Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miert eri meg a magyar boltokn...

Miert eri meg a magyar boltoknak megvenni a draga telefonokat mint pl. Galaxy S23 Ultra, iPhone 14 Pro Max? Olyan sokan veszik magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Erdekes.

2023. márc. 29. 19:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #7 is írja, az üzletek nem vásárolnak készletre, hanem berendelik a nagykerből, ha igény van rá.


Egyébként pedig igen, bármilyen meglepő, a magasabb kategóriájú készülékekből többet adnak el.

Az Apple közel 30%-kal (27.11%) vezeti a brandek listáját, szinte azonos eladásokat produkálva, mint a Samsung [link]


A konkrét típusoknál még durvább a helyzet, mivel az Apple értékesítés csak néhány típus között oszlik meg, míg a többiek, köztük a Samsung is, sokkal több típust árul. Ezt a listát az iPhone 13 egész 2022-es évben vezette: [link]


Az Androidos telefonok megoszlásáról csak egy 2022 februári statisztikát találtam ami értékben, és nem darabszámban mutatja az egyes típusokat. Mindenesetre így is érdekes, hogy az első 3 helyezett:

1. Samsung A52,

2. Samsung S22 Ultra

3. Samsung S21 FE

[link]

2023. márc. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%

Amíg diák voltam, eszembe nem jutott drága telefont venni, sőt annak örültem a legjobban, ha volt a családban valakinek egy lefingott, de még használható telefonja, amit megkaphattam ingyen.


Most 10 évvel később, jól fizető munkával már nem egy elképzelhetetlen kiadás számomra megvenni 2-3-4 évente egy felsőkategóriás telefont. 2 heti nettó bérem, kit érdekel? És nem csak nekem van ilyen munkám, nálam sokkal többet kereső emberből is több tízezernyi (vagy százezernyi) van az országban.

Persze ettől még tudom, hogy az ország döntő többségének óriási kiadás 300-400 ezer forint. Nem szabad a saját buborékodba bezárkózni, te se tedd. Ha az sok tízmilliós BMW meg Merci is gazdára talál az országban, meg a 80 milliós közepes méretű budapesti lakás, akkor majd pont egy "nyamvadt" okostelefont ne tudnának kifizetni elegen?

2023. márc. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
En 6 evente veszek telefont, ezert mindig a legujabbat veszem. Sokan megveszik, hidd el, ugyan ugy megveszik mint egy kocsit 20+ millioert, ez pedig csak egy telefon.
2023. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 NTBS ***** válasza:
Rengetegen hitelre vesznek mindent.
2023. ápr. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Nem tudom, en utallom amikor egy terméket évekre terveznek csak, de szerintem ujrahasznositjak ezeket es az jo
2023. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
mert a legtöbb magyarnak, ha kilóg a se**e a gatyából, akkor is megveszi a legdrágább telefont...
2023. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!