Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez mennyire jó mobil előfizeté...

Ez mennyire jó mobil előfizetés? ~3800 huf / hó

Figyelt kérdés

Az osztrák LIDL -t nézegettem, és ezt találtam:

9,5 euró --> ~3800 huf /hó


30gb mobil net,

1500 perc lebeszélhetőség / sms. EU roaming.


Annyi a szépséghibája, hogy EU-n belül, Ausztrián kívül 8,8GB adatforgalom érhető el.


Egy ócska telekom ezzel szemben:

Havi 4000

80 perc hívás / sms

4GB net


Elég rossz lehet nyugaton élni, nem?


2022. szept. 17. 22:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
60%

De a szolgáltatás árát ne adjuk már hozzá a telefonhoz kérem szépen. Az két külön dolog.

Ha én nem akarok telefont venni, mert van, és csak a szolgáltatást szeretném azt a rengeteg pénzt akkor is kifizetem. Csak akkor nem vettem telefont.

Persze vevőcsalogató dolog olcsón adni egy drága telefont ha mellé méregdrága előfizetést választ az ember, sokan be is dőlnek neki, de ott a másik véglet akinek megéri a drága csomag mert annyi szolgáltatásra van szüksége és akkor már miért ne kaphatná meg olcsón a csúcstelefont.

2022. szept. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

11


De hogy lenne már 2 külön dolog, ha az a feltétele a telefonnak és a "kedvezményes" árnak? Gondolkodjunk már, kérem szépen.


Nem te választod a telefon mellé a méregdrága előfizetést, hanem a méregdrága előfizetés a feltétele, hogy a kezedbe foghasd a telefont.


Azt a szolgáltatás meg kb. soha nem használod ki. Soha. Akkor használnád ki, ha naponta 8 órán keresztül filmeket nézegetnél a telefonon, meg mellette napi 8 órákat telefonálnál 2 éven keresztül.


Ezeket a méregdrága szolgáltatásokat csak és kizárólag új telefon miatt választják az emberek, semmi másért. Mert nincs neki 400 ezer forintja, ezért köt egy üzletet egy olyan szolgáltatással amit sosem használ ki, és a végén 800 ezret fizet a 400 helyett.

2022. szept. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"Hidd el, az emberek 90%-nak totál felesleges az előfizetés"


Szerintem nem így van, ugyanis a feltöltősekkel szemben megvan az előfizetésnek az az előnye, hogy ha olyan dijcsomagod van akkor percdíj nélkül beszélhetsz. Nekem pl egy 2019-es Telekomos csomagom van 2 giga nettel 4700 Forintért, de simán vannak 1,5 órás beszélgetéseim hálózaton beül, havonta, de akár egy héten belül is jópár, amiér nem fizettem semmi pluszt. Ehhez meg nem is kell valamilyen főnöknek lenni, elég ha van az embernek barátja, barátnője, vagy tartja családjával a kapcsolatot. Felöltősként a havidij többszörösét elbeszélném.

2022. szept. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy soha nem használja ki azt a szolgáltatást? Én speciel tényleg nem használnám a korlátlan csomagot de konkrétan van olyan ismerősöm aki simán eltelefonál 100 órát minimum egy hónapban. Az korlátlan beszélgetős csomaggal speciel olcsóbb mint dominoban.


Oké, hogy a telefon a drága előfizetéssel olcsóbb, de ettől még az előfizetés ára az az előfizetés ára, a telefon ára meg a telefon ára. A telefon árát azt csak 1x fizeted, az előfizetést meg addig amíg megtartod az előfizetést.

Ha én 20 évvel ezelőtt vettem előfizetéssel 0 Ft-ért egy 3310-est és a 20 év alatt elköltöttem a díjcsomagra mondjuk 2 millió Ft-ot akkor mondjam azt, hogy 2 milláért vettem meg a 3310est? Ha csak azt mondom, hogy telefonnal együtt 2 milla volt a telefonálási költségeim az még egész helytálló kifejezés lenne, de az, hogy minden költséget úgy adok elő hogy annyiba került a telefon az egy kicsit félrevezető.

2022. szept. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%

14


2 évig akkor is fizeted a havi 20 ezret, ha 1 percet nem telefonáltál egész hónapban. Szóval nem addig fizeted amíg megtartod az előfizetést, hanem minimum addig, amíg a szerződés kötelez rá, jelen esetben 24 hónapig.


Nem csak dominó és korlátlan csomag létezik, van 8000 forintos havidíj is, ami például hálózaton belül korlátlan telefonálást meg ad mellé 20 GB netet. Ez az emberek 95%-nak bőven elég. Csak éppen a telekomnak ez így nem üzlet. Ők olyan ajánlatot adnak, amiben ők járnak jól. Az, hogy elhitetik veled, hogy mekkora üzletet kötöttél és mennyire jól jártál, az egy dolog, attól még 800 ezer forintot fizetsz ki 2 év alatt, azért, mert nincs 400 ezer forintod egy telefonra. Mert ha lenne, akkor 400 ezerért vennél egy telefont, és hülye lennél havi 20 ezer forintot fizetni, amikor a 8000 forintos is bőven lefedi az igényeidet.


De egyébként ezek a válaszok tökéletesen tükrözik a magyarok pénzügyi kultúráját, ami a béka segge alatt van. A probléma, hogy az emberek így vesznek ingatlant is, 30 éves hitelre, aztán azzal nyugtatják magukat, hogy "de legalább az enyém". Az. Nem érdekes, hogy egész életében azt nyögi majd, de legalább van a nevén egy lakás Rákosborzasztón a 8. emeleten.

2022. szept. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"A probléma, hogy az emberek így vesznek ingatlant is, 30 éves hitelre,"


Azért a lakásvásárlás egy kicsit más kategória, és az emberek a jelen árak mellett több évtizedig spórolhatnak egy lakásra, és addig is kell élni valahol.

Mert szerinted az jobb ha ezt a pénzzel egy vadidegen lakástulajdonos zsebét tömik, ami lényegében kidobott pénz? Nyugdijasként meg lehet ki se tudod majd fizetni az albérletet. Sajnos a lakásvásárlásnál kényszerből kell bevállani a drágább árat. Mobilnál meg nem lenne muszáj, ott inkább a villogás van. Nekem speciel tökéletesen megteszi egy 120 ezres A52 is, ezt meg egyben kifizettem a Media Marktban.

2022. szept. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%

16


Baromság. Egyedül Magyarországon van ez a beidegződés, hogy mindenki birtokolni akar mindent. Tőlünk Nyugatra nagyon jól leélnek az emberek egy életet úgy, hogy nem saját ingatlanban élnek, viszont ha holnap nem lesz munka Berlinben, akkor továbbáll Münchenbe. Autó ugyanez. Mindenki meg van veszve érte, hogy a forgalmiban az ő neve szerepeljen.


"Mert szerinted az jobb ha ezt a pénzzel egy vadidegen lakástulajdonos zsebét tömik, ami lényegében kidobott pénz?"


Én így tenném fel a kérdést, melyik a jobb? A banknak kamatot fizetni, amiért a pénzét használhatjuk, vagy egy lakástulajdonosnak albérleti díjat fizetni, hogy a lakását használhatjuk.

2022. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Ha holnap nemlesz munka Budapesten, hova állok tovább?


Baranyába egy zsák faluba? Nyíregyházára, ahol meg ennyi munka sincs? Ugyanmár.


A németeknél kb. azért van ilyen arány, mert qrva nagy ország, másrészt ott meg brutálabb ingatlan árak vannak. Plusz valamivel fejlettebb lehet a jog.


10 éve bérlek, ez kb. az 5. lakás. A tulaj mindig eladta a fejem felett, vagy csak 1-1.5 évre adta ki. De qrva jó bérelni.

2022. szept. 18. 12:15
 19/23 anonim ***** válasza:
36%
Na jól van, nem vitatkozom. Vegyétek a 400 ezres telefont meg 40 évre a lakáshitelt :D
2022. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#17 Szerintem azért nyugaton kicsit más a helyzet, mert mikor nyugdíjba mennek, akkor abból a pénzből vígan elélnek, sőt sokan itt vesznek házat maguknak. Szemben velünk, mert ha belegondolsz, akkor lehet nem is lesz nyugdíjunk mire odajutunk, és akkor miből fizetnénk a 100+ ezres albérletet.

Egyik se jobb , hogy a banknak fizetünk, vagy egy főbérlőnek, de a végeredmény nem mindegy, mert hitel végén mégiscsak lesz egy otthonod, igaz drágábban, viszont albérletnél meg semmid nem lesz 20-30 év múlva sem.

2022. szept. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!