Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehetne adatvesztés...

Hogyan lehetne adatvesztés nélkül bejutni két Samsung eszközbe?

Figyelt kérdés

Lenne egy Samsung Galaxy S22 Ultra és egy Tab S7+5G eszköz, mindkettő Apukámé volt, aki Szeptember végén meghalt.


Az eszközökön pattern (alakzatos) lock van védelemként, Android 12-es operációs rendszerrel, a feloldó kódot sajnos nem ismerjük (próbálkoztunk ismerős alakzatokkal, de nem működtek).


A samsung fiókhoz, email fiókhoz hozzáférünk, sőt, a pin kódot és puk kódot is ismerjük, SMS-t/hívást tudunk fogadni okosórán át, ha valamelyik segítségével kikerülhető lenne.


Próbálkoztam már a findmymobile.samsung.com-on, távoli feloldással, de sajnos az eszközökön nincs beállítva.

Különös módon a telefonról ettől függetlenül sikerült biztonsági mentést csinálnom, de amikor fel akartam rakni egy másik eszközre, ahhoz is kérte az alakzatot.

Beszéltem telefonon/emailben/facebook-on keresztül több samsung márkaszervízzel, minegyik csak adstvesztéssel tudja visszállítani az eszközöket (valahol nonszensz, hogy ehhez 1 hétig be kell adni őket, holott factory resetet én is tudok csinálni, nagyjából fél perc alatt).


Olvastam valami féle applikációról, ami le tudja szedni a zárat, de az is csak adatvesztéssel.


Rémlik egy cikk, valami zip file-os megoldással, ami elvileg leszedi (arra nem emlékszem, hogy adatvesztéssel-e), de nem találtam meg újra, ha esetleg valaki tud róla valamit, megköszönnék egy kis infót/linket.


Illetve, ha bármilyen más módszer lenne, hogy az adatokhoz hozzáférjünk (valószínűleg minden le van mentve a gépre, de ettől függetlenül át szeretném nézni, hogy semmi ne vesszen el), annak is örülnék.


(Természetesen, ha nincs rá házi megoldás és be kell vinni valahova, bizonyítékként egyrészt fel tudjuk mutatni a samsung accountot, a halotti bizonyítványt, illetve szinte biztos, hogy megvannak valahol a számlák is.)



2022. okt. 30. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a fotók szinkronizálva vannak a google fotókba, akkor be sem kell lépned a készülékre, a google fiók jelszóval máshonnan is beléphetsz és megnézheted, a drive-ot is, a kontaktokat, stb. Legalábbis nálam mindig ez az első lépés, hogy ki ne maradjon, bekapcsolom a google szinkronizálást. Még ha el is hagyom a telefont, minden elérhető marad.
2022. okt. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem fogod tudni adatvesztés nélkül, és az igazi kód nélkül kinyitni. A Facebooknál is úgy van, hogy menni kell jobbra-balra, hogy töröljék a fiókot, de a hozzáférést semmiképp nem adják oda. Szóval sajnos ez nem fog így menni.


Fogadd őszinte részvétem!

2022. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nehogy bedőlj a csodamódszereknek, amik reklámozzák magukat, hogy kinyitják a telefont, azok mind átverések. Ha tényleg működnének, akkor nem lenne értelme magának a képernyőzárnak.
2022. okt. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Írj nekik, hátha tudnak segíteni: [link]
2022. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A google drive szinkronizálással kapcsolatban annyit kérdeznék, hogy milyen mappában, hol szokta ezt alapértelmezetten elhelyezni a google? Találtam biztonsági másolatokat a telefon/tabletről (híváslista, eszközbeállítások, SMS-üzenetek, alkalmazásadatok), de ott nem talàltam.

2022. okt. 30. 19:45
 6/6 anonim ***** válasza:

"A google drive szinkronizálással kapcsolatban annyit kérdeznék, hogy milyen mappában, hol szokta ezt alapértelmezetten elhelyezni a google?"

A google szerverein, Kaliforniában például.

Ezen a címen lehet elérni bejelentkezést követően:

[link]

2022. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!