Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Más iPhoneján is van, hogy...

Más iPhoneján is van, hogy rendszeresen elmegy a mobilnet?

Figyelt kérdés

(Nem várok olyan kommentelőket, akik csak fikázni jönnek.)


Kb. iPhone 11-es szériánál vettem észre. Akkor még nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, hogy mikor mindenkinek faxa 4G-je volt, nekem semmi, messenger üzenetet sem küldte el. Férjem 11-vel nem is volt ilyen probléma, szóval néha bosszankodtam rajta és ennyi.

Most váltottam nem rég 13-ra. Szó szerint van olyan, hogy mellettem neteznek, én meg kb. 30 percig ülök és várok a csodára. Igen, ki be kapcsolom a telefont, igen, kikapcsolom a netet is és vissza, igen, repülő üzemmódot is kapcsolgatom.

Ami miatt felbax, hogy férjem 13-sa már szintén ezt csinálja és elég rendszeresen. Nem 2-3 percekre megy el, hanem 30-45 percre is akár. Majd mikor gondol egyet, magától vissza jön, anélkül hogy én például máshova mentem volna. Sőt, egymás mellett vagyunk két iPhonnal, egyiken 4G max jelen, másikon “nincs internetkapcsolat”.

Ott tartok, hogy eladom a pitsába és vissza állok androidosra.

Rég nem volt olyanom, androidos telefonokon, például Samsung is szokott ilyen lenni?

Vagy tudom ezt valahogy az iPhoneomon orvosolni, másnak is van vele ilyen problémája?


2023. jún. 11. 19:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

"A kérdés, hogy mi okozza."

1-es csak trollkodik. Írt egy szót te meg elhiszed neki. Egy szóból leszűrted, hogy "neki is folyamatosan ezt csinálja, hogy félórákra eldobja a netet" Gratulálok :D

5-ben leírtam mit csinálj!

De olvasd el ezt is és csinál meg:

[link]

Úgy rohadtul nehéz segíteni, hogy leszarod a válaszokat, és csak veszekedni jársz ide.

Mikori a kártya? Ha már régi, az okozhat ilyent. SIM kártya csere a szolgáltatónál! Ki fogják ingyen cserélni ha az a panasz hogy nem jó a szolgáltatás. Mozgasd meg a sim tálcát, vedd ki, tedd be.

A telefonon legyen a legfrissebb rendszer. Csinálj teljes visszaállítást, mentések nélkül!

Ha ezek után is dobálja, akkor a szolgáltatónál van a probléma, tessék a nyakukra járni!

Lakás milyen? Körbeszigetelt? Új hővédős ablakokkal? Ez is okozhatja! A hőszigetelt ablakra fémet gőzölnek fel. Az simán legyalázza a térerőt.

Hol laktok? Van elég torony a környéken?

Soktényezős ez a kérdés, nem csak azt kell mantrázni, hogy az ájfón szar, mert 90% hogy nem azzal van a baj. Lásd a normális válaszokban mind leírtuk, hogy nincs gondunk, és nem is volt évtizetekde visszamenlőeg sem a mobilnettel.


Ja és ha a vodánál dobálja valami a térerőt, netet az nem hiba, az normális működése a vodának... náluk reklamálj.


"Az iPhone hálózati képességei gyengébbek, mint mondjuk egy kínai telefoné"

Lónak a ... azt! :D A te képességeid biztosan gyengébbek mint egy általános iskolásnak!

2023. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

11


Első és második kommentelő is írt ilyenről. Én azt is elhiszem, hogy a te készülékeid nem csinálnak ilyet, a mieink meg igen. Nem vagyok iPhone szidó, 8-as óta iPhonejaink vannak.

Azt is írtam, férjem Vodafone, én T-mobile. Ha én Debrecenben vagyok, ő meg Pesten, vagy Berlinben, ugyanúgy elmegy mindkettőnknek, változó térben és időben is.

Most átkapcsoltam csak 4G-re, meglátjuk mi lesz.

2023. jún. 12. 08:46
 13/15 anonim ***** válasza:
Jó mindegy, látom nem tudok segíteni. Hiába mondok, kérdezek, csak az előre felvett felvételt tudod visszajátszani.
2023. jún. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13


Neked valami mentális problémád van? Pont én, mint sokadik iPhone tulajdonos, jönnék ide veszekedni, hogy milyen xar ez a márka?


Na akkor tisztázzuk.

Már átállítottam sima 4G-re.

A férjem kártyája Vodafonnál van, az enyém Telekomnál.

Az ő jelenlegi kártyája 6 éves, az enyém viszont csak 1 éves.


7-es és 8-as készülék, X-el bezárólag tökéletesen működött.

A 11-es neki tökéletesen működött a régi SIM kártyával is. Nekem ott még másik kártyám volt, de már azzal sem működött, pedig az is új volt akkor.


Váltottunk mindketten 13-ra, új kártyám is lett. Mostmár nem csak az enyém szarakszik, hanem az övé is.

Mondom újra. Ha én Debrecenben vagyok, ő meg Berlinben (és szó szerint értsd Berlint), akkor is ugyanazt tudja produkálni a telefonunk.

Akkor is tudja ugyanazt produkálni, ha közvetlen egymás mellett ülönk Pesten és neki max térerő, fullos net, nekem a csíkokat sem dobja ki, vagy ha ki is dobja 3 újraindítás után, a net akkor sem jön vissza még 30 percig.

Foghatnád a különböző szolgáltatóra, vagy a tornyokra, de fordítva is ugyanez szokott lenni. :)


A rendszeres frissítésekről, meg arról, hogy hőszigetelt e a ház, azért sem ejtettem szót sem, mert én nem vagyok retardált. Nyilvánvaló, hogy ezek a tényezők ki vannak zárva, tudom hogy kell használni egy telefont és nem bunkerben lakok.


Egy közös van kettőnkben férjemmel, vagy az 1-2 kommentelőkkel, hogy iPhone használók vagyunk.



"Lásd a normális válaszokban mind leírtuk, hogy nincs gondunk"


Miért, csak az adhat normális választ, akinek nincs gondja a telefonjával, csak mert iPhone? X-ig nekünk sem volt problémánk. Sőt, férjemnek a 11-el sem. De a 13 már mindettőnknél katasztrófa net és térerő terén. A te készülékedidben nem volt hiba. Örülök. A mienkben sem lehet?

2023. jún. 12. 17:57
 15/15 anonim ***** válasza:
nekem volt egy iPhone SE 2020-am, de azon sem volt mobilnetnet. csak fizettem a szolgáltatónak de semmi. azóta már vettem egy új telefont, de igen nálam is előfordult az ilyen.
2023. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!