Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Árt e az iphone 13-nak ha egy...

Árt e az iphone 13-nak ha egy nap 2x töltöm?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem egy Iphone 13-mat, káros e az akkumulátornak ha reggel és este is tölteni szeretném? Igyekszem vigyázni az akkumulátor egészségére, de nem tudom hogy ez jó e neki.

2023. márc. 29. 19:10
 1/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Azt szokták tanácsolni, hogy érdemes 80% körül tartani a töltöttséget, mert az sem tesz jót neki, ha túlzottan fel van töltve mindig.

Persze tudod, a kérdésed olyan, mintha azt kérdezné valaki, hogy árt-e az autómnak, ha egy héten kétszer tankolom tele?

Alapjában véve nem, de a gyakori tankolás magas futásteljesítményt sejtet, azaz, hogy sokat használja a kérdező az autóját. Ez pedig természetes kopással jár, hasonlóan a telefonéhoz.

2023. márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha napi 2x lemeríted, mert annyit használod, akkor hamar tönkre fog menni akárhogyan töltöd. 1 év alatt bele fogsz hajtani 600-700 ciklust az akkumulátorába.

De ha csak rá-rá töltesz az nem probléma.

2023. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az aksiknak van egy élettartama, amit töltési ciklusban szoktak mérni. Ez azt jelenti, hogy hányszor bírja ki az aksi azt, hogy teljes kapacitásról lemeríted (nem mélymerülésig nyilván). Kb. 500-800 töltési ciklus után az aksi az eredeti teljesítménye 80%-ára képes.


Ha te mondjuk este feltöltöd 50%-ról 100%-ra a telefonodat, reggel meg mondjuk megint 50%-ról 100%-ra, akkor ez csak egy töltési ciklusnak számít (50+50=100).

Ha viszont úgy érted, hogy lényegében mindkétszer nullától töltöd 100%-ig, akkor te 2 teljes ciklust is letolsz egy nap alatt, ami nem "árt" az aksinak vagy a telefonnak, de az aksi nyilván ettől jobban amortizálódik. Tehát hamarabb fog odáig eljutni, hogy már látványosan kevesebbet bír mint újkorában. De ezzel egyébként semmi rosszat nem teszel, a telefon van te érted és nem fordítva. Ha ennyit használod a telefonodat és ennyit merül, akkor ez van.


Egyébként valóban szoktak olyat is emlegetni, amit az egyik előző írt, hogy próbáld meg lehetőség szerint 30-40% fölött tartani az aksit és ne nagyon töltsed 80-85% fölé, de szerintem ezzel kár foglalkozni.

2023. márc. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha szarrá megy kicserélteted az akksit

én általába használom a telefont és nem a következő tulajnak akarok rá vigyázni

2023. márc. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!