Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet az okostelefonnal...

Hogyan lehet az okostelefonnal készített fényképeket felrakni a számítógépre (és/vagy a netre)?

Figyelt kérdés

Volt, hogy az előző okostelefonomat összekötöttem USB-n keresztül a számítógéppel Windows 11 alatt (ami elvileg tudja kezelni az Androidot), de ennek az lett az eredménye, hogy megvadult a Win 11-em a teló driver-étől, és nem működött megfelelően... A mostani okostelefonomat szerintem meg már össze se tudom kötni a sz.géppel / Windows 11-gyel, mert a gépen nincs is olyan USB csatlakozó (ennek a telefonnak más az USB(?) csatlakozója)...

Az egyik ismerősöm mutatott egy módszert, miszerint ha kijelölöm a telefonon a Galériában a képeket, azokat a telefon "megosztás" funkciójával fel tudom pl. tenni a Google Drive-ra, és onnan már le tudom tölteni a gépre... Ezt tegnap ki is próbáltam élesben, de nem működött rendesen... Ugyanis 16 db képről volt szó, de először egyet sem töltött fel a Drive-ra, majd a 16-ból 13-at, és 3-at kihagyott... És azokat sehogyan sem tudtam már egyszerre kijelölve feltölteni, csak úgy, hogy megkerestem, hogy melyek azok, és egyesével töltöttem fel... Pedig ez csak 16 kép volt, mi lesz, ha legközelebb 50 vagy 100 képnél kell ilyet csinálni?


Nincs valami tippetek / ötletetek / módszeretek arra, hogy hogyan lehet RENDESEN, NORMÁLISAN, BIZTOSAN MINDEN képet feltenni okostelefonról a számítógépre és/vagy a netre? Mert már kezdek nagyon pipa lenni emiatt a problémám miatt... :-@ NAGYON-NAGYON fontos lenne, hogy megoldódjon ez a dolog, lehetőleg minél előbb...


Előre is köszönöm a válaszokat!


Ja jut eszembe, a jelenlegi telefonom "Samsung Galaxy A13", az előző Huawei P Smart 2019 volt...



2023. márc. 25. 20:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb, leggyorsabb, ha az usb kábelt rádugod és átmásolod.


De a google drive-os megoldás is jó. Ha mappába töltöd a képeket, akkor a mappára jobb klikk - letöltés és akkor tömörített fájlként leszedi.

2023. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
#1: Mint írtam, az új telómnak nem is olyan az USB csatlakozója, mint ami a gépen van... A Google Drive-os módszer sem működött tegnap normálisan...
2023. márc. 25. 20:50
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

2 féle módon is tudok képeket másolni/leszedni Samsungról:

MyPhoneExplorer + kliens a telefonon.

Egyszerűen másolható.

2. Van olyan pendriveom, amelyiknek van C-s csatlakozója (is), rádugomn a telóra OTG-n keresztül hozok-viszek.

3. Képmegosztás..

2023. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Veszel hozzá kábelt.


A google drive esetén sok adatot töltesz fel, ezért stabil internetkapcsolat kell. Alapértelmezetten wifin kezdi csak el, ha jól emlékszem. De ha korlátlan a mobilneted, akkor be lehet állítani, hogy mobilneten is feltöltse.

2023. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
26%
Ne velünk hadakozz, úgy csinálod, ahogy akarod.
2023. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

"Mint írtam, az új telómnak nem is olyan az USB csatlakozója, mint ami a gépen van"


És miért nem veszel pár száz forintért egy USB kábelt?

2023. márc. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat, ezeket majd kipróbálom!


#6: Veszek majd azt is (mármint átalakítót), ha nem lesz más megoldás, viszont mi van, ha ettől is bebolondul a Win11-em? Korábban a memória integritás probléma is emiatt volt (igaz az az előző telóval volt)...

2023. márc. 25. 21:15
 8/24 A kérdező kommentje:
#4: Wifin csináltam, mégse küldte mindet át, pedig volt bőven elég hely a Google Drive-omon is...
2023. márc. 25. 21:20
 9/24 anonim ***** válasza:

Nem kell átalakító.

Veszel egy mezei USB-A - USB-C vagy USB-C - USB-C kábelt. (Nem derült ki, hogy milyen kell a gépedhez)

2-3 ezerért már jó minőségűt kapsz.


Nem tudjuk mit jelent az, hogy "megbolondult a win 11-ed".

Sose hallottam ilyet, hogy egy androidos telefon csatlakoztatásától elromlik a windows.

2023. márc. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#9: A géphez a 'sima' USB kell, ami a 'legelterjedtebb'... Igazából gőzöm sincs, hogy ezeket hogy hívják...


Pedig nekem volt ilyen a HUAWEI P Smart 2019-től, hogy memória integritás problémát írt ki a teló driver-e miatt a Win11, és nem működött megfelelően (vagyis nagyon(?) sebezhető lett)...

2023. márc. 25. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!