Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri megvenni egyszer egy...

Megéri megvenni egyszer egy drágább telefont és tovább használni vagy egy olcsóbbat kevesebb ideig?

Figyelt kérdés

2023. máj. 2. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag? Összetett kérdés. Én 4 éve vettem 215 ezer forintért az enyémet. Tökéletesen használható, frissített és kb. most is érne 70 ezer forintot.

Hogy mi lett volna, ha ehelyett annak idején 100 ezer forintért veszek telefont? Fogalmam sincs, de az biztos, hogy ma már rég nem lenne támogatott, az én használatom mellett (napi 7-8 óra képernyőidő) pedig kb. használhatatlan lenne, piaci értéke pedig konstans nulla körül alakulna.

Ergo félidőben vennem kellett volna egy másikat az aktuális kategóriából. Nekem jobban megérte így, mert

1. Nem kellett foglalkozni ezzel a kérdéssel az elmúlt 4 évben

2. A felhasználói élmény valószínűleg jobb volt összességében

3. Hosszabb távra előre kifizettem X összeget, amikor ez rendelkezésre állt. Könnyen lehet, hogy az olcsóbb készülék csereérettségére vakartam volna a fejem, hogy na most miből veszek bármit is. Most is így vagyok ezzel, lassan keresnem kell az utódot, viszont addig is van egy tökéletesen használható telefonom, ami végső soron 50-60 ezer forinttal csökkenti majd a kiadás összegét.

2023. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyártóval vívott harcban mindig a kisember veszít. Ha egy gyártó be akar szedni X forintot, akkor azt beszedi, oda fogod neki adni. Vagy több kis részletben, vagy egy nagyobban.

A matek kegyetlen...

1 x 500.000 Ft = 500.000 Ft

5 x 100.000 Ft = 500.000 Ft

🤷‍♂️

2023. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudok lenni faceID nélkül, hisz ha használom a mobilt, akkor ugye eleve a kezem használom, az 5G nélkül, mert még nem elterjedt és az én használatomhoz nem is szükséges, játszani nem játszom a telón, tetrishez sem kell 16gb ram, meg amúgy az NFC-t sem komálom (mert ugye erre kifejezetten a bankkártya való) - mi is maradt ezekért a tök felesleges parasztbakításokért? -300 ezerrel kevesebb arcetli...


Kell az 500ezres telefon egy atlagusernek?-aligha.


Megveszem- egyszer....majd ha alapdolog lesz, ami hozzádvágnak.

2023. máj. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
legjobb, ha veszel egy közepes telefont, 150e körül, és jó sokáig használod.
2023. máj. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem olyan egyszerű, hogy a drágább tovább bírja, konkrét felhasználást, modelleket kell nézni. Talán egy high-end modell tovább támogatott, de lehet, hogy egy mondjuk 5 éves olcsó telefon is tökéletesen használható még.
2023. máj. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2: Viszont nem mindegy, hogy közben 5x van friss telefonod, illetve a végén alig néhány hónapos készüléked, vagy egy 5 éves zsebkarcos van. Szóval ilyen szempontból mégis megéri többször cserélni kevesebbért.
2023. máj. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A drágább telefon mondjuk az Apple 5 évig ad iOS frissítést.


Az androidnál nem tudom MOST hogy van és csak 1-2 évig kaptam.

2023. máj. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 NTBS ***** válasza:
96%
Mindenki olyan telefont vegyen amire pénze van.
2023. máj. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Húúú... jó kérdés. Szerintem igen
2023. máj. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

neked kell tudnod ,nekem volt 30000 ft lenovo okostelefonom ami 4 ėvig használtam frisitėst nagyon nem kapott,volt motorola one vision super volt de tulsokszor eset le földre ės nem birta. most nokia x10 telefonom van ez is jó egyik telefonom sem került 250 euronál többe .

nekem megfelelnek .

2023. máj. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!