Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefont válasszam, ha...

Melyik telefont válasszam, ha 4-5 évre tervezek? Samsung Galaxy S23 vagy iPhone 14?

Figyelt kérdés
Mindkettőből 256gb-ost néztem, a mostani telefonom csak 128-as és ez is elég volt 3 évre. Az ökoszisztéma sem számít, van egy Huawei watch gt2 órám, de az megy iPhone-nal, a számítógépemen is Windows van.
2023. febr. 27. 21:07
A kérdező szavazást indított:
iPhone 14
Samsung Galaxy s23
37 szavazat
1 2
 1/19 anonim válasza:
34%
Ha számít a véleményem, akkor a Samsungot választod.
2023. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Itt most megint tényleg csak az számít, hogy Neked melyik rendszer jön be jobban! 5 éven belül elavulni egyik se fog, illetve hardvertől

független rendszerével az iPhone is lazán bírni fogja, és a csúcs Snapdragon-processzorral a Samsung is végig csúcsformában marad!

2023. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

4-5 évig kap mindkettő support-t, szóval teljesen mindegy.

Továbbra sem a hardver erőssége mérvadó, hanem hogy meddig kap szoftveres support-t.

Bár én tartom, hogy azért az Apple megbízhatóbb ilyen téren. Samsung-nak még nincs kifutott modellje eddig ami kapott volna 5 évig állandó frissítést.

2023. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Én a Samsungot venném az optikai zoom és a szónikus ujjlenyomat olvasó miatt.
2023. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
62%

Nagyon régóta Samsungos vagyok, alapvetően Note szériát használtam, most S21 ultrám van (és a páromnak is ugyanez).

Egy katasztrófa ez a telefon, a frissítések teljesen tönkretették. 12 év márkahűség után soha többé nem veszek Samsungot. Így egy szavazat az Iphone-ra. :)

2023. febr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Sosem volt még iPhone-om. Azért húz még kicsit feléje a szívem, mert most is Samsung-om van(A71) és kicsit akadozik már, videókat nagyon rosszakat készít. Nem tudom, a felsőkategóriásokkal is lesz-e ilyen probléma 3-4 év használat után. Ellenben ismerek iPhone-ost, nem is egyet és nem panaszkodnak a telefonjaikra pár év használat után sem(xs, 11, 12).


Még egy kérdés: ha bemegyek egy üzletbe, ahol vannak kipakolva ilyen telefonok, megnyomkodhatom őket?

2023. febr. 28. 00:07
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
#5, megfontoltan kell frissíteni, utánanézni előbb, hogy az új verzióban van-e érdemi előrelépés, meg hogy mit bír a telefon! Ha “orrba-szájba” frissítitek, a szoftver újabb verzióinak memóriaigénye egyre nagyobb terhelést jelent a telefonnak, amitől persze hogy belassul! Ráadásul az S21 Ultában a Samsung saját Exynos processzora van, ami nem annyira a legjobb, az S23 Ultrában viszont már Snapdragon, aminek abszolút a legjobb a technológiája! Nekem anno csak egy középkategóriás Galaxy A70 volt a második okostelóm, de még 2 és fél év után is stabilan úgy működött, mint újkorában! (csak aztán sajnos egy pofáraejtéssel sikeresen betörtem a kijelzőjét)
2023. febr. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%

Köszönöm a választ #7! :) Alaposan körbe szoktam járni a frissítés témát, sajnos az első frissítéses probléma relatíve egyedi, a második frissítést pedig (kétségbeesésemben) azért töltöttem le, hátha megoldja a problémát. A második frissítéssel egy tipikusabb hiba jött (bluetooth kapcsolat folyamatos elvesztése, emiatt a Samsung órám és fülesem is használhatatlan).

Abban teljesen igazad van, hogy az S21 ultra rossz választás volt a processzor miatt. Köszönöm a válaszod! :)


Kérdező, bocsánat az offért és sok sikert a választáshoz!

2023. febr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
50%
Egy iPhoneoból vehetsz te egy i7et is és nem fog cserben hagyni téged évekig. Főleg egy iPhone 14. Az androidos telefonok hamarabb lassulnak stb
2023. febr. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 NTBS ***** válasza:
81%
Samsung.
2023. febr. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!