Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sokmindenkinek van 5G internet?

Sokmindenkinek van 5G internet?

Figyelt kérdés
Az új elefonom 5G-s, de alapból 4G-s díjcsomagban adták. Majd visszamentem és előfizettem 5G netre, de 7.000 forinttal több lesz a számlám. Gondoltam kipróbálom az 5G-t. Az a helyzet, hogy nem gyorsabb tőle az oldalak betöltése, meg a net, sőt rosszabbul jártam, már meg is bántam, mert ha átkapcsolok 5G-re és azon netezek, melegszik a telefonom, hamarabb merül az aksi, meg energiatakarékos módban nem lehet 5G. Úgyhogy visszakapcsoltam 4G-re. Ekkora hülye vagyok, és ki kell fizetni már a 7.000 forintot. Valakinek van 5G-je? M8t tapasztalt?

2023. febr. 23. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát előtte igazán tájékozódhattál volna... Alig pár helyen van az országban 5G hálózat (a lakhelyeden egyáltalán van?) és a hétköznapi ember számára nem az a látványos különbség, hogy gyorsabb lesz az internet. Hiszen most a 4G-nél is röhögve lehet 4K tartalmat is streamelni, minek ennél gyorsabb? A látványosabb előnye az lenne, hogy sokkal jobban bírja a hálózat, ha egyszerre sokan használják.
2023. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Kb. öt embernek van.
2023. febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Budapesten a belvárosi részen szinte mindenhol 5G-n kapcsolódik a telóm (Samu S20 FE 5G).

Némi gyorsulás van, de nem szignifikáns - már LTE-n is gördülékeny volt a net. De legtöbbször csak böngészésre használom, extrém adatfogalom (pl torrent) nincs rajta.

Melegedést vagy gyorsabb merülést nem tapasztaltam.

2023. febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a Telekomos térkép. 5G elvileg kisebb átlagos válaszidővel dolgozik, ami például akkor jó, ha streamelsz valamit, vagy ha játszol. Emellett energiatakarékos, mert kisebb adóteljesítménnyel dolgozik a telefonod modemje. Még egy előnye az, hogy egy X méretű területen stabilabban, több embert tud kiszolgálni.

HWSW-n nagyon népszerű téma:

[link]

2023. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdemi 5g szinte csak pesten van de ott se fogsz semmi gyorsulast tapasztalni a 4ghez kepest atlag oldal betoltesnel most kb kidobalsz az ablakon havi 7000 ftot
2023. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a 4g tökéletes mindenre, felesleges az 5g.

Amúgy a 3g is megfelelő volt, felesleges lekapcsolni.

2023. febr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6# az utcai telefon fülkéket is kár volt megszűntetni ...
2023. febr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az ügyfélszolgálat mit mondott?

miért érdemes plusz 7.000.- forintot fizetni ?

2023. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egy full HD-s, egész estés filmet már néhány másodperc alatt letölthetsz."


na de megnézni, továbbra is 2 órába kerül ...

2023. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!