Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple Iphone 14: miért nincs...

Apple Iphone 14: miért nincs ujjlenyomat olvasó egy szürkeimportosan is 350K-s telefonban?

Figyelt kérdés
Nézegettem a felsőkategóriás telefonokat az árukeresőn és meglepődve tapasztaltam hogy nincs ujjlenyomat olvasó a fentebb említett készüléken (úgy látom hogy az előző modellen sincs). Picit furcsálom, mert már az elég olcsó készülékeken is szokott lenni ujjlenyomat olvasó, ami nyilván nem a leggyorsabb és a legpontosabb, de legalább van. Én azt hittem hogy alap felszereltség már. Az döbbentett meg igazán, hogy az olcsóbb modellben (valami SE jelölésű) meg azt írta hogy van. Akkor hogy van ez? Fura.
2023. jan. 10. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Türelem, előbb-utóbb ők is eljutnak a fejlődésben oda, hogy gond nélkül be tudják tenni. A kamerát már sikerült.
2023. jan. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Mert ez már az arcodat figyeli, nem az ujjadat.
2023. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2. Azt tudom hogy van benne 3d arcfelismerés, de az nem ok rá hogy az ujjlenyomat olvasót kifelejtsék. Számos Huawei telefonban van ugyan úgy 3d arcfelismerés, de mégis van bennük ujjlenyomat olvasó. Igaz, én úgysem veszek 4-600 ezres telefont, de ujjlenyomat olvasó nélkülit ugyan úgy nem vennék. Igaz, ez csak az én személyes igényem. Azért az praktikusabb az arcfelismerésnél. Meg úgy tudom hogy van ilyen szónikus ujjlenyomat szenzor is (most meg nem mondom melyik telefonban), ami sokkal gyorsabb bármely telefon arcfelismerésénél. De nem azon vagyok fennakadva hogy nincs benne, hanem hogy ennyi pénzért nincs benne. Én a helyükben biztos tennék bele, tuti többen választanák a telefont, mégha úgy többe is kerülne pár tízezer Ft-tal. Aki már 500-at ki tud fizetni, az 540-et is biztos ki tud gond nélkül. Vagy árulnék egy ujjlenyomatosat és egy arcfelismerős modellt is ugyan annyiért.
2023. jan. 10. 20:34
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Azt tudom hogy van benne 3d arcfelismerés, de az nem ok rá hogy az ujjlenyomat olvasót kifelejtsék.


De. Pont ez az oka. Attól mert a Huawei mind a két rendszert használja, az nem ok arra, hogy más gyártók is használják mind a két rendszert. Az Apple úgy döntött, hogy nekik így jó. Amerikaiak, más filozófia szerint tervezik a telefonokat. Fölösleges ebben logikát keresni.

Van sok Apple felhasználó aki ugyan úgy értetlenkedik ezen pláne, hogy már a kijelző alá is lehet ujjlenyomat olvasót tenni, de az Apple mégse teszi.

2023. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4. Jó, hát ők tudják. Ha ez nekik jó...
2023. jan. 10. 22:02
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
ne kelljen levágni az ujjadat, ha csak így törhetik fel a rendszert
2023. jan. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, elég legyen levágni a fejedet. :)


Meg azért vagyunk egy páran, akik szoktunk a kezünkkel dolgokat csinálni, néha kicsit erőből is... Ilyenkor van az úgy, hogy az ujjlenyomatolvasót el kell felejteni... Azért ha az ember az arcát ugyanilyen könnyedséggel rendezteti át, arra érdemes lehet valami rendes megoldást találni... Más hátránya szerintem nincs az apple-féle fejgépkulcsos zárnak. Nagyon biztonságosra fejlesztették, asszem még ha alszol, akkor se megoldható, hogy nyisson és nyitva is maradjon az arcoddal.

2023. jan. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"ami nyilván nem a leggyorsabb és a legpontosabb"

Gondolom pont ezért, hogy ne éljen a user hamis biztonságérzettel.

2023. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Nem tudom,nekem egyáltalán nem hiányzik az ujjlenyomat olvasó.

Rohadt kényelmes hogy csak magamfelé fordítom a telóm és felvan oldva.

2023. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
... és kézbe se kell venni, mint az ujjlenyomatnál.
2023. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!