Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a mobiltöltőről leveszik a...

Ha a mobiltöltőről leveszik a mobilt, de a zsinór vége a konnektorban marad, az veszélyes?

Figyelt kérdés
Van, aki azt állítja, hogy nem. Aggódom, hogy valamelyik gyerek megfogja, vagy a másfél éves egy óvatlan pillanatban a szájába veszi. De mindig leintenek.

2023. ápr. 9. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Mitől lenne veszélyes? 5 voltos. Max a töltő fog tönkremenni a sok nyáltól.
2023. ápr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem veszélyes, de nem érdemes a konnektorba hagyni a mobiltöltőt, mivel ekkor is minimálisan áramot vesz fel tehát pörgeti a villanyórát szinte észrevétlenül.
2023. ápr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem veszélyes. Csak 5 volt, tehát nem fogsz áramütést kapni, nyugi.
2023. ápr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem magamat féltem, mert nem fogdosom a zsinór végét, hanem a húgom gyerekeit. 🙂


Köszönöm szépen a válaszokat.

2023. ápr. 9. 10:21
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
91%

Nem az a lényeg, hogy 5 V, hanem a hálózati elválasztó szigetelés minősége. Ha ott hiba keletkezik, a fázissal kerülhetnél kapcsolatba és akkor 5 V plusz vagy mínusz már nem számítana.

Tehát ilyen eszközöknél lényeges a kettős biztonsági szigetelés. A márkás típusokban lehet is bízni általában, kacatokban nem.

Lehet ugyanakkor zavarszűrő kapacitás is beépítve a primer-szekunder között, ami minimális, veszélytelen áramot átengedhet a hálózat irányából. Ez néha megnyilvánulhat kisebb kellemetlenségekben, ha valaki föld felé vezet a másik kezével vagy lábával.

Ha valaki a szájába veszi és föld felé is vezet bármi módon, az már probléma és ilyennel én sem szórakoznék, aki tisztában vagyok vele, hogy csak pár mm szigetelés választ el a régi ismerőstől, akivel párszor kezet fogtam és akkor is elég bunkó módon viselkedett.

Ahol gyerek van, ott meg kizárt dolog, ilyet kockáztatni. A világsajtóban is leírtak már érdekes eseteket ezzel kapcsolatban. Nem a bulvárban, hanem olyan forrásokban, amiket alaposabban lekövettem és hihetőnek bizonyult.

Az viszont régi tévhit, még a melegedő trafós dugasztápok korából, hogy értékelhető fogyasztása lenne.

Aki nekem nem hisz, gondoljon bele, hogy a hőtermelés jelentkezik a villanyszámlában. Mennyit fűt az a kis kacat terheletlenül? Na látod... Ráadásul, ami nem melegszik, azok az alkatrészek nem is használódnak gyakorlatilag, tehát nem nagyon fog emiatt hamarabb elpusztulni.

2023. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:
100%
Fölösleges benne hagyni. Növeli a kockázatot értelme pedig nincs annak ami miatt ezt a kockázatot bárkinek vállalnia kéne. Még akkor is ha ez rendkívül kicsi.
2023. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem húzod ki? Kiskölök mellett pláne?
2023. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
miért kellene bedugva hagyni ?
2023. ápr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kihúzom. Épp ezen a vita. Én rémeket látok, amikor bedugva, a gyerek meg négykézláb teper körülötte, mindent a szájába vesz.

Az ok a lustaság lehet, nem tudok másra gondolni.

A nagyobbiknál meg az lehet a veszély, ha valamilyen más eszközhöz tartozó dugasz elmozdul kicsúszik, ő meg a telefonzsinórból következtetve simán belenyúl valamivel.


A gyereknél nincs felnőtt logika, miszerint : miért nyúlna bele.

Azért, mert gyerek és kíváncsi. Olyan ötleteik támadnak olykor a kicsiknek, hogy kevés hozzá a felnőtt fantázia.


Köszönöm mindenkinek az együttgondolkodást, a válaszokat.

2023. ápr. 9. 21:12
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Jobb megelőzni a bajt.

Én még este se teszem töltőre a telóm. :)

2023. ápr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!