Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit jelent az hogy "szürke...

Mit jelent az hogy "szürke importos" mobil?

Figyelt kérdés
Webáruházakban a sokkal olcsóbb telefonokra gondolok, de nem tudom biztosan.
2022. okt. 20. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Azt hogy nincs rá feltétlen gyártói garancia, hanem csak bolti, tehát ha gebasz van akkor nem tudod hivatalos szervízbe vinni.
2022. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Hát hogy nincs rá garanciális szerviz, stb
2022. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Áh az 1. Megelőzött. 😂
2022. okt. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Szürkeimportos azt jelenti, hogy itthon hivatalosan nem kapható, de egyéb kisebb megrendelésekből adódóan van belőle azért néhány darab itthon is! Persze törvényes import, csak mivel HIVATALOSAN nem szánták az itthoni piacra, ezért “szürke” !

Ha ár-érték arányban olcsóbb telefonra gondolsz, az még nem feltétlenül szürkeimportos, lehet az, de nem biztos, azon kívül 3 dolgot jelenthet, de egyik se jót:

- olcsó kínai noname márka, itthoni szervizháttér nélkül, esetleg rosszabb minőségben is! (például iLike, Cubot, Emporia, Oukitel, stb...)

- ismert márka, ugyanaz a hardver is, hivatalosan is kapható itthon, de gyengébb minőségű konstrukció! (például Galaxy A52s - M52)

- vagy pedig egy eldugottabb noname webshop árulja, ami garanciát se vállal, sőt, még akár ÁFA nélkül is, amiből törvényileg komoly gondok lehetnek!

2022. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor ha egy Samsung S22 80-100 e Ft-al olcsóbb egy mobilos webáruházban, mint egy hivatalos kereskedésben, akkor az gondolom felejtős.
2022. okt. 20. 13:48
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Igen.

Ilyen esetben az ingyenes szoftverfrissítes sexjatszik, a többit leírták.

2022. okt. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen esetben az ingyenes szoftverfrissítes sexjatszik, a többit leírták."


Hogy mi? Nem tudja a telefon magáról, hogy hogy adózott amikor behozták az országba, ugyanúgy mennek ezekre is a frissítések.


Igazából az egyetlen valódi probléma ezekkel a telefonokkal, hogy a gyártói garancia szinte mindig kuka (bár itt is vannak kivételek: az Apple ugyanúgy vállal 1 év világgaranciát minden telefonjára). A kereskedői garancia megvan, de sokszor a szürkeimportos webshop is igazából csak papíron létezik, eldobható cég, 1-2 év múlva megy a kukába és újat csinálnak helyette.


Én nem szoktam javasolni a szürkeimportos termékek vásárlását, de ha az ember tudja, hogy mik a hátulütői és ezeket figyelembe véve választ egy ilyen kereskedést, a jóval alacsonyabb ár miatt, akkor lelke rajta. Végülis lehet jó döntés ez is, de kicsit oroszrulett jellege van. Egy 70 ezres telefont megvenni szürkeimportból 45 ezerért nem rossz üzlet. Ha tönkremegy és nincs gari, akkor ez van. De egy 400 ezres telefonnal nem szívesen játszanám ezt el.

2022. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

"Hát hogy nincs rá garanciális szerviz"

"itthon hivatalosan nem kapható"

"Ilyen esetben az ingyenes szoftverfrissítes sexjatszik"

Ennyi hülyét egy rakáson...


A szürke import úgy működik, hogy létrehozok egy céget - jellemzően egy hajléktalan nevére. Ennek a cégnek a segítségével megveszek néhány raklap, vagy konténernyi telefont külföldön nettó áron. Mert ugye ha már csinálunk valamit, azon keressünk is jó sokat. Behozom az országba és eladom boltoknak a készülékeket immáron bruttó áron. Az ÁFÁt meg nem fizetem be állambácsinak. Hopp máris van 27% hasznom.

A NAV meg ott áll letolt gatyával, mert a bukócég tulajdonosa egy hajléktalan akinek max egy bevásárolókocsira való sörösdoboza van, mert azt a pártízezet forintot amit az aláírásáért adtam neki, még aznap este elitta. A boltok meg örülnek, mert van nekik számlájuk a telefonokról, hogy honnan van és a hasznuk is jóval nagyobb ezeken a telefonokon mintha a hivatalos magyarországi forgalmazótól szerezték volna be. És ezért szürke, mert van számla, jónak néz ki a telefon, de mégis van mögötte egy-két bűncselekmény.

Ettől függetlenül a szoftverfrissítések működni fognak és a garanciális szervizben sem feltétlenül bukik ki, hogy nem teljesen tiszta a telefon.

2022. okt. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Import típusától függetlenül az ilyen telefonra tényleg nem biztos, hogy megérkeznek a frissítések. Tapasztalat.


2-3 éve vettem egy használt P20 Pro-t, csak nem én mentem el érte, hanem édesapám.

Amikor hazahozta a telefont, akkor láttam, hogy még Android 8 van rajta, holott akkor már a 10-est is meg kellett volna kapnia...de a telefon nem jelzett elérhető frissítést.

Gondoltam magamban fasza, rákérdezek a Huawei-nél.

Kiderült, hogy a telefon olasz/német (magyar ügyfélszolgálat hol olaszt mondott, hol németet - valószínűleg német volt, mert beszéltem egy német kollégával, ő a német származást erősítette meg) ezért hiába garanciális, itthon az nem érvényes, és ezért nem érkeznek meg a frissítések, mert régiókra van osztva.


xda-developers bütykölés persze segített, élveztem is, de azért meglettem volna, ha nem azon kell aggódnom, hogy a frissen vett százezres telefonom manuális frissítés után is működni fog e.


De a Samsungnál lehet megjön a frissítés más régióba tartozó telefon esetén is. Ebbe azért bele kell bújni, hogy tudja az ember.

2022. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2022. okt. 21. 11:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!