Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tegyek?.a boltban is ha...

Mit tegyek?.a boltban is ha az eladó nem húzta le a terméket az az ő hibája,az ő kàra.pénztàrtól való távozás után reklamációt nem fogadunk el.ez csak egyoldalú akkor,Én nem mondhatok ilyet?Lehet ennek jogi következményeke?

Figyelt kérdés
Szeptemberben vettem egy telefont neten.Én utánvéttel rendeltem,ès mikor àtvettem,nem kért pénzt,a számlán utánvét 0ft van.most felhívtak hogy nem fizettem ki.nem úgy H sajnáljuk mi hibáztunk,legyen kedves elutalni a pénzt.a boltban is ha az eladó nem húzta le a terméket az az ő hibája,az ő kàra.

2022. nov. 17. 17:33
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

"Az meg a másik,hogy ő mire fel perelnek be? Nem bementem a boltba és elloptam egy telefont, és van rá tanú,vagy kamerafelvètel, vagy valami..majd a vádirat így fog szólni?"


Megoldják.

Itt a lap alján a magyarázatos részt ajánlom tanulmányozni.

[link]

Ez alapján hiába volt fizetési szándék, és hiába volt téves számlázás vagy értékmegjelőlés. A nem fizetés egyenes szándékkal elkövetése megáll, hiszen a távollévők között köttetett vásárlási szerződés keretein belül rögzített vételár nem volt ismeretlen, azt a megrendeléssel tudomásul vette. A fizetési kötelezettségre felhívásnak nem tett eleget, azt vitatta, az nem rajta kívülálló körülmények miatt hiúsult meg.

Az ítélkezési gyakorlatban alapvetés, hogy bíróság az okozott kárt az eljárási költségekkel egyetemben az alperes terhére rója.

Az enyhítő körülményeket összesítve felfüggesztett büntetés kiszabása esélyes.

2022. nov. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
33# de ha a vevő perel, akkor ő lesz a felperes.
2022. nov. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

Már épp el akartam küldeni a cég címére a kérdést, amikor láttam, hogy valaki megtette.

Kérdező, szerintem neked annyi. Ne lepődj meg, ha néhány fizetési meghagyás után egyszer csak a végrehajtó fog jönni. És ennek csak örülj, mert rosszabb esetben tényleg a rendőrök fognak előállítani.


A cég helyében letiltanám a telefont.

Persze vannak más, nem egészen törvényes módszerek is... amik lehet hogy a telefon sérülésével végződnek, de ezek javarészt a telefon rosszhiszemű birtokosát ért mechanikai behatások következményei.


Őszintén kívánom, hogy a telefon "beszerzési áron" menjen el, és a rajta tárolt esetleg kellemetlen tartalmakat valami kínos oldalon lássa viszont.

2022. nov. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

"33# de ha a vevő perel, akkor ő lesz a felperes."

De miért perelne? Megkapta ingyene a telefont, és most örül magának, hogy mekkora jampi, hogy van ingyen egy saomija. Nem fog ez perelni semmit.

2022. nov. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
... arról volt szó, hogy ki az alperes és ki a felperes.
2022. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!