Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Repülő üzemmódban nem mérhető...

Repülő üzemmódban nem mérhető be egy telefon ugye?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 9. 23:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ha a korlatoltsagnak szobrot allitananak, te lehetnel a modell. Tipikus reakcioid a 'nem ertem, tehat baromsag', es az 'en meg nem lattam ilyet tehat nincs'.


Szoval, akkor probaljuk meg sorban:


- a mobil sima repulo uzemmodban NEM ad semmilyen jelet, es venni is csak a GPS/Glonass stb. navigacios rendszerek jeleit veszi. Ha te kezzel bekapcsolod a wifit, akkor wifin termeszetesen ad es vesz, de a mobilhalozatra akkor sem csatlakozik. Kiveve: ha veszhivast inditasz, mert akkor tokmindegy milyen GSM halozat elerheto, arra felmaszik.

- nincs ilyen hogy kikapcsolt allapotban egy elozetesen nem megbuheralt es kemszoftverekkel (pl. Pegasus...) nem megspekelt telefont csak ugy be lehet merni. Ha ez letezo dolog lenne, egyetlen bunozo sem tudna eltunni a hatosagok elol, marpedig de, el tudnak.

- az akkumulator kivehetetlensegenek tobb oka van: egyfelol csak igy tudjak biztositani a gyari vizallosagot, masfelol ezzel vesznek ra hogy vegyel uj keszuleket ha mar sz.rakodik az a parezer forintos akku, harmadreszt olcsobb igy gyartani.

- muholdon keresztuli telefonalas evtizedek ota letezik (az Iridium rendszer 1998 ota uzemel), muholdas internet szinten eleg regota van, nem tudom mi olyan meglepo abban hogy akar a repulon is elerheto es hogy van aki nem tud 12 orara eltunni az uzleti eletbol akkor se, ha epp Amszterdam es Chicago kozott van feluton, 10 kilometer magasan.

2023. ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

" Egy SIM nélküli telefon nincs regisztrálva hálózaton."

A működéséből fakadóan a cellával kommunikálnia kell akkor is. Az egy dolog, hogy nem lesz azonosítható előfizető, de a készülék igen, a geolokáció alapján a helyzete is. És ha már volt benne egyszer sim, még ha kivették is, az visszakereshető.

Hozzám került már úgy telefon, hogy nem volt benne sim, csak be volt kapcsolva, és hajnal 3-kor a rendőrség rám törte az ajtót és begyűjtöttek, mint egy zsák krumplit.

Rablás volt a gyanú egyébként, csak azért írom, hogy egy buszon hagyott mobilért nem idegeskednek ennyire.

Szóval ha akarják, összeszedik magukat és megkeresik a kiskaput amire Pistike nem gondol.

2023. ápr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

... ezért dobják el egy hívás után a mobilt, hogy ne találják meg őket (az embert),

aki meg hazaviszi az ilyen mobilt azt begyüjtik.

2023. ápr. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"A működéséből fakadóan a cellával kommunikálnia kell akkor is. Az egy dolog, hogy nem lesz azonosítható előfizető, de a készülék igen, a geolokáció alapján a helyzete is. És ha már volt benne egyszer sim, még ha kivették is, az visszakereshető."


Egy SIM nélküli telefon semmilyen hálózatra nem kapcsolódik ( tehát ott hever az asztalon, vészhívás nincsfolyamatban


"Hozzám került már úgy telefon, hogy nem volt benne sim, csak be volt kapcsolva, és hajnal 3-kor a rendőrség rám törte az ajtót és begyűjtöttek, mint egy zsák krumplit."


Nem hiszem, hogy ilyen történt volna, de ha gondolod írd le ide légyszives, hogy szerinted hogy találnak meg egy SIM nélküli telefont. ( Ami csak be van kapcsolva de semmihez se kapcsolódik, csak be van kapcsolva )


Hogy megkönnyítsem a helyzeted konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy az oprátor silent page üzenetét hogyan válaszol meg semmilyen hálózathoz nem kapcsolódó telefon. Bármelyik technológiát választhatod ( GSM, 3G, 4G, SA 5G) mindegyiket egész jól ismerem. Nyilván nem vagyok mindentudó ezért is kérdezem, hogy szerinted hogy történik mindez. Nem kötekedésből írom.

2023. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"Hogy megkönnyítsem a helyzeted konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy az oprátor silent page üzenetét hogyan válaszol meg semmilyen hálózathoz nem kapcsolódó telefon."

Én szeretném a te helyzeted megkönnyíteni azzal, hogy ez a rész nem az én művem volt, nekem csak nyugton kellett lennem addig amíg nem verték be az üveget az ajtóban. A kihallgatáson sem csevegtünk ezekről a szakmai részletekről, el voltak foglalva azzal, hogy én vagyok a rettenetesen rossz fiú, és raboló egy személyben, én meg azzal, hogy kitaláljam, mi a f@sz van.

2023. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
... de azóta talált mobilt nem szabad haza vinni.
2023. ápr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

"Én szeretném a te helyzeted megkönnyíteni azzal, hogy ez a rész nem az én művem volt, nekem csak nyugton kellett lennem addig amíg nem verték be az üveget az ajtóban."


Bocs, de ezt így nem hiszem el, ugye nem baj. Szóval innentől kezdve az egész hozzászólásod Andersen kategória.

2023. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

#21 és #24


Köszönöm, mert tényleg nagyon profi és hozzaerto vagy, ez látszik.


Igaz is, nagyon hosszu repülő utak is vannak és gondolom nem pár százezres fizetesbol élők ülnek rajta általában, ez is igaz 😄


Bocsánat ha értetlen voltam:)

2023. ápr. 11. 19:08
 29/30 anonim ***** válasza:

"Bocs, de ezt így nem hiszem el, ugye nem baj. Szóval innentől kezdve az egész hozzászólásod Andersen kategória."

Nem neked írtam, szóval semmit sem kell elhinned. Viszont annak tanulságos lehet, aki esetleg el tud kerülni egy olyan esetet mint az enyém.

Az eset pozitívuma volt, hogy kaptam igazolást a rendőrségen, amivel a munkahelyemen igazolhattam a távolmaradást, és a biztosító fizette az üveget.

2023. ápr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
#29 Lehet, hogy Google fiók alapján mérték be, ugyanis minden telon van egy olyan, hogy eszköz megkeresése és ez geolokácio alapján megy. Még akkor is, ha semmilyen hálózatra nincs feljeletkezve, elvileg a Google meg tudja határozni a helyzetét.
2023. máj. 21. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!