Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi mi 11 VS iPhone 12?

Xiaomi mi 11 VS iPhone 12?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Új telefon vásárlás előtt állok, és eközött a két típus között gondolkodom. Már több videót,blogot,cikket is áttanulmányoztam de egyszerűen nem tudok dönteni. Azok alapján specifikáció téren úgy gondolom hogy a Xiaomi jobb választás lenne, de ne felejtsük el az iOS nyújtotta lehetőségeket sem.


Arra lennék kíváncsi hogy ti melyik telefont választanátok/melyik érné meg szerintetek jobban, illetve miért?


A telefont játék, fotózás, tanulás, hétköznapi dolgokra szeretném használni, úgyhogy teljesen kilenne használva minden területen.

Félreértés ne essék naponta dolgozom, játszom, és tanulok laptopról is szóval nem arról van szó hogy ,,laptop helyett akarom" :D


(Az lenne a kérésem hogy ne elfogultan válasszatok. Pl: ,,eddig is iPhoneom volt az a legjobb" típusú választ légyszives hanyagoljátok.)


Egyenesen és kendőzetlenül megfogalmazott érveket/tanácsokat/véleményeket esetleg tapasztalatokat szeretnék.


Válaszokat előre is köszönöm!

Pacsi!



2021. ápr. 16. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
iphone 12. MINDEN tekintetben SOKKAL jobb! de ird le hogy mire vagy kivancsi es probalok valaszolni
2021. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha csak a kettő közül valaszthatnék, akkor egyértelműen Xiaomi Mi 11, bár ennyit nem adnék ki amúgy telefonért. Szimplán a rendszer miatt, mert nem preferálom az iOS-t.
2021. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha ténylegesen a megérés a lényeg, akkor Xiaomi. Azis túl van árazva, de nem annyira vészes, mint az Iphone. Specifikációk terén hozza azt, amit az Iphone vagy Samsung. Persze, nem fogsz annyi ideig frissítéseket kapni, mint az Iphone, viszont az Android rendszer miatt nem leszel annyira megkötve.
2021. ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Mivel én sem szeretem az IPhone-okat, így én is a Xiaomira szavazok.

2021. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1-es kommentelő

Köszönöm a válaszod de nem értem pontosan mire gondolsz a ,,MINDEN tekintetben SOKKAL jobb" alatt. :D


Ki tudnád fejteni?



A többieknek is ezer hála!


Bevallom eddig csak Androidom volt így ahhoz jobban húzok de az iPhonetól sem szeretnék elzárkózni, bár használtam már iPhone 11-et is (családban van egy), nem voltam annyira elragadtatva és idegen is volt az egész (igen tudom idő kell mire ,,átáll" valaki :D).


Egy kicsit az is ,, fusztrál" hogy egy éppen ,, feltörekvő" márka ami amúgy annyira nincs elismerve mint egy iPhone hasonló árban mozog a piacon.


Így ezeket összegezve döntésképtelen voltam/vagyok.

2021. ápr. 16. 20:33
 6/11 anonim válasza:
100%

Teljesen egyetértek a ma 18:53 válaszadóval.

Mindenképp Android!

Nem vagyok képben a mostani telefonokkal, és nem is akarlak lebeszélni, de ~270 ezerért elvárnám a minimum IP68 vízállóságot a csúcs GPU, RAM, CPU mellett. Szerintem nézz körül jobban.


Nekem kb. másfél éve van egy Xiaomi Mi 9T-m (annó 99 ezerért vettem), nem tervezem mostanában lecserélni, még mindig meg vagyok vele elégedve. Leszámítva a felesleges gyári appokat, amiket kis ügyeskedéssel le lehet tiltani.

Tesómnak volt egyszer egy Samsung Note 10 plus telója, gyönyörű szép telefon, kiemelkedő hardverrel(a Note 20 csúnyább)! Ha egyszer váltani fogok, majd mindenképp azt fogok venni.

Olvasgass a mobilaréna.hu-n, nézz Tech2 videókat YouTube-on, vagy ott van az árukereső.hu-n a mobil specifikáció összehasonlítás. Ha csak a kettő közül lehet választani, akkor Mi 11.


DE én nem ragadnék le a Mi 11-nél!

Mint említettem, negyedmillió forintért elvárnám a csúcs hardver mellé a vízállóságot.

Én a helyedben ha tehetném szétnéznék még a Samsung, Xiaomi, vagy OnePlus mobilok között.

Szép napot!:)

2021. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas véleményedet sokat segítettél! :D
2021. ápr. 16. 21:59
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Próbáld ki őket, én az iPhone-t venném, mert igénylem az 5 évig frissített szoftvert és én jobban is kedvelem az iOS-t, de ez csak személyes vélemény. Egyébként sok különbség nem lesz a két telefon között. Nagyjából egy kategóriában vannak.

A másik pedig próbálok minél kevesebb kínai márkát használni, ez csak egy elvem (vagy mániám, mindenki döntse el).

2021. ápr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Esetleg ha valaki tud hasonló specifikációjú vagy talán jobb készüléket amit ajánlana akkor azt is szívesen meghallgatom. :D

2021. ápr. 17. 00:54
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

kb 100k árkülönbség van a kettő között.


Xiaomi nem feltörekvő márka, hanem kb már sok más márkát letaszított jóformán, de nyugati világban még nem akkora vetélytársa az applenek, samunak.

Ha a xiaomit választod: frissítések kérdésesek bizonyos idő után(1 év), és eladni hatalmas nyűg lesz majd, és jóformán fillérekért tudod, ha ez szempont.


Apple termékeknek mindig lesz piaca, látom hardverparon, airpodsok, telefontokok, mindent eltudsz adni, ha úgy van, évek múltával is. Főleg egy telefont.

2021. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!