Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Visszaélhetnek-e az IMEI számmal?

Visszaélhetnek-e az IMEI számmal?

Figyelt kérdés
Eladó telefonomra jelentkezett valaki és kérte, hogy adjam meg az IMEI számokat (ellenőrzés céljából). Egyben kérdezte, hogy használtam-e az elmúlt évben (igen). Kérdésem, hogyha kiadom, fel tudja-e használni, hogy beírja egy másik telefonba és akkor igénybe veheti a 20000,- Ft-os kedvezményt egy másik (nem használt) telefonnal és az enyémet meg nem veszi meg. A telefon 3G-s, az akció feltételeinek megfelel.

2022. szept. 13. 11:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Igen, sajnos át tudják írni. Én nem adnám meg az imei-t.
2022. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Biztos, hogy ilyen adatot távolból nem adok ki senkinek. Még az anyámnak se, ha telefonon kérné (pedig ő aztán még a saját okostelefonjával is nehezen boldogul), mert azt is lehallgathatja bármikor bárki. Amúgy aki ilyet kérdez, az eleve - ahogy a magyar mondás tartja - valami rosszban (hackerkedésben - és NEM épp az etikus hacker fajtából)sántikál...
2022. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

Az én véleményem szerint nyugodtan kiadhatod.


Az előző kettő válaszoló kifejthetné mira gondol visszaélés alatt. Én hirtelen nem tudnék ilyesmit mondani és érdekelne az ő véleményük.

2022. szept. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Az első hozzászóló már leírta...
2022. szept. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

#4: Pl. egy feketelistás, lopott készüléknek átírja az imei-jét arra, amit megadsz.

Vagy jelen esetben a 20 ezer Ft-os állami támogatás megszerzése, amire a jogosultságot az imei alapján ellenőrzik.

2022. szept. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az se sántikál semmi jóban, aki ilyenre kér valakit (mármint, hogy diktálja, adja, mondja, írja le az IMEI számát.)
2022. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen normális kérés, le akarja ellenőrizni, hogy nem lopott-e, nincs-e letiltva, garanciális-e (ez utóbbi most nyilván nem erre az esetre vonatkozik). Én is elszoktam kérni IMEI-t, laptonál sorozatszámot, autónál alvázszámot stb. Ha nem adja meg, akkor nem foglalkozom az illetővel tovább. IMEI átírás kb 10-20 évvel ezelőtt volt sláger, nem gondolnám hogy ma ez reális veszély.
2022. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%

"#4: Pl. egy feketelistás, lopott készüléknek átírja az imei-jét arra, amit megadsz."


Negatív. Bármilyen IMEI számot tudsz magadnak gyártani a szabvány alapján Ez egy 15 számjegyből álló sorozat. Nem kell hozzá készülék, hogy beletrafálj egy olyan sorozatba ami nincs letiltva.

Szóval ez így kapufa.


"Vagy jelen esetben a 20 ezer Ft-os állami támogatás megszerzése, amire a jogosultságot az imei alapján ellenőrzik."


Szintén kapufa. Ráadásul az Imei szám azonosítja a gyártót. Tehát ha már mindenképp imei számot akar hamisítani akkor azonos gyártójú/modellű telefonra van szüksége. Pont van egy fekete listás ugyan típusú /gyártású telefonj amit el akar sütni? Erre azért elég kevés az esély.


Szóval uraim/hölgyeim: további ötletek? Én még mindig azt mondom, hogy simán kiadható az imei szám.

2022. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

"Az se sántikál semmi jóban, aki ilyenre kér valakit (mármint, hogy diktálja, adja, mondja, írja le az IMEI számát.)"


Ez is kapufa. Én mondjuk pont hozzférhetnék ha akarnék ( teljesen legálisan ) a tiltot IMEI listákhoz az operátoroknál - nincs abban semmi rossz ha nincs kedvem SIM kártyával tesztelgetni, csakhogy meg tudjam, nincs e valamilyen korlázotás a fizikai eszközön. Hozzáteszem, hogy én egy kis nímand vagyok és mégis lenne hozzáférésem, vagyunk így egy páran.

2022. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9: Honnan van ilyen hozzáférésed? Hogyan lehet ilyenre szert tenni?
2022. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!