Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sokan akiknek kevés a jövedelm...

Sokan akiknek kevés a jövedelmük miért vesznek 10-20e ft-os részletre telefont? Még mindig státusz szimbólum?

Figyelt kérdés
Többnek akarnak látszani ettől? Egy 100e alatti telefonnal miért nem tudnak el lenni? Nagyon sok embernek az is bőven kielégítené az igényeit szerintem.
2022. szept. 11. 21:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert ettol akarnak tobbnek latszani, ezt varja a kornyezetuk is mert ok is ilyenek.
2022. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
81%
Erre vágynak, de nem engedhetik meg maguknak egyösszegben, így viszont igen. Az élet nem csak a megalkuvásról, a kompromisszumokról szól, élvezni is kell. A gond az, ha hó közepén már nincs pénz ételre.
2022. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Sok cég csábít azzal, hogy részletre kifizethetsz dolgokat náluk, néha kamatmentesen, ha elég rövid idő teszi meg valaki. Mivel az összeg kevésnek tűnik a havi fizetéshez képest, könnyebben bevállalja az, akinek még nem volt nagyobb adóssága sosem. Akinek volt már, az nem szeretne mégegyszer belelépni ugyanabba a tócsába. Valójában olyan dolgot érdemes részletre venni, ami hasznot termel. A telefon nem mindenkinél szolgáltatja a bevételt. Szóval az, hogy valaki csak úgy belevág egy ilyenbe, az csak azt mutatja, hogy gazdaságilag éretlen, nincs tisztában azzal, amit "elkövet". De neked is igazad van, jobban mutat, és "gazdagabbnak" tűnik tőle. Az enyém is kb 50 ezer volt úgy 4 évvel ezelőtt és még mindig kielégíti az igényeimet. Csak gyorsan merül. De ez nálam nem ok arra, hogy lecseréljem. Én alapvetően csak olyat dolgot veszek, amit egyszerre ki tudok fizetni. Ha nem futja valamire, akkor tovább spórolok rá.
2022. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Ha a milliárdos Vajna papának megfelelt egy ősrégi tégla nokia, akkor nekem sem kell rosszul éreznem magam, ha azt használok.
2022. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem miért probléma neked az, hogy ki, mire költ? Az legyen az ő problémája, hogy miből fizeti ki a részletet.

Egyébként én is részletre vettem 3 éve a P30pro-t. Hűségidővel, kedvezményel jobban jártam, mint egyösszegben kifizetni. Eleve már 10 éve ugyanannál a szolgáltatónál vagyok.

2022. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Természetesen megértem bizonyos keretek között. Csak az nem fér a fejembe, hogy mindenki be van gyulladva pl. a rezsiszámláktól, de annyi iPhone-t meg S Samsungot meg felső kategóriás telefont látni egyszerű dolgozó ember kezében,hogy ez kicsit ambivalens.
2022. szept. 11. 22:32
 7/30 Huszonegyedikszázad válasza:
9%

Mert nem akarnak minden évben 50ezerért venni egyet, mert tropára ment.

De neked meg miért nem mindegy, ki mit csinál a fizetésével?

2022. szept. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
31%
IPhone, Samsungon kívül milyen felsőkategoriás telefon van még? Mert a Huawei, mióta nincs rajta Google támogatás, már nem annyira számít annak.
2022. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Nekem mindegy, tőlem el is ihatják. Az én telóm 2 éve volt 70e(ezt ajándékba kaptam), simán megy. Az azt megelőzőt haználtan vettem 35-ért, A5 2017 és hibátlan azóta is. Akkor mit kell cenni évente 50-ért?
2022. szept. 11. 22:41
 10/30 anonim ***** válasza:
12%

"Sokan akiknek kevés a jövedelmük miért vesznek 10-20e ft-os részletre telefont?"

Sokan miért foglalkoznak olyan dolgokkal, amihez semmi közük?

"Csak az nem fér a fejembe, hogy mindenki be van gyulladva pl. a rezsiszámláktól, de annyi iPhone-t meg S Samsungot meg felső kategóriás telefont látni egyszerű dolgozó ember kezében,hogy ez kicsit ambivalens."

És az iPhone-val a kezében panaszkodott neked?

Szerinted a rezsinövekedés miatt mindenkinek el kellene adnia az értékesebb műszaki cikkeit?

Nekem is van drága mobilom. Az utcán is mutatkozom vele. És nekem is felmegy a számlám többszörösére. Milyen magatartást tartanál elfogadhatónak részemről? Adj tanácsot, kérlek.

2022. szept. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!