Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung A13, 5000mAh akku,...

Samsung A13, 5000mAh akku, egész éjszaka a PC-ről csak 5%-ot töltődött, miért?

Figyelt kérdés
Pedig 0,5A-el is fel kellene tudnia töltődnie nem?
2023. márc. 30. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Az 500mA nyilvan keves neki.
2023. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az USB 3-as szabványú(kék) port nagyobb áramerősséget képes leadni, az USB C(az a kicsi, lightning porthoz hasonló) pedig még többet. Ha a gyári töltőjével rendesen töltődik, akkor ez az oka, ahogy az első válaszoló is írta.
2023. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
aludt a laptop
2023. márc. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nem volt kikapcsolva, így az 500 mA nagy részét meg is ette valószínűleg.
2023. márc. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vagy kikapcsolták a PC-t és úgy van beállítva, hogy nem adott le semmit.

Egyébként sokkal többet kellett volna töltődnie, tapasztalat, ugyanis kímélő töltésként rendszeresen alkalmazom az 500 mA töltőáramot. Nem PC-ről, hanem megoldottam, hogy a telefon PC-portnak "hiszi" a dugasztápot, így csak 500 mA árammal terhel rá.

De ez vonatkozik a kék színű USB-3 portokra is, nekem arra is csak 500 mA-rel terhel, mivel nem tesz különbséget. Ha az adatvonalak rövidre vannak zárva, nagyobb árammal tölt, ha szabadon vannak, akkor csak 500 mA.

Mindamellett a mai telefonokban szokott lenni egy másik érzékelés is, ami az 5 V csökkenését figyeli és csak annyira terhel, hogy az 5 V ne csökkenjen bizonyos szint alá.

2023. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy rossz a kábel (pl. törött)? Nekem volt rossz kábelem, olyat is kiírt, hogy 36 óra a teljes feltöltésig, mert rossz volt a kábelem. Kívülről nem látszott rajta, de amikor bedugtam a telefonba, éreztem, hogy valami nem stimmel.
2023. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Előbbihez hozzátenném, nem csak tapasztalat kérdése, hiszen ha például 10 órának veszünk egy éjszakát, akkor 10 x 0,5 = 5 Ah.

Parasztosan ezt úgy mondják, hogy 5000 mAh, mert így nagyobbnak látszik a szám és a laikusok többet tudnak kínlódni, míg leírják, a gyártócégek meg hülyének néznek mindenkit.

Nyilván ebből valamennyi elszáll hő formájában, meg az sem mindegy, hogy a telefonban lévő töltésszabályzó disszipatív vagy kapcsolóüzemű. Manapság ebben a kategóriában az utóbbi, tehát az akku szintjére vetítve még több is jut bele, mint 5 Ah.

5V x 0,5A x 10h = 25Wh

25Wh / 3,8V = 6,6 Ah

De itt is le kell számítani némi veszteséget.

2023. márc. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Más telók arról a kikapcsolt gépről, meg a kérdéses teló is dugasztápról töltődik.

De én is kimélőként akartam az 500mAh ert de nem, extrém lassan töltődik.

2023. ápr. 1. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!