Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 14 pro 256Gb vagy...

IPhone 14 pro 256Gb vagy Samsung Galaxy s23 ultra 512Gb?

Figyelt kérdés
Írtam már ki egy hasonló kérdést(14 vs s23), ott azt írtam, hogy végül döntöttem a 14 pro mellett. Végül még sem így lett, meghallgatok még pár véleményt ilyen árkategóriában is.
2023. márc. 5. 00:13
A kérdező szavazást indított:
iPhone 14 pro
Samsung Galaxy s23 ultra
27 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2023. márc. 5. 00:13
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Láttam pár kamera tesztet, ezekből az derül ki hogy a Samsung fotózási képességei enyhén jobbak+van 10-szeres optikai zoom, ami nagyon jó dolog és valami elképesztő hogy miket lehet vele csinálni. Az Apple viszont valamivel jobb/szebb videókat készít. Kijelzőben is egyformán jók, talán az Ultra kijelzője mintha picivel szebb lenne, de tényleg nincs nagy különbség. A Samsungnak egy picit nagyobb a felbontása, de az Apple fényesebb.


Gyorsaság és grafikus teljesítmény szempontjából is közel azonosak, nagyon gyors mindkettő. Üzemidőben szintén nagyon hasonlóak, csak minimálisan bírja tovább az Apple készüléke. A Samsung viszont támogatja a fordított vezeték nélküli töltést. Egyébként a Samsungot sokkal kényelmesebb fogni, bár ez annyira nem lényeges mert gondolom tokban lesz.



Szóval egyik telefon sem jobb határozottan a másiknál. Mindkettő kielégíti az összes létező igényt. Talán csak a 10-szeres optikai zoom, a fordított vezetéknélküli töltés és a beépített S pen az, ami a Samsung felé dönti a mérleget, egyébként egyformán jók. Egyébként az S23 Ultra marha jól néz ki (szerintem).

2023. márc. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Tudod ki vesz Samsungot, egyértelmű hogy Apple
2023. márc. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira rohadtul nincs semmi értelme kiírni erről az ezredik kérdést.

Fogj egy érmét, a fej a Samsung, az írás az iPhone. Dobd fel. Ha nem tetszik a végeredmény, akkor válaszd a másikat. :)

2023. márc. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Összességét tekintve a Samsung a jobb választás.
2023. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Az jó döntési szempont, hogy a Galaxy S8-t vagy az iPhone 8-t használnád inkább manapság. Sokkal inkább iPhone 8-t szerintem.

Szóval hosszútávon iPhone, a Samsung bizonyított sokszor hogy 3 évnél tovább nem igazán használható, nem veszik annyira komoly a frissítéseket sem.

2023. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval hosszútávon iPhone, a Samsung bizonyított sokszor hogy 3 évnél tovább nem igazán használható, nem veszik annyira komoly a frissítéseket sem."


5 évet adnak már évek óta.

Nem mellesleg azért az az S8 és iPhone 8 összehasonlítás se igazán jó. Aki most megvesz egy telefont fél milláért, az nem fogja az utolsó lehelletéig használni a telefont...

2023. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

#7.Azért a Samsung féle 5 évet ne hasonlítsuk össze az Apple féle 5 évvel.

Az csak Security update, addig az Apple akár főverziót is ad és havonta.

Nem csak amikor gondolunk egyet és olyan kedvünk van...(nyilván addig a Samsung is igyekszik ameddig friss a telefon, de amikor 2-3 szériát kell párhuzamosan azt még várjuk ki

2023. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Azt is tegyük hozzá, hogy egy már nem frissített androidos telefon utána még hosszú-hosszú évekig használható, mire véletlenül beleütközöl egy-egy appba, ami nem támogatja a telefonodat. De addigra jellemzően már régen túl van a telefon 5-6-7 éven és az emberek nem várják ezt meg.

Apple telefonom van, de soha, semmikor nem volt olyan, akármeddig is használtam egy korábbi droidos telefonomat, hogy problémába ütköztem volna a frissítések leállása miatt. Iphoneknél ez sokkal rosszabbul érinti a telefon használhatóságát.

2023. márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9.Ti tudjátok, én nem használnék bank alkalmazást, sem webalkalmazást egy régi elavult rendszeren. Az, hogy használható nem azt jelenti hogy érdemes is használni.

Ahogy ma sem használunk Win XP-t, pedig 2008-10-es PC-vel lazán lehetne böngészgetni a korabeli böngészőkkel...

Azt hogy nem várják meg pedig kétségbe vonom, semmi jelentős újítás nincs évek óta és nagyon lelassult a telefonos piac. Ráadásul a covid óta nagyon visszaestek az eladások is.


iPhone-ra visszatérve azért mire használhatatlan egy iPhone 7 addigra az összes korabeli, sőt 2 évvel fiatalabb androidos telefonok már rég eltűntek a piacról.(ameddig azzal meg tele a hardverapró és a fórumok is, ez a különbség és nem kell főzött rom-mal bűvészkedni hogy naprakész legyen)

2023. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!