Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Annak idején a WindowsPhone...

Annak idején a WindowsPhone rendszer támogatottsága miért szűnt meg egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
Már kezdett elég jól elterjedni és szerintem nem is volt rossz. Miért dobták ki az egészet a kukába? Valamiről annak idején lemaradtam?
2022. dec. 18. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

"Már kezdett elég jól elterjedni"

Nem.


"és szerintem nem is volt rossz"

Lehet, hogy téged elfelejtettek megkérdezni.

2022. dec. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem egyik napról a másikra történt. Több oka volt, pl. a Microsoft kb. 5 év lemaradással szállt be, a rendszer nem mindenkinek tetszett, alig volt használható alkalmazás, azok pedig többnyire sokkal rosszabbak voltak az Androidos és iPhone-os változatoknál, nem is fejlesztették őket egy idő után, exkluzív appot tudtommal csak a Microsoft csinált, nem voltak Google appok egyáltalán, stb.
2022. dec. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében az lett a veszte, hogy már nem érte meg foglalkozni a rendszer további fejlesztésével. További csapás volt még az is, hogy a nagy gyártók, mint a Facebook, is teljesen elpártoltak a rendszertől. Az Android, és az IOS rendszerekkel rendelkező készülékek többszörös fölényben voltak még akkor is, amikor még nagyban zajlott a Windows phone fejlesztése. Továbbá nem volt rá rendes alternatíva különböző alkalmazásokhoz. Értsd ezt úgy, hogy az alkalmazásbolt tele volt szarva microsoftos alkalmazásokkal (Ami érthető), de egy értelmes böngésző nem volt rá. A leg normálisabb böngésző az Edge volt, ami akkor még saját utakon járt. Ma már el tudnám képzelni az Edgét elsődleges böngészőnek, akár telefonon is, mivel hogy már chromium alapokon dolgozott, de az Edgével a Microsoft nem egyszer csinált magából hülyét, még a nagy nyilvánosság előtt is. Most hirtelen nem találom azt a videót, és a róla szóló cikket, de a lényeg, hogy a Microsoft nagyban bemutatózott, és az edge gondolt egyet, és leállt, és hogy befejezzék, egy Google Chrome-ot kellett letölteniük :)

Szóval érted a lényeget. Persze Chrome az nem volt a Windows Phone alá,, a Firefoxot nem tudom.

Egyszóval kevés volt a felhasználószám, és a normális alkalmazások száma is, így végre a Microsoft is rájött arra, hogy mindenki körberöhögi őket, egyébként már a Nokia is. Szóval dióhélyban ennyi.

2022. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:

"...a nagy gyártók, mint a Facebook, is teljesen elpártoltak a rendszertől..."


A Facebook mit gyárt?

2022. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szóval fejlesztőket akartam mondani :)
2022. dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
baja csak az volt hogy okostelefonhoz kėpest butáb volt . windos appokon kivül alig volt értelmes app . ki probáltam de idegesitő volt hogy egy androidhoz képest butább rendszer volt .
2022. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!