Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Garanciális javíttatás után...

Garanciális javíttatás után garanciavesztés és sérült telefon? Fogyasztóvédelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni. Beküldtem egy fél éves, garanciális készüléket szervízbe. Office Depoban vettem, a TMX-hez küldték javíttatni.

Kijelzőhibával küldtem be, lepecsételt papírral vette át a hölgy, hogy külső behatás nem érte. Visszakaptam egy hónap múlva összetörve a keretet, levéve a fóliát, karcolva mindenhol, 3 milliméteres hézaggal az illesztésnél.

Nem akartam átvenni az Officeban, azt a választ kaptam (lefotózta ott a hölgy, elküldte a TMX-nek, felhívta őket, ezt mindet kivártam, ráírta az átadási papírra, hogy sérülten jött vissza a telefon), hogy itt ők nem tudnak segíteni (jegyzőkönyvet nem ajánlott), keressem meg a TMX-et.


Hosszas ácsorgás puffogás után eljöttem, felkerestem egy szép levéllel, annyi lett a válasz, hogy sérülten kapták (csatoltak két képet, ahol egy kis törésrész látszik, ami nem volt rajta átadásnál, a többi nem látszik sehol), de sajnálják, hogy csúnyán ragasztották össze, ha visszaküldöm nekik, kijavítják a ragasztási hibát. A készülék szerintük amúgy garanciavesztes, nem rendeltetésszerű használat, beázott.


Nem ázott be nálam, nem volt rajta sérülés, semmi.

Szerintetek van esélyem nyerni az ügyön? Nem akarom elfogadni ezt a lepattintást. Sérülésmentes telefont szétágnyolva kapok vissza, garanciavesztéssel.


A neten 1200 vélemény van róluk, aminek a nagyja negatív, rengetegen írják hogy fogyasztóvédelem, hogy rongálnak, barbárok, nem valid dolgokat írnak, stb.


Tudtok nekem segíteni, mire tudok hivatkozni, mit tudok kiemelni úgy, hogy ne nézzenek hülyének?



Köszi!


2023. jún. 4. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudod bizonyítani, hogy nem volt sérült és nem nálad ázott be?
2023. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Annyival csak, hogy amikor leadtam, a hölgy átnézte, megforgatta, és ráírta az átvételi lapra, hogy a készülék külső behatásoktól mentes. Ezt gondolom a kamera a boltban felvette, mármint hogy megnézi, megforgatja a kezében.

A pecsételt papírom megvan erről.


Soha nem voltam még ilyen helyzetben, nem gondoltam rá, hogy fotózgassam előre.

2023. jún. 4. 23:23
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

"Beküldtem egy fél éves, garanciális készüléket szervízbe."

Tiéd a bizonyítás fél év után. Tehát ha nincs bizonyíték, akkor bukta.

2023. jún. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az átvevő hölgy egy zsák krumplit vett át, és a telefonról írt egy hivatalos iratot, hogy az egy telefon, és külső behatástól mentes, akkor mit kell még bizonyítani? Ha a kamerafelvételen krumpli van, akkor kirúgják, nem a te gondod.

Békéltető testülethez fordulhatsz jogi segítségért.

2023. jún. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!