Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki vesz meg és mennyire jár...

Ki vesz meg és mennyire jár jól régi típusú, de új iPhone esetén?

Figyelt kérdés
Látom, hogy a webáruházak simán árulnak még SE 2020, XR, 11 stb még kaphatóak nullaperces vadiújként- Ilyet érdemes megvenni? Mennyire használhatóak ezek manapság és milyen jövő vár rájuk?

2023. jan. 3. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én fél évvel ezelőtt vásároltam iPhone SE 2020-as készüléket. Vagy ő, vagy a 11 volt az, amiből engedtem magamnak választani az anyagiak miatt. A mérete miatt lett ez (kis kezem van) és nem bántam meg.

Talán az akkumlátor ideje lehetne gyorsabb, de ezen kívül minden hibátlan rajta számomra.

A legújabb rendszereket még minimum 3 évig kapja, addigra viszont biztosan lecserélem.

2023. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám 2021 karácsonyra kapott sógoroméktól iPhone 6S-t, a Telekomnál ennyi év után is volt még belőle raktáron! Telefonálás, FaceTime, Messenger, hébe-hóba böngészés és 1-2 fotó, ennyi, semmi extrémebb dologra nem használja, ezekre meg saját bevallása szerint is bőven elég Neki, tökéletesen kiszolgálja!
2023. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Iphone 11-et hasznalok 2 eve,de siman megvennem most is, boven eleg hetkoznapi hasznalatra, meg sok is :D

A kameraja is toppon van szerintem, meg mindig.

En meg legalabb 3 evig tervezem hasznalni, most is ugy mukodik, mintha uj lenne, szoval remelem ennyi meg lesz benne :)

2023. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Apple nagy elönye, hogy a telefonjaik nem csak támogatottak 5-6 évig hanem használhatóak is maradnak emellett. Már említették itt a 6S-t. 2015-ben jelent meg, tavaly augusztusban kapta az utolsó frissítést, amire még 2-3 évig minden app meg fog jelenni, biztonsági frissítés továbbra is várható rá!


Az SE egy kompakt méret és nem jobb annyival a tavalyi SE mint a 2020-as, hogy megérje azt a felárat (szerintem).


XR pedig egy iPhone 11 lebutítva 1 generációval régebbi technológiával. Nekem pl ez van. A mérete passzol a kezembe de nekem nem érte meg a felárat a 11 mivel nem használnám ki. Arra, amire nekem kell tökéletes. Van Macem és kihasználom az ökoszisztémát viszont nem fotózok nem csinálok komolyabb feladatokat a telefonon, szóval akkor ez elég volt. Majd ha elesik a támogatástól akkor váltok.


iPhone 11 még mindig nagyon jó, igazából nem nagyon van hova fejlödni az iphone X óta. Bohóckodnak itt a szebb képernyövel, bejött az 5G, lett 3 kamera meg dinamikus sziget, elöszedték pár éve a 12-vel a iPhone 4 hozza kockásított designt, de belül annyit nem tudnak már javítani mint ahogy azt elöadják. Legalábbis normál használat mellett. Régen ha egy 4 éves telefont oda raktál a jelenlegi csúcsmodellhez (pl 4S - 2011 vs 6S - 2015) nagyon nagy volt a változás. Most egy XS (2018) meg egy 14 (2022) között nincs meg ez nagy változás. Persze lett 120Hz, meg “szebb” kijelzö, nagyobb felbontás meg jelentösen jobb kamera, de ha megnézed az iPhone 4S bemutatóját már akkor azt mondták, hogy nem is látni a pixeleket, tüéles kép stb.. na most ennek már 10 éve.. nyilván sokat fejlödött a világ de már nincs mit kihozni a telefonokból. Olyan játékokat futtatnak a telefonok amikkel pár éve egy közepes asztali gép már szenvedett volna.. szóval ha egy jól használható telefont akarsz akkor megéri megvenni. Azonban én 12 alá már nem mennék, mivel hosszú távra szeretek telefont venni, ami nálam a támogatás végével, vagy 1 évvel annak vége elött cserét jelent.

2023. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Igen, megéri, ha jó áron adják, de Iphone XR-nél régebbit ne vegyél.
2023. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!