Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ennyire rossz lenne a Samsung?

Ennyire rossz lenne a Samsung?

Figyelt kérdés

Amikor kiadták a Samsung Galaxy A72 mobiltelefont, akkor újonnan vettem. Nem emlékszek, hogy lett volna probléma eleinte, de ebben az évben egyre rosszabb, most ott tartok, hogy újra kell indítani mindig, mert akad, kevés a 6 GB memória, a képernyőrögzítőt is lekapcsolja néha mondván, hogy nincs elég erőforrás, stb.


Az eszközeimre igyekszek vigyázni, játék soha nem volt a telefonon, csak alap dolgokra használom, Messengeren beszélgetni, a Facebook és Instagram nincs a telefonon. A Discord, bank, telefonszolgáltató és Steam alkalmazás van a telefonon. Lassan 2 év alatt semmi más nem is volt.


Mi a baja?

Tényleg igaz, hogy a Samsung termékek egyre rosszabbak lesznek?



2022. dec. 2. 13:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%
“A szoftverfrissítéseket azonnal telepítem, ha kiadnak egyet” - lehet hogy pont ez is az egyik baj, nem szabad feleslegesen terhelni, ki kell tapasztalni, hogy mit bír a hardver! Hiába a Snapdragonnak a legjobb a technológiája, azért az sem bír mindent, és a 720G pont hogy már egy gyengébb típus mai szinten! A közvetlen újabb szoftver még nem feltétlenül jobb is, lehet hogy csak módosított egyszerűbb kezelőfelület van rajta, meg 1 évvel tovább lesz támogatva, de azon kívül csak extra teher a telefonnak... ne kapkodd el, előbb mindig olvass utána a neten, hogy miben lesz más az új verzió!
2022. dec. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg megjegyzem, nekem meg csak Galaxy A70 volt, de nem töltögettem le rá mindenfélét, és 2 évig jó volt, még talán most is az lenne, ha nem töröm be sikeresen a kijelzőjét!
2022. dec. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 NTBS ***** válasza:
Nem. Vidd el egy szervizbe. Vagy csinálj egy gyári visszaállítást.
2022. dec. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
27%
Pont a frissítések miatt lesz egyre lassabb. A frissítésekkel nem egyre jobbak lesznek az alkalmazások, hanem egyre nagyobb lesz a hardware igényük és csak azért, hogy telerakják új de leginkább felesleges funkciókkal. Nekem egy 2016-os Galaxy A3-asom van, nem engedtem feltelepülni rá annak idején az android újabb verzióját ezért mai napig használható sebességgel működik. Idén cseréltettem benne akksit így kb. 3 napig bírja és ez nem egy tepsi ami lehúzza a zsebemet.
2022. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%

#14

"csak azért, hogy telerakják új de leginkább felesleges funkciókkal."

ha te csak telefonálni meg smsezni akarsz, akkor inkább vegyél nyomógombosat...

én szeretem ha egy alkalmazásban van kivetítés a tévére, vagy más eszközre átjátszásra...sőt még Dolby Atmos-t és bixby-t is használok, tehát nekem ezek nem felesleges funkciók.

Aki meg mégis okostelefont akar, de fapadosat, az vegyen valami kínai fost vagy tiszta androiddal rendelkező telefont.

2022. dec. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
14-es, úgylátom nem sikerült értelmezned amit írtam, sebaj. 2016-os appok már rég tudtak tv-re kiküldeni tartalmat, nem ezek a funkciók azok amik miatt egyre nagyobb a hardware igénye az appoknak. Annyival azért kiegészíteném a korábbi hozzászólásomat, hogy nem is feltételnül a több funkció növeli a programok hardware igényét hanem az egyre silányabban optimalizált programozás. Egyre több és több frissítést követel a marketing részleg és egyre kevesebb idő jut a softwarek fejlesztésére, tesztelésére, a következő verziónak visznt jönnie kell, mert különben stratégiai marketing hátrányba kerül az adott cég. Ja és akkor ott van még a tervezett elavulás a softwarek esetében is, nem tartom kizártan, hogy vannak softwarek amelyek valójában nem igényelnek jobb hardware-t de ahhoz hogy a gyorsabb jobb telót vedd mesterségesen belassítják a korábbi telókat.
2022. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
A Samsung Márkaszervízben azt mondták, hogy semmi probléma nincs a telefonnal. Lehet igaz, hogy belassítják, mert több ismerősöm szerint is egyre rosszabb. De lehet véletlen. A páromnak Iphone-ja van, és 4 éves létére semmi gondja nincs. Egyre inkább nem tartom kizártnak, hogyha valaki hosszú ideig akar minőségi telefont, akkor az Iphone-ra érdemes váltani.
2022. dec. 29. 18:27
 18/22 anonim ***** válasza:

"14-es, úgylátom nem sikerült értelmezned amit írtam, sebaj. 2016-os appok már rég tudtak tv-re kiküldeni tartalmat, nem ezek a funkciók azok amik miatt egyre nagyobb a hardware igénye az appoknak"


Áruld már el nekem, egyetlen drága aranybogaram, hogy miért nőne egyes appok rendszerigénye egy-egy operációs rendszer verzió frissítés után? Elárulom: semmiért. Az appok minimum Android verzió igényének esetleg áttételesen van rendszerigénye, de ezen felül nincs.

Persze nyugodtan játszhatod az okostojást, bár gondolom sosem fejlesztettél alkalmazást telefonra és amúgy semmi közöd sincs a témához. :)

2022. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
44%
18-as alkalmazásfejlesztők császára, tehát te aki ugyebár egy lángelme is vagy kijelented azt, hogy egy új android verzió nem okozhat lassulást egy telónál? Jólvan nincs több kérdésem.
2022. dec. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
24%

"18-as alkalmazásfejlesztők császára, tehát te aki ugyebár egy lángelme is vagy kijelented azt, hogy egy új android verzió nem okozhat lassulást egy telónál? Jólvan nincs több kérdésem."


De, okozhat, mint ahogy az is, hogy éppen süt rá a nap, vagy az hogy leejtetted 2 héttel ezelőtt.

De az alkalmazások hardverigénye ettől nem változik, te pedig ezt írtad, de hát ugye jobban tudod te, mert már képen láttál okostelefont. :)

2022. dec. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!