Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen költségekkel járhat,...

Milyen költségekkel járhat, ha egyszer csak bekapcsolom a "mobiladatok" (adatforgalom) gombot az okostelefonomon?

Figyelt kérdés

Mindig wifin csatlakoztam a netre, mobilnetem soha nem volt, sosem fizettem elő semmi ilyenre. A kezdőképernyőn ha fentről lehúzzuk azt a valamit, akkor jelenik meg néhány gomb, és az első ez az adatforgalom, amire gondolok, második a wifi. (Ez szinte minden telefonon így van, úgy tudom.)

Egyszer egy ismerősöm mutatni akart valamit a telefonon és egyből bekapcsolta az adatforgalmat, és pont akkor jött az sms, hogy a kártyán rendelkezésre álló összeg X Ft alá csökkent. Őszerinte előfizetés és minden nélkül is lehet netezni adatforgalommal valamennyit, külön költségek nélkül.

Pannonos voltam, azóta megváltoztatták háromszor a szolgáltató nevét, követni se tudom, most mintha Yettel lenne.



2022. dec. 25. 21:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A kérdésedből lehetett látni, hogy kártyás vagy. Kártyásként bármit csinálsz, bármit igénybe veszel, azért fizetsz. Hogy mennyit, azt nem tudom, mert feltöltősként is lehetsz többféle csomagban. Egy biztos. Ha bekapcsolod a netet, akkor az működni fog és a fogyás alapján csökkenti is az egyenlegedet. A háttérben betölti a facebook és gmail és egyéb app-ok frissítéseit, messenger üzeneteket képestül, stb. Ezek pénzbe kerülnek. Ha előfizetéses vagy, akkor egy az előfizetésedben foglalt net mennyiségéig netezhetsz, hiszen akár lefogasztod, akár nem, azt kifizeted. A haverod 1/ vagy azt hitte, hogy előfizetésed van, vagy 2/ átverte a búrádat. Ha semmi akadálya nincsen, hogy legyen előfizetésed, akkor jobban járnál vele. Korlátlan beszéd + 100sms + 1GB net 3990Ft/hó áron, de most még dec. 31-ig akciósan ugyanez 100GB nettel 5990Ft, ha ezen az oldalon rendeled meg: www.KoviTel.hu (Ha lecsúszol a dec. 31-ről, akkor azért telefonálj a számra ;-) , hátha tud valami csodát művelni). Ha maradsz kártyás, akkor lehet, hogy meg tudod kérni a szolgáltatódat a Yettel-t, hogy tiltsa le az adathasználatot központilag, de azért szerintem mindig jó, ha eltévedsz és van térképed online, vagy gyorsan meg kell nézned egy levelet, vagy bármit.
2022. dec. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Yettel appom nincs, talán nem is lenne rossz ötlet."

Az appnak is kell net .

2022. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Vodánál a kártyás előfizetés mellé 100 MB ingyenes adat van havonta. Ha elfogy, akkor szimplán lekorlátozza. Kb. 20 évvel ezelőtt hallottam olyanról utoljára, hogy valaki akaratlanul bekapcsolta a mobilnetet és mentek a tízezres számlák... Szerintem ilyen már sehol nincsen. Egyébként az appok sem fognak frissíteni mobilneten, mert alapbeállítás szerint csak wifin frissít rá.
2022. dec. 27. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12: A saját szolgáltatói alkalmazás (app, applikáció) használata nem fogyasztja, nem csökkenti a rendelkezésedre álló mobilinternet mennyiségét. Legalábbis a Telekomnál a Telekom app nem.
2022. dec. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Egy szó mint száz, nem lehet tudni az általam megadott információk alapján, kerül-e valamibe, ha bekapcsolom rövid időre az adatforglmat, és a szolgáltatónál kell megkérdeznem.
2022. dec. 27. 20:15
 16/21 anonim ***** válasza:
Én bemennék és megkérdezném. Az a legtisztább, ha így teszel. Mivel nem tudjuk, milyen csomag, meg semmit nem tudunk rólad, ezért az a legtisztább, ha most a napokban az ünnepek között (idén december 27-30, azaz még holnap, holnapután és pénteken), mivel minden hétköznapi nap munkanap az összes szolgáltató cégnél, magyarul csak azok a munkavállalók nem dolgoznak ezeken a helyeken, akiket esetleg a cég vezetői kifejezetten szabadságra engedtek) bemész és kifejezetten rákérdezel. Itt arra is lehetőséged nyílik, hogy kifejezetten előfizess valamilyen netcsomagra, ha nincs ilyened.
2022. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Na, voltál ma benn, vagy tervezel holnap, esetleg holnapután bemenni, kérdező?

Mit mondtak?

2022. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Számomra ez nem olyan létfontosságúű, hogy a napokban bemenjek, egyébként is este munka után nem esik útba, reggel munka előtt meg nincs nyitva a hely. Egyszer majd, ha útba esik, megkérdezem. Előfizetni nem szeretnék semmire, mert bőven elég az a net, amit wifivel érek el vagy otthon számítógéppel. Csak ha úgy alakul, hogy útközben valamit jó lenne megnézni és pont nem kerülne semmibe, akkor megnézném majd, de erre is elég ritkán lenne szükség.

Köszönöm a válaszokat!

2022. dec. 28. 19:25
 19/21 anonim ***** válasza:

Kérdező: ma már szerintem a kártyás csomagok sem olyan merevek, mint abban az időben, amikor - gyermekkoromban - még én is kártyás voltam.

A Telekomnál a Dominó csomagosoknáél tudom, hogy van a Domino Day, tudom, hogy van egy csomó kedvezmény, emlékszem olvastam pár olyan kommentelőt is az elmúlt hetekben-hónapokban, ami épp az ellenkezőjét igazolta: jelesül, hogy többen mondták, visszamennek Dominósnak (amint letelik a hűség, stb.) , mert hogy van a Dominó day (asszem szerdánként), és hogy az milyen jó, bezzeg az előfizusoknak ilyen nincs.

Szóval nem olyan fekete fehér ez.

2022. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

A 6. válaszoló írta: "Egyébként a lehúzható valamit lehet szerkeszteni, hogy melyik ikon hol legyen. Így el is teheted az első sorból bárhova, hogy véletlenül se nyomd meg."

Na, ezt hogyan lehet? Próbáltam, de nem tudom úgy húzni ott az ikonokat, mint az asztalon.

2022. dec. 31. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!