Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Új vagyok az iphone témában....

Új vagyok az iphone témában. Ez most hogy mükődik?

Figyelt kérdés

Többen írták hogy az iphone egyik hátránya hogy nehéz az adatátvitel. Ezt valaki ki tudná nekem jobban fejteni, hogy miért? Vagy hogy működik?


Az iphone telefonokhoz bluetoothos füleseket, bármilyen lehet hozzá csatlakoztatni vagy csak az airpodot meg ilyeneket? Pl hozzá lehet csatlakoztatni egy samsung vagy huawei fülest?


Az aksi kapacitása, az mennyire rossz? Hidegben tényleg olyan gyorsan merül? Vagy úgy ámblokk gyorsan merül nagyon?


Egész életemben csak androidos telefonom volt, huawei meg samsung. De mivel most ballagok, lehet hogy szeretnék egy iphonet, a szüleim szerint is hogy eljött az az idő hogy megérdemlem.

Mindenképpen egy iphone 12 pro max, vagy iphone 13 pro maxban gondolkodtam. Szerintetek melyik éri meg a kettő közül? Vagy mi lenne a tanácsotok hozzám, mint leendő ios tulajdonos? Mi az amit mindenképpen kellenne tudjak, mielőtt belekezdek ebbe az egészbe. Mert nem szeretném megbánni hogy a szüleimtől kikönyörögtem a drága telefont, közbe meg visszasírnám a régi kis samsungom. Most jelenleg egy A13 van nekem, ami azért eléggé olcsó kategóriába tartozik az iphonehoz képest.


Ezért szeretném ha mondtátok pluszba nekem pár általános tényt, tudnivalót az iphone telefonokról! Meg a telefon mérete sem mindegy nekem. Mert nem szeretnék olyan hatalmas telefont.


Előre is köszönöm annak aki normálisan tud nekem majd válaszolni, nem pedig bunkón van szemrehányóan. :D



2023. máj. 19. 18:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
43%
8. Az A13 egy alsókategóriás telefon, a Samsung legolcsóbb készüléke. Az Apple csak a felső és a csúcskategóriában gyárt szóval azoknak a telefonoknak egyszerűen jobbnak kell lenniük és jobbak is ténylegesen. Ezzel most nem a Samsungot szeretném fikázni (mert hogy felső kategóriában ugyan olyan jó telefonokat gyárt mint az Apple) hanem csak arra akarok rávilágítani hogy egy alsó árkategóriás telefont nem lehet egy felső árkategóriás telefonhoz viszonyítani és ez minden márkára igaz.
2023. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
csak vicceltem
2023. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
62%

"nehéz az adatátvitel"

Sokak bele vannak ragadva, hogy csak bluetooth-al akarnak két telefon között bármit átküldeni. Való igaz ez az iPhoneokon soha nem volt megtehető. Nekem 2009 óta csak iPhoneom van, de azóta egyszer sem okozott ez gondot. Főleg manapság nem lehet ez probléma, mert 1000 másik lehetőség van. Van sokfajta üzenetküldő alkalmazás - messenger és a többiek - van rengeteg felhő alapú tárhely - google drive, icloud, stb - át lehet küldeni emailen is bármit, meg még van többféle megoldás is. iPhoneok között pedig ott az Airdrop.


Bármilyen bluetooth fülest csatlakoztathatsz hozzá.


"Az aksi kapacitása, az mennyire rossz?"

Attól függ. A régi iPhoneok tényleg elég rosszak voltak, de a maiakban sokat javítottak már az akksiidőn. Számok tekintetében (mAh) elmaradnak némelyik androidos telefontól, de képernyőidőben jók, mert sokkal jobban kezelik az akkumulátorokat. Különösen az iPhone 13 Pro Max. Nekem az van. Tegnap este (21:15-kor vettem le) töltöttem fel 90%-ig és még mindig 43%-on van. Pedig egész nap nyomkodtam. Persze az akkuigényes alkalmazások ezt is lemerítik hamar. De melyiket nem? :D


"Hidegben tényleg olyan gyorsan merül?"

Hidegben minden akkumulátor letérdel iPhonetól, androidtól, dróntól, kamerától, ... függetlenül. Ha 0 fok alá csökken az akku hőmérséklete akkor dreasztikusan csökken a kivehető kapacitás is. Ezen nem lehet semmi mással segíteni mint a melegen tartással. Nem a farzsebedbe teszed, hanem a belső zsebedbe. Ez minden más akkumulátoros eszközödre is vonatkozik! Védd az akkumulátorokat a kihüléstől, pláne a megfagyástól!

Nézd meg az elektromos autókat, azoknak is drasztikusan csökken a hatótávja télen - és nem, nem attól hogy fűteni kell az utasteret. Sőt, a komolyabb autókban még az akksit is fűtik. Az iPhoneoknál az előírt működési hőmérsékle 0-35 fok. Ennél hidegebben nem is illik használni.


"Mi az amit mindenképpen kellenne tudjak, mielőtt belekezdek ebbe az egészbe."

Sokan fújolják az iPhonet, mert nem tudják kezelni, mert nincs türelmük hozzá. Ha megszoktad az androidot, akkor először nehéz lesz az átállás, mert minden máshol és máshogy van. De ha nyitottan állsz az új rendszerhez és nem görcsölsz be azon hogy "de az androidon így vagy úgy volt, itt miért nem úgy van?", akkor menni fog. Minden megoldható iPhoneonon is ami androidon. Minden fősodratú app is megvan iPhonera ami androidra is.


Ha van még kérdés, tedd fel nyugodtan! Igyekszünk válaszolni.

Van itt egy troll gyerek aki nem bír magával, állandóan baromságokat válaszol, meg ostoba kérdéseket ír ki... őt ignoráld. És én kérek elnézést az illetlen beszólásai miatt. Nézzük el neki... sérülsz szegény.

2023. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

"Vagy úgy ámblokk gyorsan merül nagyon?

Előre is köszönöm annak aki normálisan tud nekem majd válaszolni, nem pedig bunkón van szemrehányóan. :D"


Egyszerűen csak nem kell használni olyan szavakat, amit nem ismersz és le sem tudod írni.

"En bloc" (francia).

2023. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
21%
Az iPhone 13 Pro Max akksiidőben (is) lenyomja az S22-t...
2023. máj. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
akkor is all 1. es 2. pont
2023. máj. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
én egyik sem vagyok... úgyhogy nem áll! Ne általánosít!
2023. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Nem privát felület, nyilvánosan írtál butaságot, nyilvánosan vállalod a következményeket, ez ilyen dolog.

Még így is normálisan reagáltam szerintem, itt te sértetted meg az én nyelvérzékem. Hidd el, valakinek ez pont olyan irritáló, mintha arcába fújnák a dohányfüstöt.

Inkább te ne válaszoltál volna, okosabbnak tűntél volna...

Tudtad? Egyszer találkoztam olyan fórumozóval, aki megköszönte a tájékoztatást. Magam is csodálkoztam, hogy mik vannak.

2023. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nekem sokkal jobban tetszik az iOS, de megsem veszek iPhone-t.

Fokent azert mert sokan ilyeneket mondanak, es nem akarom hogy masok ezt mondjak rolam, hogy "azert vettem iPhone-t mert síkhülye vagyok az informatikához"

vagy "magamutogató Apple logó fan" vagyok, semelyik nem igaz. Szoval hiaba tetszik az iOS, sajnos nem fogok venni.

Ez olyan mint a BMW. Hiaba tetszik, nem fogok venni, (pedig jo kis project auto lenne belole) mert az emberek szidjak a BMW-t vezeto embereket.

2023. máj. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%
#15 a legszebb az volt amikor kiderült, hogy a Google-nél többen használnak iPhone-t mint androidot. Biztosan ott is mindenki síkhülye az informatikához, meg apple fanok. Aha.
2023. máj. 20. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!