Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg ennyit bírnak a...

Tényleg ennyit bírnak a telefonok?

Figyelt kérdés
Fogyasztói társadalom van, ez oké. De tényleg a telefonok aksiai olyan 1,5 évet bírnak kb? Többfajta típusú készülékem volt már. (Samsung, Huawei, Xiaomi) de 1.5 év után látványosan romlik, gyengül az aksi.. megint eljött a másfél éves "határ" és sokkal lassabban tölt, hamar merül stb. Vagy csak én csinálok valamit rosszul?

2023. márc. 22. 23:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Az utóbbi.
2023. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

"Vagy csak én csinálok valamit rosszul?"

Igen.

A reakcióddal van a gond.

Nem nullázódik le másfél évesen.

Miért kell folyton azt bámulni, hogy mennyi az akku kapacitása, amíg az képes ellátni a feladatát?

Ha pedig ennyire zavar, miért nem olyan készüléket veszel, aminél ez megoldott?

Az A72 ami nekem van, minden nap töltöm. De ha elfelejtem, másnap is marad benne annyi tartalék, hogy még egy harmadik napot is ledolgozzon óvatos használat mellett. 2 éves.

2023. márc. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Az akkumulátor romlik, ilyen. Általában 2,5-3 év után vehető észre jelentős romlás üzemidőben. Te valamit rosszul csinálsz, hogy másfél évesen szarakszik.
2023. márc. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
62%

Nekem van egy Galaxy S5-öm, lassan tíz éves. És, ha ultra takarékos módba teszem, nem nagyon nyúlok hozzá, kibír a mai napig 2-3 hetet. Az idei telefonon, ha folyamatosan játszok, 5 óra alatt lemerül.


Tehát, a használat típusa, meg hogy mi minden terheli a telefonodat akár passzívan, milyen fényerőn használod, nagyon lényeges.

2023. márc. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

A melegedés a leginkább akkugyilkos tényező.


Ha gyakran van 35-40 fok felett az akkud hőmérséklete, azzal drasztikusan csökkented az élettartamát.

2023. márc. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Anonimpp1 ***** válasza:

Igen sajnos az aksi megadja magát egy idő után.

Habár szerintem teljesbe belefér 2 évente vagy másfél évente egy aksi csere , ha éppenséggel nincs más baja a telefonodnak és nem szeretnéd lecserélni

Nekem egy relatívan régi telefonom van iphone 11 pro max és igazából semmi baja nincs tökéletesen kiszolgál és más a második aksit szereltem benne a 3 év alatt.

És összesen a kettő aksi csere volt 40ezer ft annyit meg simán rá áldozom.

Sokkal jobban megéri mint uj készüléket venni.

Szóval ha nem vagy az a típus aki minden évben ujj telefont vessz mert az a menő, akkor sajnos be kell nyelni mert ez sajnos ilyen

2023. márc. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A Galxy A5 telefonomat minimum 6 évig használtam gond nélkül. Tavaly adtam el 30K-ért karcmentesen. Szerintem még most is boldogan használja az új tulaja. Több régi Samsung is van most a családomban és van egy kb. 6 éves Apple tabletem is. Most is azt használom. Nyilván minden telefon lassabb lesz pár év után, de egy felsőközép és felsőkategóriás készülék normálisan fog működni minimum 4-5 évig. A Samsung, Apple és Huawei telefonok sokáig bírják, de jókat hallottam a Pixelekről is. Egy Xiaomi nyilván nem fogja addig bírni, de egy normálisabb darabbal bárki kihúz 3 évet.
2023. márc. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

Próbáld ki ezt.....

Akkumulátor kapacitás 22000 mAh


[link]

2023. márc. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

és eddig , hogy töltötted az aksit ?

6 éves Samsung J5, semmi baja, sosem volt éjszaka töltőn.

2023. márc. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem telefonjaim simán bírnak több évet is .igaz én nem foglalkozom azzal hány százalékos az akku stb simán bírnak 3+ évet is.tabletem 6+ éves még mindig egész jól bírja.
2023. márc. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!