Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Wifi 6, 5 GHZ-s router?

Wifi 6, 5 GHZ-s router?

Figyelt kérdés

Pont a napokban számolt be itt egy felhasználó egy olyan problémáról, hogy a Galaxy a 52s készüléke drasztikusan csökkenti a wifi sebességet. Az én esetemben is ugyan ez a probléma, szinte a felére lecsökken a netem sebessége teleffonon. Arra gondoltam, hogy akkor vennék egy Wifi 6-os, 5 GHZ-s eszközt, mert azt olvasom, hogy ott már a hálózat max sebessége a telefonon 600 mbps lesz, és nem csak 65, és így az 500-as netet ki is tudja szépen használni. Na de milyen eszközt válasszak? Tudtok javaslatot tenni? Samsung Galaxy A52S 5g készülékem van.


Tp linket vegyek? Vagy inkább Asust? Van a DLink? Jelenleg egy pár ezer forintos TP Link dolgozik a szobámban, ami össze van kötve a fő routerrel, ami szintén egy TP link, de sajnos a fő router elég rossz helyen van a szobámtól. A keretem rá olyan 25000 forint körül mozog, gondolom lentebb már ne nézzem.


2023. febr. 25. 06:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Igen, gyorsabb az 5Ghz-es Wifi, csak éppen a falakon sokkal nehezebben megy át a jel, mint a 2.4-es. Utóbbival, itt a szobámban, emeleten majdnem full térerő van az A52-esemen, és HD filmet gond nélkül nézek a NAS-ról, de 5GHz-en meg nem is jut ide el a jel, pedig nem nagy ház.
2023. febr. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A wifi, és a telefon között nem lesznek falak. Az asztalon lesz a router, én meg a másfél méterrel odébb lévő ágyamon fogok heverészni. Szóval ez nem jelent majd gondot a számomra. Lent van egy router (A fentebb említett főrouter), és ha kell, akkor átcsatlakozom oda.
2023. febr. 25. 07:35
 3/25 anonim ***** válasza:

Ennyiből tudsz venni egy TP-Link Archer Ax23-at Alzánál


Szüleimnek raktam be ilyet a gagyi Digi ont mögé, fényévekkel jobb lett a net wifin (igaz az ont wifi 4 csak 2*4ghz 🙄)

2023. febr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
2,4Ghz
2023. febr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Az pont nem jó, mert a Samsung lekorlátozza a 2.4-et max 65 mbps-re, és úgy a netem negyedét sem tudom telefonon kihasználni, és ez gáz!


Erről mi a véleményetek?

[link]

Ez van a hozzám közeli MediaMarkt-ben raktáron, de mik a tapasztalatok?

2023. febr. 25. 08:14
 6/25 A kérdező kommentje:
A vélemények elég vegyesek, de többen vannak azok, akik ajánlják, mint azok, akik nem.
2023. febr. 25. 08:15
 7/25 anonim ***** válasza:
48%

lekorlátozza a telefon a wifi sebességet...😃

azt is megmondja, hogy milyen weboldalakat kereshetsz fel?

2023. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

"Az pont nem jó, mert a Samsung lekorlátozza a 2.4-et max 65 mbps-re, és úgy a netem negyedét sem tudom telefonon kihasználni, és ez gáz!"


wtf🥴🥴


most mértem S22vel 2,4-en 600-at

2023. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Mr. V. ***** válasza:

A 2,4 wifi durván 6M sebességgel működik max, tehát nem a telefon korlátozza le, hanem a wifi sávszélesség (20MHz)

Az 5GHz-es wifi 40MHz-es sávszéllel dolgozik, ám a jobb készülékek (adó és vevő egyaránt) 80MHz-es sávszélességet is tudnak használni.

Ezen durván 11-12M sebességgel működnek a készülékek.


Míg a nagyon régi routerek esetében előfordult, hogy a legtávolabbi készülék miatt 54-ről 11-re váltotta a sebességét, vagy csak nagyon lassította és ez kihatott a közeli készülékekre is.

A mai routerekben minden eszköz más-más sebességgel tud kapcsolódni a routerhez. Egy példa az épp most kapcsolódott eszközök fel-le sebsségeire:


65.0 Mbit/s, 20 MHz, MCS 7 (2,4GHz)

65.0 Mbit/s, 20 MHz, MCS 7 (2,4GHz)


24.0 Mbit/s, 20 MHz (5GHz)

650.0 Mbit/s, 80 MHz, VHT-MCS 7, VHT-NSS 2, Rövid GI (5GHz)


150.0 Mbit/s, 40 MHz, MCS 7, Rövid GI (5GHz)

150.0 Mbit/s, 40 MHz, MCS 7, Rövid GI (5GHz)


135.0 Mbit/s, 40 MHz, MCS 7 (5GHz)

108.0 Mbit/s, 40 MHz, MCS 5 (5GHz)


Ezeket es ősrégi D-Link DI-514 2,4GHz-en sem tudná kezelni.

Viszont, amint látszik, nem lassítja egyik a másikat!

2023. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..

[link]

[link]

[link]

[link]


Nem vagyok egyedül a problémával.

#7: Mielőtt kommentelsz, kérlek, járj utána a témának, amihez hozzászólsz. Az összes eszközön stabilan jön a wifi 300 mbps-el, kábelen pedig 500-al, telefonon meg csak 65 mbps-el. De ha van valami javaslatod a routercserén kívül, amivel javíthatok ezen a mutatón, azt nagyon szívesen fogadom.


#8:

Úgy néz ki, hogy ez a hiba csak az A52S-re vonatkozik csak. Laptopon én is méricskélek 500 mbps-eket, de telefonon 65-nél még nem volt több.

2023. febr. 25. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!