)
2022. szept. 8. 07:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"akkor három havi reszletet kell előre fizetni vagy ezt hogy értik?"

Nem.

Megállapítanak egy előleg összeget, illetve azon felül a havi részleteket, plusz még az esetleges előfizetés havidíját.

Az előleget még a szerződéskötéskor kifizeted. A többi havi költséget havonta. A harmadik hónap után az előleg összeget elkezdik jóváírni.

Mondjuk kérnek 100 ezer előleget.

Havonta fizetsz 20 ezret, a részlet plusz a havidíj.

A 4. hónapban elkezdik a 20 ezredet jóváírni, amíg el nem fogy.

Így a példám szerint a 4-5-6-7-8. hónapokban nullás számlákat kapsz a jóváírás miatt (vagy ahogy az előleged és a havidíjadból kijön), és a 9. hónapban már ismét fizetsz tovább havonta.

2022. szept. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
oh, jó tudni :(
2022. szept. 8. 07:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 9 éve előfizető vagyok. Red csomagban nincs előre részletfizetés de csak a Redeseknek.

Ha más csomag van, kell részletet fizetni előre 3 havit.

2022. szept. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért tegyük hozzá, hogyha évek óta vodás a család (és előfizetésre gondolok, nem kártyás telefonra, az nem számít), és mindig rendben voltak fizetve a számlák, nincs/nem volt elmaradás, illetve volt már részletfizetéses készülék, ami lejárt - tehát, ha régi, megbízható ügyfelek vagytok -, akkor valószínűleg nem kérnek előleget. Persze az se mindegy, kinek a nevén, mennyi idős vagy, ha a tiéden, dolgozol-e, stb.
2022. szept. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!