Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történik hogyha nem fizetem...

Mi történik hogyha nem fizetem tovább az előfizetéses telefont?

Figyelt kérdés

A gyerekem a tudtom nélkül kihozott egy mobilt a bankkártyámmal

4 hónappal ezelőtt.

Ne kérdezzétek, nem szoktam figyelni a számlám.

Mi történik ha nem fizetem be?

Tényleg jönnek ilyen behajtók?

Remélem csak tiltják, az nem gond🙂

Tudni fogja úgy is használni?



2022. dec. 16. 21:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ki néven van a szerződés?
2022. dec. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem áltál el, mikor a futár kihozta? Akkor lett volna lehetőséged?


“ Tudni fogja úgy is használni?”


xD Ha tudná használni, akkor mindenki ezt tenné, IMEI-t letiltják semmi SIMel nem fog működni


“Tényleg jönnek ilyen behajtók?”


Figyelmeztetés, büntetések fizetése, akkor már a postai költségek is, és ha ekkor se hát igen lehet komolyabb is…


KAMU gyanus!!! Ha tudja a bankkártyaadatokat az 1 dolog, de ezt a mobilbankban is meg kell erősíteni a vásárlást, nem elég a webshopban, a mobilbankba hogy lépet be? Ne kend a gyerekedre, hogy nem akarod fizetni az Apple telefont, mert ha én gyanút vélek felfedezni, akkor egy rutinos Telekomos aki már minden esettel is balhés ügyféllel találkozott akkor őket hogy akarod megetetni?

2022. dec. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
94%
A férjemre épp most vertek rá egy ezer évvel ezelőtti tartozást, nem fizette a telefonszámlákat. Akkor pár tízezer forint volt, most kb. 600 e. Javaslom, hogy fizesd ki, ha nem akarsz így járni.
2022. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Haver 10.000 forintos számlákat nem fizetett, kiment külföldre és megfeledkezett róla, 600.000 ft-ot kellett végül kifizessen. Ajánlom én is, hogy fizesd.
2022. dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Letiltják a telefont + kiszámlázzák kötbérként a listaárát + a további kapott kedvezményeket.


Erre rájön a késedelmi kamat, majd tovább küldik a végrehajtónak, aminek szintén vannak költségei


Kamatok, ügyviteli díjak, végrehajtási jutalék, stb.


Végül munkabér-letiltás lesz belőle, azaz elveszik a fizetésed egyharmadát.

Ez lehet, hogy csak évek múlva történik meg.


Tegyük fel, hogy egy 400.000 Ft-os telefont hoztál ki, és kb. 500.000 Ft-os számlát kapsz a Telekomtól a szerződésszegés miatti megszűnéskor.


Pár év alatt a végrehajtó ebből simán csinál kétmilliót is.

Ha nettó 300.000 Ft-ot keresel, akkor ebből 100.000 Ft-ot tiltanak le, azaz a 2 milliót 20 hónap alatt vonnák le, DE!

Minden hónapban a letiltás tartalmaz egy jutalékot, ami nem számít bele a letiltandó összegbe.


Vagyis akár KÉT ÉVIG is tilthatják a fizetésed egyharmadát, ha nem fizetsz!

2022. dec. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Ki néven van a szerződés?
2022. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
#6 az állítólagos gyerek nevén nem lehet, mert 18 alatt nem "hozhatsz ki" havidíjas előfizetéssel telefont
2022. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

Ez így kamu sztorinak tűnik....


Ahogy előttem is írtátok, a vásárlásnál az SMS a te telefonodra érkezett volna....


Ha viszont a kérdező nevén van, a gyereke nem írhatja alá a szerződést.

Több sebből vérzik ez a történet.

2022. dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Várom a fejleményeket... :)
2022. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Bezony, csak a drogos haverok eldadogott kalandjaiban működik, hogy eladod az új ájfónt és azt mondod "mit tudnak csinálni öcsém... Hát tudnak, fentebb leírták. A válallatunknál egy nem fizető bérlő pártízezres tartozására az autója ment rá. A bankkártyás sztorit felesleges volt kiagyalni, mindenki értené anélkül is.
2022. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!