Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tegyek?.a boltban is ha...

Mit tegyek?.a boltban is ha az eladó nem húzta le a terméket az az ő hibája,az ő kàra.pénztàrtól való távozás után reklamációt nem fogadunk el.ez csak egyoldalú akkor,Én nem mondhatok ilyet?Lehet ennek jogi következményeke?

Figyelt kérdés
Szeptemberben vettem egy telefont neten.Én utánvéttel rendeltem,ès mikor àtvettem,nem kért pénzt,a számlán utánvét 0ft van.most felhívtak hogy nem fizettem ki.nem úgy H sajnáljuk mi hibáztunk,legyen kedves elutalni a pénzt.a boltban is ha az eladó nem húzta le a terméket az az ő hibája,az ő kàra.

2022. nov. 17. 17:33
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudtad, hogy ki kell fizetni, neked kellett volna jelezni a problémát. Ez nem a webshop hibája.
2022. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha te tudtad, hogy utánvéttel vetted, akkor ez gyakorlatilag lopás volt a részedről...
2022. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
95%
Alapvetően mindegy mi a szabály, becsület kérdése. Ha szarul alszol ettől kifizeted, ha meg pont nem érdekel, akkor nem foglalkozol vele. Mindenki hibázhat és mindenki szólhat is a másiknak, hogy valami nincs rendben. Erre szabály sem kéne, csak némi tisztesség, az meg nem nagyon van manapság.
2022. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet és lesz is jogi következménye. És a végén ki kell fizetned így is úgy is, csak itt már a végrehajtas miatti összegekkel növelve,ha addig húzod. Nem is értem ezt a hozzáállást tényleg. Hova satnyul még az ember...


Mindamellett azt a részét teljesen megertem, hogy hülyén adta elő a cég, hogy nem fizetted ki.. Nyilván adminisztrációs hiba miatt ők nem kérték el az árát akkor, és most a kontroll észrevette.

2022. nov. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvashatsz a jogalap nélküli gazdagodásról, döntsd el magad hogy a bíró megenné-e a mesédet amit ez ellen felhozol, miszerint neked ez ingyen jár. Illetve a végrehajtót meghatná-e a dolog, amikor bírósági végzés alapján megterheli a munkabéredet, vagy amikor felnyittatják a lakásod és begyüjtik az értékeid a perköltséget is kamatosan felszámítva. Hiába védekeznél azzal, hogy azt hitted hogy ez ingyen van, mikor a rendelést leadtad, tisztában voltál az értékével, amit a tévedés kiderülését követően jelzett is a vállalkozás részedre, elismerve a hibáját az ügyben. A megrendeléssel szerződés jött létre, amiben vásárlóként kötelességed a vételár megfizetése. A helyedben én inkább gyorsan jelezném az elállási szándékom, vagy ha meg szeretnéd tartani, akkor egy utalással könnyen le is zárható ez az egész.

[link]

2022. nov. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd ki, mert rosszul jársz különben. Átadják a közjegyzőnek végrehajtásra, és akkor a sokszorosát kell majd fizetned, közjegyzői és végrehajtói költségekkel együtt. És elég vastagon fog a ceruzája mindkettőnek.
2022. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

képzeld el hogy te adsz fel egy csomagot rosszul, a vevő meg átveszi és le se szar utána :D

gondolom szidnád az anyukáját...

velem is történt egyszer ilyen, kértem az eladótól egy bankszámlaszámot és elutaltam a pénzt, nem azon az összegen múlt a becsületem.


de ahogy mások is írták, előbb-utóbb ki kell fizetned.

2022. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
80%
biztos hogy nem nézted el hogy szåmla végösze pl 60000 ft viszont nem számitotak fel külön dijat az utånvételes fizetésért.
2022. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
85%
Nem árt ha befizeted a vételárat, ez olyan mint amikor látod hogy 0 forint egy monitor ára (tudatában vagy annak hogy hibás az áráazás) de ki akarod használni a lehetőséget. Ez bűncselekménynek számít.
2022. nov. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
79%
Itt valami nagy hiba van, mert az utánvét díja az lehet 0Ft.,de ez nem egyenlő a termék árával. Nem értem hogyan lehet egy terméket úgy odaadni, ha nincs kifizetve, illeteve cégeknél van ilyen mód, de ilyen esetben nem igazán jellemző, mert ha utalásos is, addig nem küldik el míg ki nem fizetted. Viszont szeptember óta nem értem mi történt, hányszor vagy mikor szólítottak fel fizetésre?
2022. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!