Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik típusú telefon(ok)...

Melyik típusú telefon(ok) veszi(k) fel automatikusan az összes saját telefonbeszélgetésemet? Vagy, akár csak esetenként, milyen legális és biztonságos programmal oldható ez meg?

Figyelt kérdés

A nyomógombos mobilok korszakában nekem mindig Sony Ericsson telefonjaim voltak, amelyeknek az általam használt szinte mindegyik típusában gombnyomásra indult a beszélgetés közbeni hangfelvétel.

Aztán egy ideig, ha jól tudom, egyáltalán nem volt erre lehetőség.

Onnan jutott ez most eszembe, hogy a minap egy jogvitás üggyel összefüggésben, valaki azt mondta a tv-ben, hogy az ő okostelefonja minden hívást automatikusan rögzít. ?



#mobiltelefon #okostelefon #hangfelvétel #telefonbeszélgetés felvétele
2023. máj. 30. 19:22
1 2
 1/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Van egy 4,5 collos készülékem, Android 5.1, nagyon jó kis telefon. Simán mennek rajta a Cube ACR és hasonló rögzítők.

Van "gyári rögzítője" is, csak azt külön meg kell nyomni, ahol a kihangosítást is lehet aktiválni, van egy ikon.

De ilyen Cube ACR automatikusan rögzít mindent, semmit nem kell csinálni.

Vannak persze jogi korlátok, de én nem élek vissza a felvételekkel, viszont egyéb okból (munka), nagyon praktikus, úgyhogy vállalok minden következményt. Ami nincs.

Van egy 6,5 colos tepsim is, de azt inkább másra használom.

2023. máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem a régebbi pocophone F1 tudja , semmit se kellett feltenni siman rögzít mindent
2023. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Legálisan már sehogy.. android 9től ez tíltva van a programok nem férnek hozzá a mikrofonhoz
2023. máj. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam. Épp azért kérdeztem rá, mert az általam említett nagyon konfliktusos ügyben a tv-nek nyilatkozó hölgy olyan magától értetődő természetességgel említette, hogy az ő készüléke automatikusan felveszi a telefonbeszélgetéseit, hogy arra gondoltam, talán lemaradtam valamiről. Azért sem értem, mert az ügy nyilvános taglalásakor szóba sem került, hogy a felvétel illegális, pedig ez nagyonis érdekében állhatott volna a másik félnek.
2023. máj. 30. 21:59
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem Android 10 van most néztem meg.
2023. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1. Samsungon elő lehet csalogatni, bizonyos országok SIM kártyáival. Olvass utána. Én most S20 Ultrát használom így.


2. Ahogy Szervízmernök mondta. Újjabb Androidonlkon semmilyen app nem segít. A kernel korlátoz, nem az app a béna.


2/A: Kivéve ha rootolod a telefont, de ez mostanában kevéssbé jarható út.


Alternatív lehetőség:

Vegyél olyab Bluetooth vagy vezetéskes headsetet ami rögzít SD kártyára. Van ilyen, itthon is. Ebay/Alin olcsóbban.


És ami fontos, csak most szólok:

A másik fél beszélgetese az Infotv. 3. § 2. pontja alapján személyes adat. Ha pedig azt a beleegyezése nélkül rögzíted, akkor személyes adattal élsz vissza, ami viszont büncselekmemy lehet bizonyos esetben a Btk. 219.§ alapján. Szóval csak átgondoltan!



Ha valakinek a beleegyezése nélkül rögzíted a beszélgetéset azt úgy hívja a

2023. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A jogi része, bár egyáltalán nem értek egyet vele, de számomra sem újság. Viszont épp azért nem értem, hogy akkor miként játszhatják be napokig a tv-ben a beszélgetésről készült hangfelvételt, anélkül, hogy szóba került volna annak jogellenessége. És hát arra sincs továbbra sem magyarázat, hogy a nem éppen egy telefongurunak látszó hölgy, miként említhette a telefonja gyári alapfunkciójaként a beszélgetés közbeni hangfelvételt, ... de legalábbis nagyon arra utaló természetességgel hozta szóba.
2023. máj. 30. 22:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet regebbi model, es pl Huaweieken gyarilag volt telepitve
2023. máj. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Alex Fly ***** válasza:

A Huawei esetén el~rhető a kínai piacos készülékek call recordere... Ott nincs GDPR, ami korlátozná a felvételt. Egyszerűen lecser~led a gyárilag előre telepítettet és kész -Android verziótól függetlenül...

(Mate 10 Pro, Android 10)

2023. jún. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9#:

Na itt most én kérdeznék.


A Huaweinek az EU-piacra szánt készülékeinél is adott a lehetőség? (Mert arra gondolok hogy amit HIVATALOSAN importálnak ez EU-ba, annak minden fajta EU-s szabállyzónak meg kell felelni)


Vagy ez csak kimondottan a külföldről rendelt, kimondottan kínai piacra szánt Hiawei változatoknál van így?

2023. jún. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!