Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nem mobil, hanem vonalas telefonról van szó, de úgy vélem, hogy inkább ide illik a kérdésem:

Van egy vonalas, nyomógombos telefonkészülékünk, amihez van egy hordozható, kézi, Panasonic kellék. Évek során semmi problémánk nem volt vele.

Viszont pár napja azt vettük észre, hogy ha hívnak minket, ez a hordozható telefon nem jelzi a hívást (nem cseng ki) és hívni sem tudunk róla.

Nem tudjuk melyik gombot nyomhatta meg valaki, illetve melyiket (melyikeket) kellene megnyomni, hogy a problémánk megszűnjön.

Köszönöm az esetleges segítséget.



2022. okt. 24. 17:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Használati útmutatónk nincs hozzá. Elhunyt egyén örökösétől kaptuk enélkül.
2022. okt. 24. 17:37
 2/12 Szirty ***** válasza:

Rengeteg probléma van amit gombnyomással nem lehet megoldani.


Ez egy vonalas telefonkészülék, aminek vezeték nélküli kézibeszélője van?

Az első amire gondolok az hogy a kézibeszélő akkuja halott azért nem működik.

2022. okt. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, van egy általános nyomógombos készüléke, ami össze van hangolva (vezeték nélkül) egy mobilhoz hasonló alakú, hordozható telefonnal. Ha nem visszük magunkkal másik szobába, erkélyre, szomszédokhoz, akkor állandóan a töltőn van. Az akkumulátorait holnap kipróbálom, hogy töltődnek-e, avyg elhasználódtak.

Köszönöm a válaszod!

2022. okt. 24. 18:03
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha az akku jó, akkor újra kell csatlakoztatni a kézibeszélőt a készülékhez. Ha nincs meg a kezelési utasítás, akkor a neten a pontos típusszám alapján lehet keresgélni. Az allján találot a típusát.
2022. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Közben kivettem máshonnan két működőm akkut, de ekkor sem működik.

Sajnos, típusszám nincs rajta feltüntetve, csak egy szó: Panasonic.

Keresek majd valakit, akinek van ilyen hordozható vonalas telefonja.

Az akkukat feltettem töltőre, de alighanem fölöslegesen, mert szinte állandóan (a hozzá tartozó) töltőn van a készülék.

Nem emlékszem, hogy évekkel ezelőtt csatlakoztatni kellett volna a másik készülékhez. Nincs is ilyen gomb a kínálatában.

2022. okt. 24. 18:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Két aaa elemmel is megy a legtöbb ilyen kézikészülék. Ha új elemmel nem mutat életjeleket, akkor... hát akkor a kuki tudja.
2022. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mint fentebb írtam: betettem máshonnan 2 működő AAA-elemet, sőt - éjszakakára akkutöltőre is feltettem az eddigi elemeket (2 db AAA), de még mindig nem működik, azaz a hívottnál nem cseng ki. A hívott számokat kipötyögteti, de nem hívja fel a hívottat.

Egyébként - mint fentebb írtam - a tartozékához hozzátartozik egy töltő, ami hálózatra van kapcsolva és amikor nincs velem ms szobában, erkélyen, szomszédban (ha átmegyek), akkor állandóan ezen a töltőn van, ami tölti a két AAA-akkut.

Köszönöm az eddigi tanácsokat!

2022. okt. 25. 09:49
 8/12 Szirty ***** válasza:

"betettem máshonnan 2 működő AAA-elemet, sőt - éjszakakára akkutöltőre is feltettem az eddigi elemeket (2 db AAA), de még mindig nem működik"


Elemet soha(!!) nem szabad tölteni.

Ez durva hiba...

2022. okt. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elemet tényleg ne tölts! Csak akkumulátort.

"Sajnos, típusszám nincs rajta feltüntetve, csak egy szó: Panasonic."

Azon a készüléken van az alján a matrica ami az asztalon van.

2022. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kimondottan az én hibám, hogy AAA elemeket írtam AAA akkumulátorok helyett (Gechergable). Tölthetőket töltöttem.

#9, köszönöm a tanácsod, tényleg ott van a töltő alján a típus és a model is.

köszönöm a jóindulatú figyelmeztetéseket!

2022. okt. 25. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!