Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Általában este töltöm a telóm...

Általában este töltöm a telóm kb 20-10%körül,majd reggel 100%-ig töltöm (mikor felkelek akkor egyböl veszem le) napközben nem nagyon szoktam tölteni szinte sose (fürdéskor szoktam néha tölteni) szerintetek ez ronthat az akku kapacitáson?

Figyelt kérdés
azért szoktam néha fürdés közben töltőre tenni,hogy bírja addig amíg nem fekszek le,magsafe-el töltöm a telóm (iphone 13)

2022. máj. 19. 20:06
1 2
 1/13 Pelenkásfiú ***** válasza:
15%
Igen, ez a legrosszabb, ha mindig 100%-ra töltöd és még utána is töltőn marad. Valamint 15-20% alá csak végszükségben szabadna meríteni.
2022. máj. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hogy oldjam meg,ha este akarom tölteni,de ne töltsön 100%-ig?
2022. máj. 19. 20:14
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy árt neki... Majd mindjárt jönnek a 30-80% búzák figyeld meg! :D

Sőt, iPhone esetében kell is hogy rajta maradjon töltőn, hogy meg tudja csinálni a kis dolgait a háttérben. Képek rendezése, arcok, tárgyak felismerése, biztonsági mentés összeállítása és feltöltése, stb. Ezt töltőre dugva, zárolt állapotban csinálja.

Töltsd úgy, ahogy jónak látod. Kapcsold be az optimalizált akkutüöltést és nem lesz semmi gond. Éjszaka csak 80%-ig fog töltődni éa mielőtt felkelsz akkor fogja feltölteni teljesen. (megtanulja mikor, hogyan töltöd) Beállítások -› Akkumulátor -› Akku állapota

2022. máj. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

kedves második válaszoló!

másfél hónapja használom,azóta mindig be van kapcsolva az optimalizált akkutöltés! remélem tényleg nem lesz probléma a szokásos töltésemmel

2022. máj. 19. 21:00
 5/13 Pelenkásfiú ***** válasza:
Nem tudtam, hogy már ilyen is van :)
2022. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem, mert a mai telefonokban van töltésszabályozó chip, ami megakadályozza hogy túltölsed a telefont. (fenthagyva a töltőn merül egy kicsit, majd bekapcsol a töltés, feltölt 100%-ra majd kikapcsol a töltés és merül újra egy kicsit, bekapcsol a töltés és ezt a ciklust ismétli amíg le nem veszed)



Persze ha vezetéknélkül töltöd az ront rajta mert akkor melegszik is a telefon és vele együtt az aksi is a hő meg nem tesz jót neki.

2022. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha vezetékkel töltöd, az akksi akkor is melegszik!!
2022. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
valahol azt írják,hogy a vezetéknélküli töltés jobban kíméli az akkut mint a vezeték,valahol fordítva,én pl azért töltöm vezeték nélkül,mert csak ráteszem a telefonom és már tölt,valamint 20wattos az adapterem ami gyorsan tölt,viszont a magsafe töltö 15wattal tölt (elvileg) ami ugye lassabban tölt,szóval kicsit később töltődik fel,ami este szerintem jobb,mintha gyorsan töltődne fel
2022. máj. 19. 22:49
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

ha mindent tudsz, minek kérdezel

iPhone aksi mindent kibir...

2022. máj. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod elkerülni az akku öregedését, mivel a használat is öregíti, nem csak a töltés.

Akkor legalább használd ahogy neked jó, nagy eltérés nincs.

Ha gyári hibája van az akkunak, úgyis kinyírja magát, ha meg jó, akkor majd visszatérünk erre a kérdésre később. Mondjuk 4 év múlva ugyanitt megfelel?

2022. máj. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!