Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsungról Iphone-ra váltani?

Samsungról Iphone-ra váltani?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Samsung Galaxy A71-em van, egy Samsung Galaxy Tab S6 Lite-om és egy Samsung Galaxy Watch 4-em. Egy éven belül szeretnék új telefont vásárolni. Eddig az S21 FE-n vagy a 128GB-os Iphone 11-en gondolkodtam. Biztosan értitek a problémám a váltás között, de a legtöbb barátomnak iphone-ja van, sokszor szoktunk egymás telefonján telefonozni, és nekem elég szimpatikus telefon volt.

2023. febr. 24. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem még a mai napig jó “befektetés” az iPhone 11, főleg ha jó áron hozzá tudsz jutni. Manapság pedig már 150 ezer környékén el lehet hozni szolgáltatóktól, szerintem annyiért teljesen jó, frissítéseket még biztosan fog kapni kb. 2 évig.


Én is Samsungról váltottam iPhonera, de egyáltalán nem bántam meg, szerintem tényleg igaz a mondás, hogy aki egyszer vált iPhone-re, az többet nem akar már más márkára váltani.

2023. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
63%
Nekem a céges telefonom iPhone SE 2022. Rühellem, nem esik kézre, a rendszere is idegen, kicsi is. Nekem nem jött be, muszájból használom.
2023. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Én már csak azt nem értem az ilyen kérdéseknél, hogy miért mindig ezer éves modellre akartok váltani. Egy S21 FE kb. kismillió dologban jobb, mint egy iPhone 11. Kijelző, üzemidő, kamerák.

Azzal is tisztában vagy, hogy a Watch 4 kuka egy iPhone esetén? Sőt, ha nem Samsunggal használod, hanem másik androidos telefonnal, akkor is kiesnek funkciói?


Nem akarlak lebeszélni a váltásról, nekem is Apple cuccaim vannak, de egy csúcs Samsunghoz képest (volt olyan telefonom is) isten igazából semmiben nem adnak többet.

2023. febr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

3/3


Miért ezer éves modell az iPhone 11? Tény, hogy már piacon van a 14-es széria is, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ezer éves és hogy ne lenne jól használható. Még 2 évig biztos fog kapni frissítéseket az iPhone 11, ha pedig valakinek nincsenek olyan nagy igényei, elvárásai egy telefonnal szemben, akkor miért nem jó neki a 11? Nem gondolnám, hogy mindenki kihasznál egy iPhone 13-as vagy 14-es szériát.


Egy S21 FE pedig hogy kismillió dologban jobb legyen, ez gondolom irónia akart lenni. Miben nyújtana többet egy “lebutított” (FE - Fan Edition) S21 FE, mint egy iPhone 11? Tény, hogy jobb a kijelzője, volt már mindkettő a kezemben. De ilyet írni, hogy jobb a kamerája…Oda-vissza veri a 11 minőségben az S21 FE-t. Üzemidőben pedig szerintem közel azonosak lehetnek, mivel gondolom a kérdező újonnan vásárolná és új akku is lenne bennük.

2023. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Miért ezer éves modell az iPhone 11? Tény, hogy már piacon van a 14-es széria is, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ezer éves és hogy ne lenne jól használható"


Nyilván nem szó szerint ezeréves. Csak annyiról van szó, hogy az ezelőtti modell előtt lévő modell előtt jött ez ki. :) És már nincs is gyártásban. A legcsövesebb, noname webshopban is 200 ezer fölött van, egy normális helyen meg 250 körül. Mármint a 128-as verzió, a 64-eset meg se nézném.


"Még 2 évig biztos fog kapni frissítéseket az iPhone 11, ha pedig valakinek nincsenek olyan nagy igényei, elvárásai egy telefonnal szemben, akkor miért nem jó neki a 11?"


Ha valakinek nincsenek nagy igényei, akkor ne 200-250 ezerért vegyen telefont szerintem. Illetve ha meg vannak, akkor ennyi pénzért vannak jobb vételek. Mondjuk mindjárt helyből egy 12-es modell is alig drágább, mint egy 11-es és abban már jobb FaceId van, lényegesen jobb üzemidőben és AMOLED kijelzővel. Aztán nem 200-250 ezer körül szór az ára, hanem 230-280 között. Na bumm.

Ha x éve használnék egy 11-et, akkor nem hiszem, hogy feltétlenül leváltanám, de ha már egyszer új telefont szeretnék venni, akkor ne egy ennyire régi modellt nézegessen...


"Nem gondolnám, hogy mindenki kihasznál egy iPhone 13-as vagy 14-es szériát."


Sosem értettem, hogy mire gondoltan az emberek, amikor azt mondják, hogy "nem használja ki". Mit nem használ ki? A hosszabb szoftveres támogatást? A jobb aksit? A jobb kamerákat? A jobb FaceId-t? A jobb kijelzőt? A gyorsabb processzort? Ezeket nem tudod nem "kihasználni".


"Egy S21 FE pedig hogy kismillió dologban jobb legyen, ez gondolom irónia akart lenni."


A legkevésbé sem.

De akkor még egyszer:

- Jobb kijelző.

- Jobb üzemidő. (A 12-es előtti alap iPhone telefonok üzemideje elég fos volt szvsz.)

- Tartom magamat ahhoz is, hogy jobb a kamerája, de akkor tudod mit: legyen egál. De ha egálnak vesszük, akkor is ott van egy plusz kamera az S21 FE-n... Az iPhone 11-nek nincs telefotó kamerája...

- Kb. tök mindegy, de a processzora is erősebb, mint az iPhone 11-nek.

- Még csak az örök ütőkártyában, a szoftveres támogatásban sem nyer az iPhone, mert ez egy régebbi modell, a Samsung pedig már a 21-es szériánál (de talán a 20-asnál) beígérte a 4 Android főverzió támogatást és az 5 év biztonsági frissítést.


Egyszerűen nem tudnék felhozni érvet a 11 mellett... Maximum annyit, hogy iOS van rajta és ha valaki az utolsó vérig ragaszkodik hozzá, akkor tök mindegy, hogy bármelyik másik telefon mit tud vagy miben jobb.


Kérdező: vegyed azt, amelyiket akarod. Ha az iPhone kell, akkor felesleges kérdést kiírni róla, a telefon vásárlásnál nyugodtan lehet érzelmi döntést is hozni. Egyik telefonban sem fogsz csalódni, mert mindkettő sokkal jobb mint egy A71.

2023. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Először nem tetszett, vissza is akartam küldeni, mert volt rá 30 nap azt hiszem. Jól tettem, hogy megtartottam, most már nagyon tetszik. Igaz 13ast vettem.
2023. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!