Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sokan akiknek kevés a jövedelm...

Sokan akiknek kevés a jövedelmük miért vesznek 10-20e ft-os részletre telefont? Még mindig státusz szimbólum?

Figyelt kérdés
Többnek akarnak látszani ettől? Egy 100e alatti telefonnal miért nem tudnak el lenni? Nagyon sok embernek az is bőven kielégítené az igényeit szerintem.
2022. szept. 11. 21:45
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Nyilván ha már megvan és nem jelent gondot kifizetni akkor nem rólad szól. Csak sztem elég luxus, ha vki keres 200-250e-ret, hogy 2x olyan drága telefonnal menőzzön.
2022. szept. 11. 22:50
 12/30 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező!

Felnőtt ember el kell tudnia dönteni belefér-e a költsége egy drága mobil részlete. De, ha ennyire mozgat a téma, miért nem kérdezed meg, a konkrét személytől?

2022. szept. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
31%
*költségbe
2022. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Igaz. Gondoltam itt kezdem legelőször.
2022. szept. 11. 23:03
 15/30 lali51 ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb ember nem tud logikusan gondolkodni.
2022. szept. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%

Én látássérültként azért vettem az iPhonet, mert sokkal jobb ebben az a funkció ami felolvassa a szöveget - magyarul is.

Nem csak a híreket, emailekete, üzeneteket, de könyveket olvastatok fel vele. Enélkül a telefon nélkül ülnék egy helyben mint egy határ ürülék.

Ugyanez igaz a Mac-re. A Windows felolvasója nagyon sokat javult az elmúlt években, a 11-ben még egész jó, de még így is ott tart még csak mint kb 6-7 évvel ezelőtt az Apple. Az Applenél sokat tesznek a sérült emberekért, igyekeznek azokat a funkciókat komolyan fejleszteni amik a (látás-, hallás-, mozgásszervi-, stb.) sérült embereket is hozzásegíti ahhoz, hogy minél könnyebbé tegyék az életünket.

Engem nem érdekel hogy ki mit gondol arról, hogy iPhone van a kezemben. Ha annyira egysíkú valaki, hogy egy telefon alapján meg ítéli meg a másik egész életét, annál nagyon komoly problémák vannak a fejében.

2022. szept. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
83%
Számtalan ember van, aki megveszi a legdrágább Samsungokat és társait, pedig csak netezésre meg közösségi médiára használják. Erre a célra, tökéletesen megfelelne, egy alsó-középkategóriás telefon is. Na ők azok, akik csak villogni szeretnének. A jobbik eset, amikor megengedhetik maguknak. A rosszabbik, amikor nem állnak jól anyagilag, de mégis megveszik részletre (jómagam is ismerek ilyen embert és mindig cukkolom ezért :D) Én sem vettem a legolcsóbb telefont(170K), de legalább kihasználom, a céljaimra nem felelne meg olcsóbb.(nyúzom egész nap, játszok, fotózok, filmezek rajta) És nem részletre vettem.
2022. szept. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
83%
#17. Én a Huawei P30pro-t több mint 300 ezer helyett 200-ért kaptam részletre. Hűség vállalás, ilyen-olyan kedvezmény. Kamatmentesen havi 10 ezer volt a részlet. Tudni kell mérlegelni mikor mi, mennyire éri meg.
2022. szept. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
57%
Havi 40 eurót mindenki ki tud gazdálkodni.
2022. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 NTBS ***** válasza:
0%
Mert nem tanultak meg rendesen gondolkozni.
2022. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!