Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van értelme Magyarországon...

Van értelme Magyarországon 5G-s telefont venni, ha a lakóhelyemen és környékén (Budapest melletti kisváros) csak 4G van, és semmi jel arra vonatkozóan, hogy itt is megjelenjen az 5G?

Figyelt kérdés

Mobilvásárlás előtt állok, és azon gondolkodom, hogy vegyek egy 5G képes telefont, vagy inkább maradjak a 4G-snél.

Mert már évek óta ígérgetik, hogy bevezetik az 5G-t, de semmi fejlődés.

Az 5G-s telefon meg úgy 50 ezerrel drágább a 4G-snél.

Megéri 5G-st venni, vagy inkább a 4G-st vegyem?



2023. jan. 11. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
van értelme, a következő 10 évben sokat fog fejlődni...
2023. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem számoltam vele, 5G mentest vettem, és mivel amúgy sincs szükségem nagyon nagy letöltési sebességre, a 4G teljességgel megfelel. Kocsiban menet közben tudok tv műsort nézni így is, Netflix, HBO és Disney is meg botlás nélkül többnyire.
2023. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges. Mire elterjed az 5G addigra a telefonodra frissítés sem fog menni és elavulttá válik.
2023. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

[link]

nézd meg a térképet... szerinted érdeme? :D

2023. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én akkor is az olcsóbb csak 3G-s telefont vettem 8 éve amikor a 4G már országosan működött. Aztán kaptam ajándékba egy 4G-s telefont, de nem éreztem túl nagy különbséget. Bár akkoriban még nem voltak elterjedtek a HD videók, ahol kijön az előnye. Most ugyanez van, nem fizetnék felárat egy 5G-s telefonért, mert nem adna előnyt a 4G-hez képest. Mindenre elég amire használom.
2023. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
... és meg is szűnt a 3G
2023. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem is 4 g telefon van, működik, az igényeimnek megfelel. Majd ha elég elterjedt lesz az 5G akkor megfontolom hogy váltok, addig nem.
2023. jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem csak az 5G képesség miatt, de az 5G-s telefonoknak legtöbbször a processzoruk is jobb, ami miatt szerintem mindenképp megéri, még ha az 5G-t esetleg nem is tudnád kihasználni! Vannak esetleg konkrét kiszemelt típusok, amik segíthetnek, vagy még csak általánosságban kérdezed?
2023. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#6 megszűnt, 8 évvel később... És még most se teljesen, a négyből kettőnek ha nem is teljesen, de valamilyen szinten még van. A 4G is legalább 8 évig lesz még, sőt ha az 5G ennyire nem akar kiépülni (mert már nem egy friss technológia) akkor tovább.
2023. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Nincs hozzá tartalom. Sima, avagy mezei júzerek számára még semmivel sem nyújt többet, mint a 4G-képes smart phone. Ha évek múlva lesz hozzá tartalom is, addigra a ma megvett 5G-s telód elavulttá válik.


Lehet, hogy az 5 G lakossági szempontból egy zárvány marad, mint ahogy a tévéknél a 3D is annak bizonyult ?

2023. jan. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!