Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy tárcsás telefont szeretnék...

Egy tárcsás telefont szeretnék átalakítani, hogy a mai rendszeren is használható legyen. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok. Utánanéztem, hogy a régi rendszer a pulse, a mai a tone. Így a legkönyebb egy pulse to tone átalakító beszerzése lenne. Nem lehet másként megoldani valahogy? Ha igen, milyen konkrét lépéseket kell tennem, hogy működjön? Vagy ha csak a pulse to tone átalakító a megoldás, hogy kell pontosan csatlakoztatni? Nem fér a fejembe, hogyan lesz a hármas dugósból kettes, amivel ugye lehet az európai konnektorba dugni.


Vagy ha nem így működik bocsánat, tényleg kezdő vagyok, de elszánt.:)


(A pulse rendszeren ma már ugye csak fogadni lehet hívást, de én kezdeményezni is szeretnék, így mindenképp átalakítanám.)



2023. febr. 20. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Telefont nem dugunk 220-ba.

Ismered a régi telefonközpontok működését?

A feladat egyszerű. Egy olyan érzékelőt kell szerkesztened, amely a tárcsa forgási idejét érzékeli, és digitális értékkel helyettesíti.

2023. febr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Tessék:

[link]

Kérdezd meg az eladót, ha tud tone üzemmódot (amit kétlek), akkor kész is van.

De ha nem, már akkor is beljebb vagy egy lépcsővel, mert már nyomógombokkal könnyebb kivitelezni mint tárcsással.

A nyomógombos hívóművet már egy ilyennel összekombinálni talán nem az ördögtől való:

[link]


De inkább egy ilyet javasolnék neked:

[link]

2023. febr. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

2. Az én értelmezésemben olyan telefont szeretne, amelyik kűlsőre ugyanolyan, mint a régi tárcsások. Használni is ugyanúgy kell.

Tone üzemmódban használhatatlan, mert már nincsenek hozzá alkalmas központok.

2023. febr. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy számtechszakkoros kamasz, aki valamennyire otthon van az arduinoban, pár óra alatt megoldja neked. Meg kell számolni az impulzusokat, majd egy DTMF-generátor IC megfelelő két lábát rövidrezárni.
2023. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

4. Bár apám volt a fejlesztő szakember, így lehet hülyeséget beszélek, de a régi telefonoknál a tárcsa visszaforgása vezérelte a központot.

Nagyon egyszerűsítve:

4-es szám: amíg visszaforog a tárcsa, a központba befutó áram négy emelettel visz feljebb egy érintkező.

következő egy 6-os: a tárcsa visszaforgása alatt a központba jutó áram, 6 egységgel forgatja el az érzékelőt a 4. emeleten.

És így tovább.

2023. febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
0%
Sajnos nem.
2023. febr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 úgy nagyon nagy vonalakban kábé.

A tárcsa visszaforgás közben szaggatta a vonalat. Mintha letetted volna a kézibeszélőt. Ezért volt felesleges baromság pl. a telefon tárcsa lelakatolása, ha nem akarták hogy más is telefonáljon. Csak a bontóvillát kellett jó ritmusérzékkel nyomogatni és tudtál telefonálni rajta.


A központ a tárcsa impulzusokat számolta. A rotary központokban egy kilincsműves arrettáló szerkezettel egy elektromágnes léptette mindig egy pozicióval arrébb a forgó érintkezőcsoportot, a crossbar központokban nem tudom pontosan mi történt, de ha érdekel, a gugli biztos megmondja.

2023. febr. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyik lehetőség, ahogy sokan leírták. Egy Arduino, ESP32, vagy más mikrokontrollerben járatos ismerősöd épít egy áramkört, ami számolja a tárcsa pulzusait és DTMF-ben nyomja a vonalra.


De ha a Google a barátod, akkor több (félig)kész projektek is vannak:

[link]

[link]

Nem csak ennyi, az csak az első két értelmes találat



De én ennyi időt, és pénzt nem áldoznék bele, igaz nagyon szép DIY projekt, inkább megvenném készen:

[link]

[link]

És nyilván itt sem csak ez a kettő van.


Még az sem kizárt hogy itthon is meg lehet venni.

nov. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!