Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jó választás az iPhone SE 2022?

Jó választás az iPhone SE 2022?

Figyelt kérdés
Most hogy nincs már frissítés az iPhone 6-osra, lassan itt az ideje új telefonra váltani. Igazából az iPhone 13 mini-t néztem ki, csak k.rvára drágállom. Ahogy nézegettem az alternatívákat, nem tűnt rossznak az SE 2022, különösen, hogy nekem nem kell csúcsminőségű kamera. Ami nekem fontos, az a kis méret, az, hogy sokáig érkezzenek még rá a frissítések és a jó akku, mert kb mindenhova útvonaltervezővel megyek. Mennyire bírja az akkuja? Sokkal rosszabb mint a 13 mini? Filmeket nem nézek mobilon, az útvonaltervezőn kívül teljesen átlagosan használom, WhatsApp, e-mail-ek olvasása/megválaszolása, esetenként 1-2 rövid telefon.

2023. máj. 30. 20:05
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés, a kamerán kívül vannak fontos funkciók, amik a SE-ben nincsenek, és ami indokolttá teszi azt a kb 200 eurós különbséget a 13 minihez képest?
2023. máj. 30. 20:09
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Hajszálra ugyanolyan, mint az iPhone7/8.


Ha nem nézed meg a típusszámát, akkor nem tudod, hogy nem egy iPhone 7/8 van a kezedben.

2023. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

https://www.youtube.com/watch?v=twSeaimRxuM

tovább bíra a 13 mini.

[link]

De szerintem az SE 2022 tök jó telefon. Fateromnak vettünk most és nyomkodtam elég sokat. A 13 pro maxomhoz képest meglepő volt. A kamera persze összehasonlíthatatlan, de ahhoz képest, hogy egy pici kis cucc meglepően erős.

2023. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Üzemidő pocsék az összesnél, szóval legyen powerbank nálad.(igen a simánál is, csak az Max széria jó ilyen téren)

Amúgy szerintem tökéletes alternatívája a SE2022 a 13 Mininek.


Az 1-re válaszolva kijelző és faceID viszi fel az árát, ha ezek kellenek akkor érdemes megvenni. Ha nem fontos és kell az ujjlenyomatolvasó akkor a SE2022 a jobb.

2023. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Tovább bírja a 12 Mini, a 13 Mini meg még annál is. Az SE üzemideje nem túl rózsás.

Elhiszem, hogy drágállod a 13 Minit, de ár/érték arányban az iPhone 2022 valami kabaré. Persze, kicsi, persze gyors, remek. Cserébe a telefon méretéhez képest is kicsi és ócsdi a kijelző, gyenge az üzemidő, gyengék a kamerák, nevetségesen kicsi az alap tárhely, stb. Szerintem messze a legtöbb profitjuk ezen a telefonon van. Ez egy 8-as iPhone, amibe tettek egy aktuális procit, meg némi plusz RAM-ot és ennyi.


Most csak összehasonlítás végett: a 13 Mini, 128 giga háttértárral az Appletől rendelve 340, az SE pedig 270. De akkor nézek szürke importos, legolcsóbb árakat: A 13 Mini 240, a 128-as SE meg 203. Én ezért a különbségért nem választanék egy kiherélt telefont.

Erre mondhatod azt, hogy neked elég a 64-es SE is, csak én meg erre azt fogom mondani, hogy 2023 van, nem lesz elég hosszú távon a 64 giga, kivéve ha a világon semmit nem csinálsz a telefonnal.

És akkor itt jön a csavar: ha tényleg semmi extrán nem csinálsz a telefonnal akkor ennyi pénzből kismillió jóállapotú használt iPhone közül válogathatsz. Arról már nem is szólva, hogy nagyon jó androidos telefonok is vannak ennyiért, amik szinte minden szempontból sokkal jobb telefonok, mint egy 2022-es SE.

2023. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

Most lehet szidni az Apple-t de nem a SE széria miatt.

Mert van 40 androidos gyártó és egyik sem képes kiadni egy közép-felső kategóriás készüléket ezzel a paraméterrel.

Az androidtól rengeteg user-t ezzel átcsábítottak IOS-re, köztük engem is.

"hogy 2023 van, nem lesz elég hosszú távon"

Ez pedig hülyeség amikor az Apple párszáz Ft-ért ad plusz tárhelyet.

Hova kell manapság zenestreaming mellett 64GB-nál több?


"Arról már nem is szólva, hogy nagyon jó androidos telefonok is vannak ennyiért, amik szinte minden szempontból sokkal jobb telefonok, mint egy 2022-es SE."

Sorolj párat. Az összes hatalmas péklapát.

Ez a baj ezekkel az érvekkel hogy nem állják meg a hülyeket.

2023. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%
*helyüket.
2023. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

"Ez pedig hülyeség amikor az Apple párszáz Ft-ért ad plusz tárhelyet.

Hova kell manapság zenestreaming mellett 64GB-nál több?"


Telepítsél appokat meg rendszerfrissítéseket felhő tárhelyre, aztán utána magyarázzad nekem, hogy hülyeség. :)

Egyáltalán nem vagyok tárhely fétises, de aki hosszú távra tervez egy telefonnal (és szerintem a kérdező igen, mert egy 6-ost használ), az ne pár tízezer forinton tipródjon... ráadásul akit ennyire földhöz vág ez az árkülönbözet, az úgysem fog előfizetni tárhelyre, mert hát az pénzbe kerül. :)


"Sorolj párat. Az összes hatalmas péklapát."


Nem mondtam hogy ennyire kicsik lesznek, mert egy SE-nél tényleg csak a Mini kisebb méretben. Azt mondtam, hogy ezért nagyon korrekt telefonok vannak, amik szinte minden paraméterükben egy generációt vernek bármelyik SE-re. És ettől még nem lesznek péklapátok. Most csak ami hirtelen eszembe jut ebben az ársávban: Samsung S22, tavalyi csúcstelefon, rohadtul nem péklapát méretben, szürkeimportosan 200 alatti árral, nagyobb kezdőtárhellyel, jobb (és több) kamerával, jobb üzemidővel, szebb kijelzővel, kisebb kávákkal, gyorsabb töltéssel, kb. annyi szoftveres támogatással, mint amit az SE kapni fog, stb.

2023. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
34%

Azt tedd hozzá, hogy hivatalosan 280 ezer Ft az S22, ne szürkeimporthoz hasonlítsuk.


"Telepítsél appokat meg rendszerfrissítéseket felhő tárhelyre, aztán utána magyarázzad nekem, hogy hülyeség. :)"

Megmutathatom neked, hogy 64GB mennyire elég ezekre a dolgokra.

Tiktok(ezt mondjuk én nem használom, de sok user igen), instagram, messenger, navigáció, 1-2 kisebb játék, a munkához teams, office szoftvercsomagok. Mi kell még 1 telefonra?

Rendszerfrissítés pedig nem foglal plusz tárhelyt, ez nem android...


"úgysem fog előfizetni tárhelyre"

50GB tárhely kb. 1 euró, de hogy már ez vágjon valakit földhöz...


Akkor már az S22-t nyugodtan hasonlíthatjuk a 13 minihez de ott már nem ennyire unfair az összehasonlítás. Amúgy meg köszi hogy tájékoztattál minket arról, ha többet fizetsz jobb telefont kapsz...

2023. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
25%

Még valami, Samsung nem fog adni olyan szintű supportot.

Köpi ki a telefonokat százával, és nem is olyan egységes a hardver.

Meglátjuk ha az első fecske eléri az 5 éves kort, hogy hogyan működik ez az üzleti modell. Addig kár ezen rugózni.

2023. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!