Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Wifi 6, 5 GHZ-s router?

Wifi 6, 5 GHZ-s router?

Figyelt kérdés

Pont a napokban számolt be itt egy felhasználó egy olyan problémáról, hogy a Galaxy a 52s készüléke drasztikusan csökkenti a wifi sebességet. Az én esetemben is ugyan ez a probléma, szinte a felére lecsökken a netem sebessége teleffonon. Arra gondoltam, hogy akkor vennék egy Wifi 6-os, 5 GHZ-s eszközt, mert azt olvasom, hogy ott már a hálózat max sebessége a telefonon 600 mbps lesz, és nem csak 65, és így az 500-as netet ki is tudja szépen használni. Na de milyen eszközt válasszak? Tudtok javaslatot tenni? Samsung Galaxy A52S 5g készülékem van.


Tp linket vegyek? Vagy inkább Asust? Van a DLink? Jelenleg egy pár ezer forintos TP Link dolgozik a szobámban, ami össze van kötve a fő routerrel, ami szintén egy TP link, de sajnos a fő router elég rossz helyen van a szobámtól. A keretem rá olyan 25000 forint körül mozog, gondolom lentebb már ne nézzem.


2023. febr. 25. 06:25
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Nem, az is csak 2.4-es. A korábbi készülékeimen nem volt soha ilyen probléma.
2023. febr. 25. 23:59
 22/25 anonim ***** válasza:
akkor hogy lesz 5 GHZ egy hozzá kapcsolt eszköztől ?
2023. febr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Kábelen kommunikál egymással a két router.
2023. febr. 26. 07:01
 24/25 Mr. V. ***** válasza:

"WLAN szabvány:


WiFi 5 (IEEE 802.11ac), WiFi 4 (IEEE 802.11n), WiFi 3 (IEEE 802.11g), WiFi 2 (IEEE 802.11a), WiFi 1 (IEEE 802.11b)"


Ennek mindig is a b, g, n, ac jelzését használták azonosításra, nem pedig az általad említett Wi-Fi x-et. Nézz meg bármely routert, AP-t, mindegyiken ezek szerepelnek, mert ez terjedt el. Ez az IEEE Standard. Míg te a "generációt" nevezted meg.

Ezért nem mindenkinek egyértelmű, aki világ életében az IEEE szabványt használta.


Hogy konkrétan mit kell átírni az említett fájlban, nem tudom, mert nem ilyen készülékem van, amiben Qualcomm wifi lenne, de itt egy oldal, ahonnan részletes leírást és már módosított fájlt is találsz hozzá, de ahogy ők is írják: Magisk (azaz root) szükséges hozzá.


forum.xda-developers.com/t/magisk-guidance-unlock-5ghz-wifi-bands-g-fast-only.4219455/

2023. febr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Mr. V. ***** válasza:

dumps.tadiphone.dev/dumps/motorola/smith/-/blob/msi-user-11-RPS31.Q1-40-17-12-21bf4c-release-keys/vendor/etc/wifi/WCNSS_qcom_cfg.ini


Itt találod az említett fájl beállításait (nem tudom, hogy módosított-e, de pl. ebben is az IEEE szabványok neveit látod).

2023. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!