Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefon lenne érdemes...

Melyik telefon lenne érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék Iphone-ra váltani. A legfontosabb tényező az akkumulátor mérete, szeretném, ha egy napot kibírna az eszköz úgy, hogy nem merül 30% alá és nem kell spórolgatni, hanem bátran használhatom. Leginkább Messengeren való beszélgetésre használnám. Emellett fontos szempont, hogy nem akarom hosszú ideig lecserélni a telefont, és 128 GB-os tárhellyel rendelkezzen.


Melyik érné meg és miért?

- Iphone 12

- Iphone 12 Pro

- Iphone 13



2022. dec. 29. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
🍿😐🍿
2022. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

"Leginkább Messengeren való beszélgetésre használnám."

Nem rosszindulatból, de erre minek felsőkategóriás telefon? Egy A52s erre több mint elég és üzemidőben is jobb. Egyébként ha fontos az üzemidő, akkor Iphone 13 vagy 12 Pro ezek közül. A 12 hamar merül. Az ismerősömnek olyan van és nagyon szereti de nap végén 10% körül van és nem játszik rajta meg ilyesmi. Mondjuk a messengerezés nem nagyon meríti az aksit.

2022. dec. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Ha fontos az akkumulátor mérete, akkor ne Iphonet vegyél. Nem bír egyik sem annyit mint egy android. A52S jobb választás ezeknél.
2022. dec. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Azt nem mondom hogy egy A52s jobb telefon egy fő szériás Applenél (bár a One UI rendszer nekem jobban bejön, de ez egyéni ízlés kérdése), de üemidőben fölényesen veri az egész Iphone 12 szériát. A 13-nál is jobb üzemidőben. A 13 Pro Max az a telefon, ami már hasonló üzemidejű. Jók az Iphoneok, de a messengerezésre, filmnézésre és 1-2 fotózásra teljesen felesleges a fő széria. Egy Iphone 13 áráért vehetsz egy A52s-et, Buds 2 Pro-t és egy Galaxy Watch 5-öt is. Ezzel nem azt mondom hogy nincs értelme 300K-s telefont venni, hanem hogy neked nem érdemes 300K-s telefont venned jelen helyzetben. Persze ha a pénztárcádból bőven kitelik, akkor nyugodtan vedd meg az Iphone 14 Plust, az üzemidő Apple bajnokát.
2022. dec. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Eddig Android-os telefonjaim voltak, ezért gondoltam, hogy kipróbálnám a másik oldalt is. Ha nem a 12 és 13, akkor melyiket ajánlanátok? Az Iphone SE az nem annyira jó? Vagy a 11-es az milyen?
2022. dec. 30. 00:27
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy előfizetés mellé venném, nem egy összegben valahonnan.
2022. dec. 30. 00:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az Iphone 13-at javaslom ha mindenképp Apple márkát szeretnél. Se-t semmiképp. Rettenetes üzemideje van. Előnye viszont hogy semmi sem lóg a kijelzőbe (nincs sem bevágás, sem kamerajuk) és van benne ujjlenyomat olvasó, amit valamiért "nem tudtak" bele építeni a többi Iphoneba. Sokan fikázzák az Se-t hogy nem oled a kijelzője. De ettől függetlenül szép képe van és filmet (aminél a legtöbbet számít az oled) úgysem negyon fogsz nézni egy ilyen pici kijelzőn. Sajnos az üzemidő tényleg pocsék még Appleökhöz képest is. Nagyjából az Iphone 11-hez hasonló az üzemideje. (Bár ha nem filmezel és játszol akkor kibír egy napot bőven)
2022. dec. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az Iphone 13 üzemideje milyen? Például ha komolyabban igénybe veszem, és pár órát használom az autóban GPS-ként, és egyéb folyamatok, úgy kibír 1 napot?
2022. dec. 30. 12:53
 9/11 anonim ***** válasza:

“szeretném, ha egy napot kibírna az eszköz úgy, hogy nem merül 30% alá”

Na, ez még az Androidosoknak is kihívás lenne, ha egész nap a telefonon lógsz, az iPhone-oknak meg jóval kisebb az üzemidejük! Ezt max. úgy tudod kivitelezni, ha alig nyúlsz a telefonhoz, de annak meg ugye nem sok értelme van. Normális használat mellett az 1 napos üzemidő elérhető, de csak 0-10% között marad!

2022. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az Iphone 13 üzemideje milyen? Például ha komolyabban igénybe veszem, és pár órát használom az autóban GPS-ként, és egyéb folyamatok, úgy kibír 1 napot?"

Ha egész nap nyúzod, akkor nem bírja ki, pedig a felsőkategóriás telefonok között viszonylag jónak számít az üzemideje. Még egy Snapdragonos S22 Ultra sem feltétlen bírná ki. Folyamatos üzemelés mellett ezek ilyen 7-8 órát bírnak ki. Az Iphone 13 pro Max akár 10 óra folyamatos nyomkodást, YouTube-ozást és játékot is kibír. A 14 plus még többet. Az viszont nem életszerű, hogy megállás nélkül videót nézz, játsz és nyomkodd. A navigáció meg nem fogyaszt annyit. Amúgy meg lehet kapni ilyen autós telefontartókat, amikben beépített aksi van és vezeték nélkül töltik az arra alkalmas telefonokat. Az én Snapdragonos S20 Fe-m 2 napot kibír úgy hogy szoktam rajta napi fél-1 órát játszani és sokat is YouTube-ozok. Nyilván nem megállás nélkül nyomkodom. Szerintem a 13-as Iphone is kibír ennyit. (Bár ez csak az én tippem)

2022. dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!