Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen költségekkel járhat,...

Milyen költségekkel járhat, ha egyszer csak bekapcsolom a "mobiladatok" (adatforgalom) gombot az okostelefonomon?

Figyelt kérdés

Mindig wifin csatlakoztam a netre, mobilnetem soha nem volt, sosem fizettem elő semmi ilyenre. A kezdőképernyőn ha fentről lehúzzuk azt a valamit, akkor jelenik meg néhány gomb, és az első ez az adatforgalom, amire gondolok, második a wifi. (Ez szinte minden telefonon így van, úgy tudom.)

Egyszer egy ismerősöm mutatni akart valamit a telefonon és egyből bekapcsolta az adatforgalmat, és pont akkor jött az sms, hogy a kártyán rendelkezésre álló összeg X Ft alá csökkent. Őszerinte előfizetés és minden nélkül is lehet netezni adatforgalommal valamennyit, külön költségek nélkül.

Pannonos voltam, azóta megváltoztatták háromszor a szolgáltató nevét, követni se tudom, most mintha Yettel lenne.



2022. dec. 25. 21:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

Pannonból lett Telenor aztán most egy ideje már Yettel.

Mivel innen senki nem fog tudni neked belelátni az előfizetési adataidba (és nekünk nincs is a világon semmi közünk hozzá),ezért én azt javaslom, hogy ünnepek után, január 2-án, rögtön a legelső munkanapon menj be munkaidőben (nyitvatartási időben) a telefonoddal a hozzád közeli üzletbe, ott a számod alapján - amihez nekünk semmi közünk - az ott dolgozó ügyintéző mindent pontosan meg fog tudni mondani, hogy VAN-E bármennyi mobilneted, és mennyi. Ha nincs és szeretnél, akkor is ott, a helyszínen, vagy az appban tudsz ilyet igényelni.

2022. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Engem az érdekelne, hogy így, hogy soha nem használtam, tehát soha nem is igényeltem mobilnetet, így járhat-e költséggel, és milyennel, ha azt a bizonyos adatforgalom gombot bekapcsolom. Vagy ez is olyan dolog, amit csak az ügyintéző tudhat? Nem szeretnék mobilnetet, csak ha tegyük fel, nem jár külön költséggel bizonyos csekély adatforgalom így sem, akkor lehet, kihasnálnám.
2022. dec. 25. 21:36
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen csomagod van. Én bemennék a szolgáltatóhoz január 2-án (vagy ha nagyon sürgős, akkor az ünnepek között), és rákérdeznék.Ha nincs a csomagomban net, akkor a legkisebb csomagot megrendelném és amikor nagyon kell, azt használnám.

1220-at felhívnám most mindenképp, ügyelet ott is tuti van.

2022. dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Vedd elő a legfrissebb szerződést, azon fel van minden tüntetve. Ha nem akarsz várni.
2022. dec. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Számlás vagy, vagy kártyás?

Ha bekapcsolod az adatátvitelt, biztosan lesz jó pár alkalmazás, amelyik elkezd frissíteni. Az pedig adatforgalommal jár.

2022. dec. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Egyébként a lehúzható valamit lehet szerkeszteni, hogy melyik ikon hol legyen. Így el is teheted az első sorból bárhova, hogy véletlenül se nyomd meg.
2022. dec. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 lali51 ***** válasza:
79%
Ha nincs net előfizetésed hiába kapcsolódó be,nem lesz nethozzáférésed.
2022. dec. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nincs Yettel appod? Abban körül tudsz nézni a csomagod, adataid, tarifáid részleteiről.
2022. dec. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

kártyás vagyok.

Amikor az ismerősöm bekapcsolta az adatforgalmat, akkor lett internet. Tehát valami kapcsolat létrejön akkor, csak kérdés, ezért külön kell-e fizetni, levon-e a kártyámról bizonyos összeget, ha így ólálkodok.

De mint írjátok, ezek szerint ez is attól függ, milyen előfizetésem van, és ahhoz tartozik-e net, és ezt majd meg kell kérdeznem.

Yettel appom nincs, talán nem is lenne rossz ötlet.

2022. dec. 26. 15:48
 10/21 anonim ***** válasza:

Azt csak letöltöd, beleírod a számodat, küld rá egy SMS-t, benne egy kóddal, begépeled a kódot (lehet a telefon automatán bele is teszi), leokézod és már be is vagy jelentkezve.


Legalábbis Telekomnál ennyi, gondolom a Yettelnél sem lehet valami hatismeretlenes egyenlet bonyolultságú.

Aztán kiírja, hogy mit tartalmaz a csomagod.

Amúgy ÉN épp ezért nem engedném soha, hogy random ismerős piszkálja a SAJÁT mobilomat. Legközelebb felhív a telefonodról egy random emelt díjas 90-es számot, vagy a Kajmán-szigeteken élő ismerősét, beszél vele 5 percet, te meg kapsz egy 70.000-es számlát. Megéri? Neki tutira, neked meg egyáltalán nem.

Legyen saját telefonja, azzal azt csinál, olyan számlát csinál magának, amilyet csak akar.

2022. dec. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!