Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Most akkor igazából kiknek...

Most akkor igazából kiknek való az iPhone?

Figyelt kérdés
Azon kívül hogy nem nekem.
2022. okt. 21. 17:07
1 2
 1/18 anonim válasza:
79%
Számomra az Apple által kínált rendszer legfőbb előnye, hogy a telefon (iPhone), táblagép (iPad), laptop (MacBook) és az asztali gép (iMac) egymással teljesen kompatibilis rendszert alkot. Bármilyen módosítást teszek valamelyikben, azonnal látom a többin is. Sőt az autó beépített navigációs és multimédia rendszere is ebbe illeszkedik.
2022. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Akik megveszik. Ez nem cipő, hogy a 40-es méret nem jó rám.
2022. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem két csoportnak biztos jó:


1. Azoknak, akik az Apple ökoszisztémát akarják használni, nem nagyon van vetélytársa, talán a Samsung van még, aki belekezdett, például a Samsung Notes nagyon jó szerintem


2. Akik szeretnének egy egyszerűen használható telefont, amihez évek után sem kell hozzányúlni. Nekem Samsung Galaxy A50-em van, de eléggé sokat kellett a beállításokban turkálni, hogy 3 év után is jól működjön. De hozzátenném, hogy szinte ég és föld a különbség, akkumulátor, sebesség stb. tekintetében, ha az ember tud és akar vele foglalkozni, akkor jól fut az Android is ennyi idő után. Csak sokak nem tudnak/akarnak vele foglalkozni, ami azért valamennyire jogos, mivel nem olcsó készülékekről van szó.


3. Akik hosszú távra akarnak készüléket vásárolni. Mondjuk azért például a Samsung is összeszedte magát, a mostani A33 is 3 Android főverziót fog kapni, illetve 5 évig fogják frissíteni.


Én maradok az Samsungnál, számomra ez az aranyközépút (korrekt szoftver, rengeteget javult, Android téren jó támogatás, jó minőség) és szerintem túlárazott az iPhone. Jobban szeretem a nyitottságot, illetve, hogy ár/érték arányban jobban járok.

2022. okt. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#3 Milyen beállításokat csináltál a Samsungon amivel jobb a teljesétménye? Egyébként nekem is volt A50-em, és használt iPhone vagy A33 között gondolkodtam.
2022. okt. 21. 18:50
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki felsőkategóriás telefont szeretne venni IOS-sel, hosszú szoftveres támogatással és egy egész jó ökoszisztémával (eszközök közötti könnyű átjárhatóság), na annak való. Az S szériás Samsungok is erre valók, csak androiddal.


"szerintem túlárazott az iPhone."

Most nagyon felment az áruk. Pár hónapja, a 13 pro max még egy árban volt az S22 Ultrával(azért a Z fold4-nél mindig olcsóbb). Az Apple viszont nem emelt árat, ugyan annyi minden telefonjuk ára dollárban, mint egy éve. Szóval a gyenge forint és erős dollár miatt kerül ennyibe. Az USA-ban nem számítanak drágának. De egy SONY-hoz képest, még nálunk is jobban megéri. Azok tényleg extra drágák.

2022. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok


- Letöröltem minden felesleges alkalmazást, amit az évek alatt felhalmozódott

- Letiltottam a felesleges Samsung bloatware appokat

- Töröltem recovery mode-ban a cache partíciót


Akkumulátor beállítások:

- Adaptív energiatakarékosság

- Alvó és mélyalvó állapotba raktam minden alkalmazást, amiktől nem kellenek értesítések / nem zenelejátszó

- Facebook rendes app és Snapchat is alvóban van, értesítések nem kellenek tőlük, zabálják a háttérben is az akksit rendesen


Így az akksi idő érezhetően jobb lett.


Továbbá az animációk sebességét ADB-n keresztül 0.35-re állítottam, nekem így jó. Sajnos azzal nem tudtam mit csinálni, hogy a legutóbbi alkalmazásoknál elképesztően rossz az animáció, ha alkalmazásból lépek be. Valami optimalizációs probléma lehet, mert amúgy mindenhol máshol fluid a rendszer.

2022. okt. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg volt egy olyan szokásom, hogy folyamatos tisztogattam a RAM-ot és bezártam a legutóbbi alkalmazásokat. Erről is leszoktam már, mert nem tesz jót az akksi időnek az sem.
2022. okt. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Számomra az Apple által kínált rendszer legfőbb előnye, hogy a telefon (iPhone), táblagép (iPad), laptop (MacBook) és az asztali gép (iMac) egymással teljesen kompatibilis rendszert alkot"



Az Apple Watch-ot csak iPhone-nal lehet parositani, iPad-del nem. Az AirTag-et iPhone-nal es iPad-del is lehet parositani, de a MacBook-kal nem. Az iPhone-hoz Lightning tolto kell, az iPad-hez USB-C. Az Apple Watch-nak kulon toltoje van, ami nem tolti vezetek nelkul az iPhone-t es vice versa. A Magsafe Battery Pack csak az iPhone-t tolti, az Apple Watch-ot nem. A MacBook az mar USB-C toltos, nem Magsafe, mint a regebbiek, vagyis az iPad toltoje jo hozza, tehat nem 4, hanem csak 3 kulonbozo toltot kell ancugolni, ha megyek valahova.



38F incel

2022. okt. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
#8: Töltőből elég egy, amin 4 (vagy ahány eszközt tölteni akarsz) USB kimenet van. Kábel kell többféle, egy az AppleWatch-hoz, egy lightning csatlakozós a telefonhoz/tablethez és egy USB-C a laptop-hoz.
2022. okt. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugy lenne a tuti, ha az iPhone USB-C lenne, es a vezetek nelkuli tolto korongot, ami az iPhone-hoz es az Apple Watch-hoz is jo lenne, ra tudnad dugni az USB-C vegere. Tehat eleg lenne egy tolto es a Qi korong.



Tehat igy alkotna teljesen kompatibilis rendszert.



38F incel

2022. okt. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!