Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért váltottál Androidról...

Miért váltottál Androidról iPhonera, vagy miért váltottál iPhoneról Androidra? Kérlek írj néhány okot! Továbbá hogy később megbántad-e a váltást? Mik a tapasztalataid? Mi hiányzik a régi rendszerből?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 12. 09:44
A kérdező szavazást indított:
iPhonera váltottam.
Androidra váltottam.
24 szavazat
1 2
 1/20 anonim válasza:
65%
Nyugodt a kérdés de nyugodt válaszok nem lesznek csak sok-sok negatív értékelés. A magyar mentalitást ismerve.😂 Az eddigi vitatémák amikor is egymást nézhetik fogyatékosnak és magukat okosnak a bölcsek: intel vs amd, bmw vs mercedes, ios vs android. Szóljatok ha tudtok még.
2023. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Volt mindkettő nekem, szimplán közelebb áll hozzám az ios. Lehet amiatt, mert androidos telefonból mindig középkategóriásom volt, ami meg felhasználói élményben sehol nem volt egy akkori csúcs iphone-hoz. Most az s23 ultra és 14 pro között vaciláltam, végül az iphone lett. Utólag megbántam, de nem maga a telefon miatt, hanem mert egyszerűen nincs az a telefon, ami fél millió forintot megérne. Legalábbis nekem :)
2023. ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
43%

Az en tapasztalatom szerint

Kb 6 eve van iphoneom

Volt 7,8,11,11pro max ,12 pro max

Nekem az egesz belso rendszere jobban tetszik fejlettem mint az androide

Lehet esetleg mas telefonnak jobb a kameraja vagy a hangszoroja nem tudom..

De az iphone rendszere szerintem visz mindent

2023. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
10%
Soha nem volt androidos telefonom. Akkor hogyan szavazzak?
2023. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Felkészültem a negativitásra, de tényleg érdekelnek az őszinte vélemények, mégha nyers sárdobálás is lesz, benézek a sár alá. :D

Én most Pixel 3-ról váltottam Samsung S23 alapmodellre. Pontosabban még csak töltődik, délután hadrendbe áll.

Nagyon szerettem volna iPhone-t, mert imádom a MacBook Air M1-em. Viszont az iPhone-tól elriasztott néhány dolog. A teljesség igénye nélkül néhány:

- sötétebb környezetben durva lens flare jelenik meg a videofelvételen, ha pl egy autó emegy felkapcsolt fényszórókkal az utcán,

- kb 100 legutóbbi hívást tudom visszakeresni, hogy kivel mikor beszéltem. Androidon egy évet is visszanézek (nekem fontos, napi 50-60 hívást bonyolítok, sok értékesítővel egyeztetek),

- a "vissza gomb" több alkalmazásban is eltérő helyen jelenik meg és kereshetem merre van.

- nem lehet kiterjesztett képernyőképet készíteni, Androidon igen, erre is többször van szükségem,

- nem annyira fejlett vágólap,

- összességében gyengébb hardver ugyanazon az áron (bluetooth verzió, kijelző frissítés, előlapi kamera...)

- stb...stb.


Ezzel szemben imádnám:

- szoros kapcsolat a MacBookommal,

- nagggyon gördülékeny rendszer,

- AirDrop,

- stb...


Úgy látom az USA-ban szinte elengedhetetlen az iPhone, mert kell a FaceTime például, de sokan nyitnak az Android felé. Az EU-ban kezdenek ráérezni az Apple élményre és arrafelé kezdenek orientálódni, de itthon többre mész egy Androidos eszközzel. Például én már rég NFC-vel fizettem az Androiddal mert volt Simple appom, míg az Apple payt elkezdték bevezetni az USA-ban.

Nagyon kíváncsi vagyok a felhasználói tapasztalatokra.

2023. ápr. 12. 10:16
 6/20 Morzsi007 ***** válasza:
41%

1., 2. Válasszal is teljesen egyetértek.

Attól függ, hogy nézzük, mennyit ér egy telefon. Nyilván ennyiből nem tudsz összerakni magadtól egy mobilt otthon, ha az alkatrészek árát nézzük, az egy töredéke egy telefonnak, persze térjünk rá a szoftveres részre. Fejlesztések, rengeteg munka és idő, stb. Ha ezeket figyelembe vesszük, nem drága, ha onnan közelítjük meg, hogy vannak olcsóbb mobilok, bár nem hozzák ezt a szintet, de használhatóak azok is, akkor viszont sokba kerülnek. Azt szokták mondani, hogy egy termék annyit ér, amennyit adnak érte, és hiába rohadt magas az áruk a csúcsmobiloknak, viszik, mint a cukrot, akár droid, akár iphone.

A drága autót is megveszik, pedig csak az oviba viszik a gyerekeket legtöbbször.

2023. ápr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Szerencsére abban a helyzetben vagyok, hogy az ára most nem kérdés. Nem engedhetem meg magamnak, hogy havonta új telefont vegyek, de mondjuk 2 évente lecserélem. Így most az ár nem szempont a kérdésemben.
2023. ápr. 12. 10:22
 8/20 Morzsi007 ***** válasza:
0%

Kérdező, nem tudom milyen iphone-t használtál és meddig, de nem mindenbe értek egyet veled. Kicsit hiányosságot érzek a szövegedben iphone használat terén.

Európában már ráéreztek az Apple élményre és arrafelé is orientálódnak, szerintem már jó pár éve, csak nézz körül akár itthon, mennyi embernek van almás telefonja. Én az első között voltam, mikor megjelent Magyarországon 2008-ban a T-mobilnál és vettem egyet. Régóta ismerem és használom.

Te, mint Macbook használó, tudhatnád, hogy az iphone jobban kihasználja az erőforrásokat, mint minden más, de nem csak ez számít.

Egyébként nem értem a kérdésed, mármint azt, hogy miért vagy kiváncsi mások véleményére, mikor most vettél egy új droid modellt? Kissé bizonytalanságot érzek vagy megerősítést vársz, hogy jobban jártál ezzel, mint egy iphone-nal? Olyan eszköz nincs, ami mindenben megfelel egy embernek, mindig vannak gyenge pontok, ezt mérlegelni kell.

2023. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
46%
Oké mivel jó a társaság én is kifejtem a véleményemet. Kezdetben androidos telefonom volt és felidegesített, hogy az alkalmazások folyton leálltak, kilépkedett csak úgy az alkalmazásokból, clean cleanert kellett hozzá használnom meg ilyenek. Tehát túl sok figyelmet igényelt. Mióta iphonom van csak kigondolok valamit és megvalósul hiba nélkül. Mivel az az elvem, hogy aki A-t mondd mondjon B-t is azt is elmondom, hogy iPhone 12 pro maxom van és minden jó vele kivéve egy dolgot. Ez az akksi idő kevés… és hamar lement az akku állapota 88%-ra. Mondjuk elég sokat lógok a telefonon. Ezen van a bankkártyám is, a bérletem, ezen olvasok és csak gyorstöltőt használok. Az akksi gyengesége viszont nem elég ok, hogy váltsak androidra. A számítógépem is mac úgyhogy fel-le tölteni is egy pillanat mindent innen oda - onnan ide.
2023. ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Kicsi telefont akartam. Android csak nagy van.
2023. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!