Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 13 Minit vagy Xiaomi...

IPhone 13 Minit vagy Xiaomi Mi 12T-t vegyek?

Figyelt kérdés
Ti melyiket választanátok?
2023. ápr. 13. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Egyiket sem.
2023. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Jaaj csak Androidot ne! A 13 mini egy tökéletes választás! :)
2023. ápr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Miért? Nekem volt androidos telefonom (huawei p30) és volt már iphoneom is.
2023. ápr. 13. 13:07
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Hááát attól függ mire kell.

A Xiaomi egy centivel se rosszabb, mint egy iPhone, sőt. Ez az egész iPhone ozás manapság a jampizásról szól, meg mindenkinek az van.

Régen (2013-15) még volt különbség egy Andro és iPhone között.

Ma már semmi különbség nincs.

Pl. Officeos dolgozáshoz sokkal jobb az Andro.

A Xiaomi 12 pedig sztem tudásban veri az iPhone-t.

2023. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

A negyedik válaszolónak teljesen igaza van! Az iPhone egy divatkészülék, az emberek többsége csak azért veszi meg, mert presztízs kérdés, hogy van-e iPhone-od, vagy nem... Ha te is ilyen közegben mozogsz, és befolyásol mások véleménye rólad, akkor vedd azt.

Ha viszont a minőségre mész, akkor mindenképp Xiaomi vagy Realme telefonok között érdemes körülnézned! Fele annyiért, amennyibe az iPhone 13 kerül, már kapsz olyat, aminek sokkal jobb a kamerája, nagyobb a processzorja, és az akkumulátora is tovább bírja!

Egy példa:

A Xiaomi Redmi Note 12 Pro 154 ezer forint, még az iPhone 13 mini olyan 280 ezer körül van.

A Xiaomi processzora 6GB, az iPhone-é 4GB.

A Xiaomi főkamerái 50MP + 8MP+ 2MP, még az iPhoné 12MP + 12 MP...

Az androidos telefonokba általában 5000mAh-es akkumulátor kerül ebben az árkategóriában, még ha jól tudom, az iPhoné a 4000-et sem éri el.


Ami az iPhone mellett szól, hogy talán jobb a hangzása, meg állításuk szerint por-, víz-, és karcálló, de erre nem nagyon alapoznék. Illetve van rajta arcfelismerő, de az már a 200 ezres androidokon is megtalálható.

2023. ápr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon beleverték nálunk a fiatal generációba, hogy mindegy mi, de ami a drága, az a jó. Egy nagy szart. Én akkor iPhoneoztam, amikor még olcsó volt és szarok voltak az andro-s készülékek.

2016-18-tól az andros készülékek sokat robbantak felfelé minőségben, az iPhone ára meg 10x drágább lett. Ennyi.

Aki meg saját hangszóróján akar jó minőségű zenét hallgatni, hat tudom sajnálni

2023. ápr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"2016-18-tól az andros készülékek sokat robbantak felfelé minőségben, az iPhone ára meg 10x drágább lett. Ennyi."


Vicces, hogy mindenki ezer éves féligazságokat puffogtat.

- Nem, nem rosszak az androidos telefonok, senki sem írt ilyet. Évekkel ezelőtt sem voltak rosszak. Nyilván a belépő szintű, 100 ezer alatti telefonoknál kifejezetten nagy rakás sz..rokba is bele lehet futni, de ebben az árkategóriában használt iPhone is alig van, szóval érthető.

- Nem, kifejezetten nem olyan drágák az iPhone készülékek, mint ahogy azt itt szereti mindenki hangoztat. Belépő Samsung S szériás telefon jócskán 400 ezer fölötti nyitóárral? Xiaomi 13, szintén 400 körüli nyitóárral? Akkor miért lenne 10x drágább az iPhone, csak azért mert pár tízezerrel többe kerül mint ezek? Én 1 éve kifejezetten azért vettem hivatalos kereskedőtől iPhone 13-mat, mert OLCSÓBB VOLT, mint az S22-es Samsung.


Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak:

Az iPhone 13 Mini erősebb telefon, mint Mi 12T, de nem is egymás ellenfelei voltak, nem is egy sávba árazták őket. Sőt, igazából a Mini egy kifejezetten réget telefon: jó fényképezős, videós képességek, szép kijelző, erős hardver, de gyenge üzemidő, cserébe nagyon kicsike a telefon, lényegében nincs is házon kívüli konkurenciája. Ha szándékosan kicsike telefont keresel, akkor ez a jó választás.

Ha viszont jobb üzemidő kell és sokat tapicskolod a kijelzőt vagy nagy tenyered és ujjaid vannak és szereted a nagy kijelzős telefonokat, akkor inkább a 12T lesz a nyerő.

2023. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

7 nek.

Tudod mennyibe került az első iPhone 2008-ban telekom nál ?

Na figyelj !!!

1000 azaz egyezer magyar Forintba. És nem volt kétéves részletfizetés utána. Pont aznap estem le reggel a Malév NewYork-i járatáról, amikor 00:00 -ától kezdze itthon árulni a Telekom. Még kintről felhívtam az akkori Europarkban tkomos kapcsolatomat, hogy reggel megyek érte.

Nem tudtam hogy mennyi lesz, de Chicagoban 200 USD lett volna, akkor.

Szóval ennyi, akkor egy csoda volt az iPhone.

De mondjuk miért a Sams S akármihez (400e Ft) hadonlítod az iPhone minit ?

Nem egy kategória.

Az az iPhone amelyik egyenrangú a Sams S - el, az 500-700 e Ft.

2023. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"De mondjuk miért a Sams S akármihez (400e Ft) hadonlítod az iPhone minit ?"


Nem azt hasonlítottam hozzá, hanem az aktuális iPhone-t, ami most a 14. Azzal van egy méret és hardver kategóriában.


"Az az iPhone amelyik egyenrangú a Sams S - el, az 500-700 e Ft."


Őőőő, nem?

Az S23, 128 gigás verzió a hivatalos storeban 409 990 Ft, az iPhone 14 pedig szintén 128 gigás háttértárral 449 990 Ft. Igen, drágább 40 ezer forinttal, ez ebben a kategóriában bakkfitty.

Még a Xiaomi 13 is 389 990 Ft, annyi legyen a javára írva, hogy ez 256-os háttértárral van, de cserébe gyengébb szoftveres körítéssel és egyéb apró spórolásokkal (pl. csak Gorilla Glass 5-öt kapott).

Arról kéne inkább beszélni, hogy az S22 nyitóára 330 körül volt, az iPhone 13-é pedig 320 körül. Minden telefon rohadtul megdrágult. Egyáltalán nem kimagasló már az Apple árazása. Ráadásul még egy kicsit szerencsétlenül is sikerült a magyar árak megállapítása, ugyanis 2022 szeptemberében, amikor kijött az új széria és felül lettek vizsgálva a magyar árak, akkor épp a dollár is nagyon erős volt az euróval szemben és a forint is nagyon gyenge volt a dollárhoz és az euróhoz képest is. Ha mai árfolyamokkal számolnák újra a nyitóárat (amit sose szoktak megtenni), akkor ez a kb 450-es ár inkább 360-80 körül lenne...

A

2023. ápr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor melyik?
2023. ápr. 13. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!