Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilszolgáltatói lefedettsègi...

Mobilszolgáltatói lefedettsègi tèrkèpen mit jelent az hogy kültèri meg beltèri lefedettsèg?

Figyelt kérdés
Új telefont szeretnèk venni ezèrt megnèztem a Vodafone lefedettsègi tèrkèpèt hogy egyáltalán èrdemes lenne-e többet fizetni egy 5G kèpes telefonèrt. Mikor rákerestem a lakhelyemre látom hogy kèt színnel jelölik a kültèri meg a beltèri lefedettsèget. A beltèri piros színnel, a kültèri narancs. De az egèsz falunk pirosban úszik. Most ez azt jelenti hogy ha kimegyek a házból elmegy az 5g jel ès visszavált 4g-re?

#Vodafone #5G #Lefedettsèg
2023. márc. 2. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
A piros szín azt jelenti, hogy nincs lefedettség. Narancs szín: Alig-alig.
2023. márc. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Most ez azt jelenti hogy ha kimegyek a házból elmegy az 5g jel ès visszavált 4g-re?"

Nem, ez az elvi lehetőség. De nagy valószínűséggel beltéren nem lesz 5G elérés.

2023. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Inkább kint erősebb mint bent. Főleg egy vasbeton épületben, vagy egy mai becsomagold passzívházban ahol mindent is "alufólia" borít.

Korai még ez az 5G kéremszégyen.

Ja kérező díjcsomagodban van 5G, mert az is kell!

2023. márc. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]


Bekarikáztam amikre gondolok. Csak 5G-re állítottam a térképet. Elvileg ott van lefesettség ahol be van színezve a térkép. A jelmagyarázat szerint a piros jelenti beltérit, tehát ott házon belül van ( vagy is van ) a nerancs meg a kültérit.

2023. márc. 2. 15:35
 5/13 anonim ***** válasza:
A beltéri nem azt jelenti hogy épületen belül vagy kívül tartózkodsz. Attól hogy kültéri van adott helyen, még lesz a házban is jeled. És attól hogy beltéri van adott helyen, nem garancia hogy épületben is tökéletes lesz.
2023. márc. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Számomra ez a térkép nyakatekert módon van megcsinálva, de feltételezhetően azt akarja mondani, hogy ahol piros, ott VAN beltéri lefedettség és ahol sárga, ott VAN kültéri lefedettség. Ha megnézed a térképet, akkor a piros az mind a város és a környezete, a sárga pedig a piros területnek a széle. Magyarul a piros helyek az antennák környezete és a sárga a hatósugár széle (ezért nincs ott már beltéri lefedettség), de ez csak feltételezés.
2023. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlenül van így, kedves utolsó. Ugyanis hiába állsz az adótorony tövében, lehet hogy ott is rossz a jel. Mivel kozvetlen maga alá nem sugároz, hanem inkább oldal irányba
2023. márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az azért legyen meg hogy ezt nem úgy mérik hogy mennek egy antennával és méterenként megmérik hogy ott van-e és ha igen mekkora jel.

A földrajzi viszonyok és a beépítettségi adatokból kalkulálják ki - pontosabban egy program csinálja meg.

Tájékoztató jellegű!

Függ az időjárási viszonyoktól is. A páratartalom is befolyásolja a térerőt (más ködben és más száraz időben), meg még rengeteg dolog.

Az alapján hogy egy adott helyen milyen színű pötty van ne vásárolj készüléket!

Még a vezetékes szolgáltatás bekötésénél is az az első mozzanat hogy megmérik a vezetékben a jelet hogy jó-e.

A beltéri azt jelenti hogy belréten is elérhető a szolgáltatás. A kültéri pedig azt hogy adott helyen beltérben már nem biztos. Ki kell próbálni! Ne köss hűséget addig amig nem tudod biztosan hogy működik-e nálad az 5G.

2023. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#7 A térképet én így tudom csak értelmezni. Feltűnő nagyon, hogy a kültéri lefedettség színe az egész országban a beltéri legszélén van. Te mivel mással magyarázod ezt? Az adótornyokat talán maszkolták, mert nem akartak pixeles foltokat tenni bele.
2023. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]

Nézzétek már meg mi van a jobb alsó sarokban!

2023. márc. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!